سامسونگ تا سال ها از دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده می کند

سامسونگ تا سال ها از دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده می کند

برخلاف بسیاری از برندهای دیگر گوشی های هوشمند که به سمت سنسور دوربین 1 اینچی حرکت کرده و در عین حال وضوح 50 مگاپیکسل را در دستگاه‌های پرچمدار حفظ می کنند، سامسونگ در جهت دیگری حرکت می کند. این حسگر از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده می کند که بسیار کوچکتر از سنسور 1 اینچی مورد استفاده در گوشی های هوشمند رقیب است. به نظر می رسد که تا چند سال آینده به سنسورهای 200 مگاپیکسلی می چسبد.

قبلاً گزارش شده بود که گلکسی اس 24 اولترا همچنان از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. اکنون شایعه ای جدید ادعا می کند که حتی گلکسی اس 25 اولترا و گلکسی اس 26 اولترا نیز از سنسور دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده خواهند کرد. طبق گزارش ها، این دو گوشی هوشمند دارای سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP2 با بهبودهایی در جذب نور و ساخت 17 نانومتری خواهند بود. از سوی دیگر، گلکسی اس 27 اولترا می تواند از سنسور دوربین ISOCELL بزرگتر 1/1.12 اینچی استفاده کند.

در حالی که هیچ جزئیاتی در مورد سنسور دوربین گلکسی اس 27 اولترا ارائه نشده است، این می تواند ISOCELL GN2 1/1.12 اینچی باشد که دو سال پیش ارائه شد و در Xiaomi 11 Ultra مورد استفاده قرار گرفت. یا می تواند یک نسخه بهبود یافته از ISOCELL GN2 باشد. با این حال، این اطلاعات را باید شایعه دانست، زیرا برنامه ها برای چنین پروژه های بلندمدتی می توانند تغییر کنند.

اگر اطلاعات دوربین گلکسی اس 27 اولترا درست باشد، سامسونگ سه سال طول می کشد تا به اندازه سنسور دوربین 1 اینچی نزدیک شود و ممکن است اپل زودتر از سامسونگ به سراغ سنسور 1 اینچی برود. یک سنسور 50 مگاپیکسلی 1 اینچی تعادل عالی بین اندازه پیکسل و وضوح ارائه می دهد، وضوح کافی را برای تصاویر و ضبط ویدیوی 8K ارائه می دهد، در حالی که همچنان پیکسل ها را به اندازه ای بزرگ نگه می دارد که می توانند مقدار خوبی از نور را حتی بدون تنظیم پیکسل ثبت کنند.

در اخباری مرتبط سامسونگ پس از انتشار آپدیت امنیتی می 2023 برای گلکسی A23، گلکسی A33، گلکسی A52، گلکسی A52 5G و گلکسی M53، آخرین به‌روزرسانی امنیتی خود را برای گلکسی A73 منتشر کرد. این بالاترین گوشی هوشمند سری گلکسی A سامسونگ در سال 2022 بود و شرکت امسال جانشین آن را عرضه نکرده است.

بیشتر بخوانید  سامسونگ گوشی Galaxy A01 Core را معرفی کرد

جدیدترین آپدیت نرم افزاری برای Galaxy A73 نسخه سیستم عامل گوشی را به A736BXXS3CWE1 افزایش می دهد. این آپدیت در برزیل در دسترس است و می تواند در چند روز آینده به کشورهای بیشتری در سراسر جهان گسترش یابد. حجم دانلود آن 227.29 مگابایت است که به احتمال زیاد به این معنی بوده که هیچ ویژگی جدیدی به همراه ندارد و محدود به رفع اشکالات امنیتی می شود.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ تا سال ها از دوربین 200 مگاپیکسلی استفاده می کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *