آنتی ویروس پادویش

سامسونگ از اپل می‌خواهد تا RCS را به شیوه‌ای سخت‌گیرانه خود اتخاذ کند

سامسونگ از اپل می‌خواهد تا RCS را به شیوه‌ای سخت‌گیرانه خود اتخاذ کند

گوگل بیش از یک سال است که اپل را به دلیل عدم پذیرش پروتکل خدمات ارتباطی غنی (RCS) مورد تمسخر قرار داده است. این شرکت حتی کمپینی به نام «دریافت پیام» راه‌اندازی کرد تا سازنده آیفون را تحت فشار قرار دهد تا پروتکل پیام‌رسانی را بپذیرد، اما اپل زحمت شنیدن آن را به خود نداد.

اکنون، سامسونگ به غول جستجو پیوسته و از شرکت کوپرتینویی برای پذیرش RCS خواسته بوده و این کار را به شیوه طعنه آمیز خود انجام داده است. سامسونگ ویدئوی جدیدی را در یوتیوب منتشر کرده است که از اپل می‌خواهد RCS را بپذیرد. این ویدیو با عنوان «حباب‌های سبز و حباب‌های آبی می‌خواهند با هم باشند»، مکالمه‌ای به سبک رومئو و ژولیت را بین دو کاربر نشان می‌دهد که می‌خواهند با هم باشند، اما یکی از والدینشان آنها را از هم دور نگه می‌دارد. سبز با آنها چه کرد؟ یکی از آنها می پرسد ما هم حباب هستیم. ویدیوی تاثیرگذار سامسونگ از کمپین #GetTheMessage موجود Google پشتیبانی می‌کند.

RCS قرار است یک ارتقاء نسبت به پروتکل پیام رسانی موجود، SMS، که فاقد رمزگذاری، پیام های گروهی یا برچسب های متحرک است باشد. چت‌های RCS با نشان دادن زمانی که شخصی در حال تایپ کردن است، ارائه رسید خواندن و امکان ارسال پیام از طریق داده تلفن همراه یا Wi-Fi، تجربه‌ای غنی از پیام‌رسانی را به شما ارائه می‌دهند. همچنین می توانید فایل‌های حجیم و عکس های با وضوح بالا را با استفاده از RCS به اشتراک بگذارید. پروتکل جدید در تمامی گوشی های اندرویدی موجود است.

برای اینکه RCS موثر باشد، باید روی همه گوشی‌های هوشمند از جمله آیفون‌ها اجرا شود. با این حال، اپل تمایلی به پذیرش پروتکل جدید نداشته است، احتمالاً به این دلیل که شرکت کوپرتینویی نمی‌خواهد قفل اکوسیستم خود را رها کند. در حالی که احتمال اینکه اپل با میل خود RCS را بپذیرد بسیار اندک است، تنظیم کننده ها، مانند اتحادیه اروپا، ممکن است آن را مجبور کنند که خدمات پیام رسانی خود را باز کند. با این حال، همچنان می‌توانید RCS را در آیفون‌ها با استفاده از این برنامه شخص ثالث امتحان کنید.

سامسونگ به دنبال سخت گیری بیشتر برای اپل

در دیگر خبرها سامسونگ در زمینه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری پیشرو در صنعت است، اما به نظر می‌رسد که این شرکت در نظر دارد قدمی فراتر بگذارد. در حال حاضر 4 سال بروزرسانی اصلی و 5 سال امنیتی را برای گوشی های هوشمند پرچمدار خود ارائه می دهد. گزارش جدید حاکی از آن است که سامسونگ اکنون در حال بررسی گسترش پشتیبانی خود از بروزرسانی امنیتی فراتر از دوره 5 ساله فعلی است.

بیشتر بخوانید  Galaxy Note 10 پس از مدتها آپدیت امنیتی دریافت کرد

در مصاحبه ای با SamMobile طی کنفرانس توسعه دهندگان سامسونگ، مهندس اصلی و مدیر برنامه فنی تیم امنیتی سامسونگ برای بخش Mobile Experience فاش کرد که این شرکت فعالانه در حال بحث در مورد چگونگی گسترش پشتیبانی امنیتی بلندمدت خود بیش از 5 سال است. او همچنین اشاره کرد که این چشم انداز با هدف سامسونگ برای پشتیبانی طولانی تر از دستگاه ها مطابقت دارد و همچنین در حال آماده شدن برای فراتر از دوره پشتیبانی 5 ساله فعلی خود با توجه به مقررات جدید در راه است.

با این حال، SamMobile اشاره می‌کند که این بدان معنا نیست سامسونگ به‌روزرسانی‌های اصلی پلتفرم را برای بیش از 5 سال ارائه خواهد کرد. این شرکت تنها در حال بررسی گسترش پشتیبانی بروزرسانی امنیتی خود است. این بدان معنی بوده که حتی اگر دستگاه شما به‌روزرسانی اصلی اندروید را دریافت نکند، همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای مدت طولانی‌تری دریافت می‌کند.

سامسونگ یکی از معدود برندهای گوشی‌های هوشمند اندرویدی است که به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را حتی برای گوشی‌های هوشمند ارزان قیمت خود ارائه می‌کند. در حال حاضر، این شرکت هر ماه بیش از 1 میلیارد دستگاه و سالانه بیش از 10 میلیارد بروزرسانی را مدیریت می کند. این شرکت اکنون در نظر دارد که بازی به‌روزرسانی نرم‌افزار خود را تقویت کند، خبر فوق‌العاده‌ای برای کاربران سامسونگ است. این بدان معناست که دستگاه ها برای مدت طولانی تری در برابر تهدیدات امنیتی محافظت می شوند. همچنین نشانه آن است که سامسونگ متعهد به ارائه بهترین پشتیبانی ممکن به مشتریان خود است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : سامسونگ از اپل می‌خواهد تا RCS را به شیوه‌ای سخت‌گیرانه خود اتخاذ کند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *