زوم اپتیکال به سری آیفون 15 اضافه خواهد شد

زوم اپتیکال به سری آیفون 15 اضافه خواهد شد

تقریباً شش ماه از ورود سری آیفون 14 به بازار می گذرد. اگرچه این مدت زمان زیادی نیست، اما اپل در حال حاضر کار روی مدل های آیفون 15 را آغاز کرده است. با ادامه این روند، بدیهی بوده که شاهد انتشار شایعاتی پیرامون محصول آینده اپل باشیم. آخرین اطلاعات فاش شده در مورد ویژگی های دوربین است. انتظار می رود آیفون 15 پرو مکس دارای زوم اپتیکال 5 تا 6 برابری باشد.

آیفون ها اغلب به خاطر عملکرد دوربین خود موردتوجه هستند. اگرچه این شرکت به طور مداوم کیفیت بهبود یافته ای را ارائه می دهد، اما در مورد ویژگی های جدید از رقبا عقب است. به عنوان مثال، سامسونگ تا 100 برابر زوم را با زوم دیجیتال و اپتیکال ارائه می دهد، در حالی که اپل زوم اپتیکال 3 برابر را با سری آیفون 14 پرو معرفی کرد. وقتی دیجیتال گنجانده شود، این عدد به 15 برابر می رسد. با این حال، شایعات حاکی از آن است که امسال تغییر خواهد کرد. انتظار می‌رود که آیفون 15 پرو مکس دارای «عدسی پریسکوپ» باشد و امکان زوم اپتیکال تا دو برابر را فراهم خواهد ساخت.

جای تعجب نیست که اپل در مدل های آیفون 15 پرو مکس از لنز پریسکوپ استفاده کند. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، مدتی پیش ادعاهای مشابهی را مطرح کرده بود و اعلام کرد که این ویژگی تنها در مدل های پرو در دسترس خواهد بود. این نوع لنز امکان زوم 5 تا 6 برابری را فراهم می کند. در نتیجه هنگام ثبت یک شی در فاصله دور با دوربین عقب هیچ افت کیفیتی وجود نخواهد داشت.

لنز پریسکوپ مانند دوربینی است که از آینه‌ها و لنزها برای زوم کردن بسیار زیاد بدون بزرگ‌تر کردن دستگاه استفاده می‌کند. در واقع این عمل بر اساس پریسکوپی بوده که در زیردریایی ها برای دیدن بالای آب در حالی که پنهان می ماند استفاده می شود. در گوشی‌های هوشمند، لنز پریسکوپ با خم کردن نور از میان آینه‌ها و کوچک نگه داشتن دوربین به گرفتن عکس‌های زوم با کیفیت بالا کمک می‌کند. بسیاری از تولیدکنندگان مانند سامسونگ و هواوی در حال حاضر از این ویژگی در محصولات خود استفاده می کنند.

به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود چنین ویژگی در کار است یا خیر.

بیشتر بخوانید  بررسی تفاوت های صفحه نمایش آیفون X و آیفون ۸ پلاس

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : زوم اپتیکال به سری آیفون 15 اضافه خواهد شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *