زمان تحویل سال ١٣٩٧

عید نوروز

عید نوروز یکی از اعیادی است که به عنوان یکی از قدیمی ترین جشن های به یاد مانده در ایران باستان می باشد و نوروز برابر با یکم فروردین ماه یعنی اولین روز سال می باشد.در ایران و افغانستان نوروز را آغاز سال جدید می دانند و مردم در این ایام به دیدو بازدید از اقوام و دوستان می پردازند.

واژه نوروز،در معنای عام به معنی روز آغاز اعتدال بهاری و آغاز سال نو می باشد .ولی در مورد منشاء پیدایش و تاریخچه نوروز نمی توان به صورت قطعی نظری داد ولی برخی از روایت های تاریخی ، آغاز سال نو را به بابلیان نسبت میدهند.

عید نوروز و مردم ایران

پیش از اینکه نوروز فرا برسد اداب و رسومی را مردم ایران اجرا می کنند که یکی از آنها چهارشنبه سوری است.چهارشنبه سوری مراسمی است که شب آخرین چهارشنبه ی سال برگزار می شود و مردم در بیرون از خانه و در فضای باز آتشی را بر پا می کنند و کودکان و جوانان از روی آن می پرند و رایج است که جمله ی ” زردی من از تو، سرخی تو از من ” را سر می دهند.

رسم ها و باورهای دیگری در بین مردم وجود دارد که در ایام عید نوروز آن ها را اجرا می کنند مانند عیدی دادن در زمان تحویل سال ، پذیرایی از مهمانان با آجیل و شیرینی و میوه ، سر زدن به اقوام و فامیل و ….

البته رسوم در بین نقاط مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است و در هر موقعیت جغرافیایی با شیوه ی خاصی مردم آن را اجرا می کنند. پیش از اینکه سال تحویل شود ایرانیان سفره ی را می چینند و هفت سین خود را همراه قرآن ، آینه و … روی آن می گذارند.

ساعت تحویل سال ١٣٩٧ در ایران

زمان دقیق تحویل سال 1397 ساعت 7 و 45 دقیقه و 28 ثانیه بعد از ظهر در ایران می باشد.

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  عیدی سال 1397 | عیدی کارمندان دولت | زمان پرداخت عیدی

نظرات در مورد : زمان تحویل سال ١٣٩٧

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *