آنتی ویروس پادویش

رکورد شکستن سه ماهه اول شیائومی: افزایش درآمد و سود

رکورد شکستن سه ماهه اول شیائومی: افزایش درآمد و سود

برکسی پوشیده نیست که شیائومی یک برند قدرتمند در عرصه فناوری بوده و تاکنون توانسته محبوبیت بسیاری را نسبت به رقبا بدست آورد.

شیائومی به مسیر چشمگیر خود در سه ماهه اول سال 2024 ادامه داد، و بازتاب حرکتی بود که از سال 2023 به ارمغان آورد. این غول فناوری چینی گزارش داد که درآمد سالانه 27 درصد افزایش یافته و به رقم خیره کننده 9.6 میلیارد یورو (10.42 میلیارد دلار) رسیده است.   بین ژانویه و مارس. این عملکرد فوق‌العاده با افزایش قابل توجه ۱۰۰.۸ درصدی سود خالص بیشتر شد. در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به 842.7 میلیون یورو (897.6 میلیون دلار) رسیده است.

این روند مثبت در تمام بخش‌های اصلی کسب‌وکار شیائومی، از جمله گوشی‌های هوشمند، اینترنت اشیا (IoT)، خدمات اینترنتی، و مهم‌تر از همه، بخش خودروسازی در حال رشد آن نفوذ کرد.

تعهد شیائومی به نوآوری در سرمایه گذاری قابل توجه آن در تحقیق و توسعه (R&D) مشهود است. در طول سه ماهه اول 2024، هزینه های تحقیق و توسعه شاهد افزایش قابل توجه 25.4 درصدی نسبت به سال گذشته بوده و به 662 میلیون یورو (722.4 میلیون دلار) رسیده است. این افزایش تا حد زیادی به تعهد این شرکت به برنامه توسعه خودروهای الکتریکی (EV) نسبت داده می شود. علاوه بر این، شیائومی به طور فعال پتانسیل هوش مصنوعی (AI) و مدل های زبان بزرگ (LLM) را بررسی می کند. تحقیقات آنها در فضای ابری و راه‌حل های محاسباتی روی دستگاه برای بهینه سازی بیشتر ادغام هوش مصنوعی می پردازد. این تمرکز روی هوش مصنوعی در حال حاضر در سیستم عامل HyperOS شیائومی مشهود است، جایی که عملکردهایی مانند ترجمه بلادرنگ و تولید متن به تصویر، تجربه کاربر را افزایش می‌دهند. این شرکت همچنین برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی را در حوزه‌های خانه هوشمند و خودرو گسترش می‌دهد.

طبق داده‌های Counterpoint Research، شیائومی جایگاه خود را به عنوان سومین تولیدکننده بزرگ گوشی‌های هوشمند در جهان در سه ماهه اول 2024 حفظ کرد. این تسلط بیشتر با عملکرد آن در اروپا و ایتالیا تقویت می شود، جایی که مقام سوم را در هر دو بازار تضمین کرد. شیائومی در سه ماهه اول 40.6 میلیون دستگاه تلفن هوشمند را به فروش رساند که نشان دهنده رشد 33.7 درصدی نسبت به سه ماهه اول 2023 است. قابل توجه است که این شرکت در حال تجربه تغییر قابل توجهی به سمت فروش گوشی های هوشمند درجه یک است و مدل های پریمیوم 21.7 درصد از کل محموله ها را تشکیل می دهند. این نشان دهنده افزایش 1.4 درصدی نسبت به سال قبل است که نشان دهنده اشتهای رو به رشد مصرف کنندگان برای دستگاه های رده بالای شیائومی است. درآمد گوشی های هوشمند منعکس کننده این روند مثبت است و با افزایش قابل توجه 32.9 درصدی نسبت به سال گذشته به 5.9 میلیارد یورو (6.43 میلیارد دلار) رسیده است.

بیشتر بخوانید  شیائومی ردمی نوت ۵ با رابط کاربری MIUI 9 عرضه خواهد شد

بخش اینترنت اشیا و محصولات هوشمند به عنوان نقطه درخشان دیگری برای شیائومی در سه ماهه اول 2024 ظاهر شد. درآمدهای این بخش نسبت به سال گذشته با 21 درصد افزایش به 2.6 میلیارد یورو (2.83 میلیارد دلار) رسید. این رشد با افزایش قابل توجه تقاضا برای لوازم خانگی بزرگ همراه شد، به طوری که درآمد تنها در این دسته افزایش قابل توجه 46 درصدی را نشان می دهد. مصرف کنندگان ترجیح زیادی برای تهویه مطبوع شیائومی (63+درصد)، یخچال (+52درصد) و ماشین لباسشویی (+47درصد) نشان دادند. علاوه بر این، این شرکت شاهد افزایش عظیم 93 درصدی در محموله‌های تبلت بود که موقعیت خود را در فضای گسترده‌تر لوازم الکترونیکی مصرفی مستحکمتر کرد. تسلط شیائومی به بخش صوتی نیز گسترش می یابد، با هدفون های TWS که جایگاه دوم را در بازار جهانی تضمین می کند.

پلتفرم قوی AIoT این شرکت همچنان به رشد چشمگیر خود ادامه می دهد. تعداد کل دستگاه های متصل اینترنت اشیا به 786 میلیون رسید که نشان دهنده افزایش 27.2 درصدی نسبت به سال گذشته است. این رشد با گسترش پایگاه کاربر با چندین دستگاه متصل بیشتر تأکید می شود. تعداد کاربران با پنج دستگاه یا بیشتر متصل به این پلتفرم با 24.2 درصد افزایش به 15.2 میلیون نفر رسید. کاربران فعال ماهانه (MAU) اپلیکیشن Mi Home، که به عنوان مرکز مرکزی مدیریت اکوسیستم خانه هوشمند شیائومی عمل می کند، شاهد رشد ثابت 14 درصدی بوده و به 89.1 میلیون نفر رسیده است.

بخش خدمات اینترنت شیائومی نیز در سه ماهه اول 2024 رشد مثبتی را نشان داد. درآمد کلی در این بخش به 1 میلیارد یورو (1.09 میلیارد دلار) رسید که نشان دهنده افزایش 14.5 درصدی نسبت به سال قبل است. شایان ذکر است، این شرکت رشد قابل توجهی را در تجارت خدمات اینترنتی بین‌المللی خود تجربه می‌کند و درآمد حاصل از خارج از کشور با افزایش چشمگیر 31.2 درصدی به 318.3 میلیون یورو (347.2 میلیون دلار) رسیده است. این روند نشان دهنده تلاش های موفقیت آمیز توسعه جهانی شیائومی است.

 باید دید آیا شیائومی به موفقیت خود ادامه می دهد یا خیر.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : رکورد شکستن سه ماهه اول شیائومی: افزایش درآمد و سود

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *