آنتی ویروس پادویش

رویت شدن گوشی هوآوی Pura 70 Satellite Messaging Edition در Geekbench

رویت شدن گوشی هوآوی Pura 70 Satellite Messaging Edition در Geekbench

هوآوی در نظر دارد بزودی گوشی Pura 70 Satellite Messaging Edition را به عنوان یک پیورا 70 با قابلیت ارتباط ماهواره ای و با پردازنده جدید معرفی و عرضه کند.

هوآوی گوشی هوشمند Pura 70 را در ماه آوریل در بازار داخلی خود عرضه کرد. این دستگاه بعداً وارد بازارهای جهانی مانند اروپا و مالزی شد. این برند اکنون گوشی هوشمند هوآوی Pura 70 Beidou Satellite Messaging Edition را روانه بازار کرده که همانطور که از نام آن پیداست، امکان ارسال و دریافت پیامک از طریق ماهواره را خواهد داشت.

افشاگر WHYLAB اخیراً چند پست در Weibo به اشتراک گذاشته که جزئیات بیشتری را در مورد این دستگاه جدید نشان می دهد. طبق اطلاعات منتشر شده، هوآوی Pura 70 Satellite SMS Edition که با نام Pura 70 Beidou Satellite Messaging Edition نیز شناخته می شود، دارای چیپست Kirin 9010E است. برای کسانی که نمی دانند، Pura 70 اصلی دارای پردازنده Kirin 9000S1 است.

این تراشه جدید با معماری 12 هسته ای ، دو هسته بزرگ 2.19 گیگاهرتزی، شش هسته متوسط ​​2.18 گیگاهرتز و چهار هسته کوچک 1.55 گیگاهرتزی ارائه می‌دهد. در زمینه گرافیک، از پردازنده گرافیکی 750 مگاهرتزی Maleoon 910 هوآوی استفاده می کند. مشاور همچنین امتیاز Geekbench تراشه Kirin 9010E را ارائه کرده که بر روی مدل Pura 70 Beidou Satellite Messaging Edition با رم 12 گیگابایتی اجرا می شود. در تست تک هسته ای 1358 امتیاز و در تست چند هسته ای Geekbench 6.2.2 امتیاز 4343 را کسب کرده است.

به نظر می رسد عملکرد دستگاه در مقایسه با تلفن هوشمند معمولی Pura 70 کمی ضعیف تر است. این احتمالاً بدان دلیل بوده که هسته‌های بزرگ تراشه Kirin 9010E تقریباً 120 مگاهرتز کمتر از هسته‌های Kirin 9000S1 فرکانس دارند. با این حال، تفاوت عملکرد به اندازه کافی قابل توجه نیست که مانع استفاده روزانه شود. باقی مشخصات مشابه مدل معمولی Pura 70 است.

هوآوی Pura 70 Satellite Messaging Edition در نزدیکی

رویت شدن گوشی هوآوی Pura 70 Satellite Messaging Edition در Geekbench

در دیگر خبرها هوآوی به دلیل تحریم های سنگین ایالات متحده با تحریم های سختی رو به رو شد و در این بین سعی کرده با استفاده از قطعات بومی این مشکل را برطرف سازد.

اعلام کوالکام مبنی بر اینکه ممکن است هواوی دیگر به تراشه های خود نیاز نداشته باشد، نشان دهنده تغییر چشمگیر در چشم انداز فناوری جهانی است. این پیشرفت بر حرکت استراتژیک هوآوی به سمت خودکفایی و استقلال در میان تنش‌های مداوم بین ایالات متحده و چین تأکید می‌کند.

بیشتر بخوانید  محبوب‌ترین برند گوشی های هوشمند در ایران کدام است؟

تصمیم هوآوی برای کناره گیری از پردازنده های کوالکام گامی عمدی در جهت کاهش اتکای آن به تامین کنندگان خارجی است. این شرکت فعالانه روی توسعه چیپست های خود، به ویژه سری Kirin که در گوشی های هوشمندش استفاده شده، سرمایه گذاری کرده است. این تغییر با استراتژی گسترده‌تر هوآوی برای افزایش خودکفایی خود در پی تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری ایالات متحده همسو می‌شود.

جدیدترین پرچمدار سری Pura 70 هوآوی گواهی بر این استراتژی است، زیرا از قطعات ساخت چین بیشتر از قطعاتی از سایر نقاط جهان استفاده می کند. این اقدام نشان دهنده تعهد هواوی به کاهش وابستگی به فناوری خارجی و تقویت زنجیره تامین داخلی خود است.

پردازنده های Kirin هوآوی بخش مهمی از سفر آن به سمت استقلال بوده است. این تراشه‌های توسعه‌یافته داخلی، شرکت را قادر می‌سازد تا اتکای خود را به کوالکام و دیگر تراشه‌سازان خارجی کاهش دهد. پردازنده Kirin 9010 که به سری Pura 70 قدرت می‌دهد، گواهی بر قابلیت‌های فن‌آوری هواوی و توانایی آن در رقابت با رهبران صنعت جهانی است.

علاوه بر این، هواوی اکنون در حال گسترش فناوری Kirin به سایر دسته‌بندی‌های محصولات مهم مانند نوت‌بوک‌ها است و وابستگی خود را به اینتل کاهش می‌دهد. توسعه یک نسخه رایانه شخصی Kirin از پردازنده، با عملکردی قابل مقایسه با تراشه‌های «Pro» و «Max» اپل، جاه‌طلبی هواوی برای تبدیل شدن به یک بازیکن خودکفا در چشم‌انداز فناوری گسترده‌تر را نشان می‌دهد.

لغو مجوزهای صادرات کوالکام و اینتل تأثیر محدودی بر پردازنده های تلفن همراه هواوی داشته است. این بدان دلیل است که این شرکت قبلاً چیپست های Kirin خود را به عنوان راه حل اصلی برای تلفن های هوشمند خود ایجاد کرده است. علاوه بر این، تلاش‌های هواوی برای گسترش فناوری Kirin به سایر دسته‌بندی‌های محصولات، مانند نوت‌بوک‌ها، این شرکت را از اثرات این محدودیت‌های صادراتی دورتر کرده است.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : رویت شدن گوشی هوآوی Pura 70 Satellite Messaging Edition در Geekbench

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *