آنتی ویروس پادویش

روش های پیشنهاد شده معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

روش های پیشنهاد شده معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

برای تحلیل بیت کوین روش‌های معاملاتی مختلفی وجود دارد؛ هر یک از این روش‌ها از برخی اصول و قواعد خاص پیروی می‌کنند که موجب سودرسانی به معامله‌گران می‌شوند. شما باید از این اصول و قواعد اطلاعات و آگاهی کاملی به‌دست بیاورید تا بتوانید از طریق یک روش معاملاتی درست از BitCoin سود به‌دست آورید. سرمایه‌گذار‌ها و معامله‌گر‌های حرفه‌ای بازار توانسته‌اند تابه‌امروز روش‌های معاملاتی مختلف و متنوعی را ایجاد کنند که هر یک به‌نحوی از بزرگ‌ترین ارز دیجیتال دنیای کریپتوکارنسی به شما سود می‌رسانند؛ اما آیا درباره این روش‌ها اطلاعاتی دارید؟

معرفی روش های معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

در ادامه برخی از مهم‌ترین روش‌های معاملاتی برای ارزیابی BitCoin را می‌آوریم که کمکتان می‌کنند به سوددهی کامل و مناسبی برسید. هر یک از این روش‌ها یک سبک خاص هستند و شما باید متناسب با شخصیتتان و اینکه چه نوع معامله‌ای را می‌پسندید، از آن‌ها برای تحلیل بیت کوین استفاده کنید.

اسکالپینگ

اسکالپر‌ها کسانی هستند که به‌طور مداوم بازار را رصد می‌کنند تا در موقعیت مناسب با خرید بیت کوین بتوانند سود به‌دست بیاورند. سود‌های این افراد کم است؛ اما در نقطه مقابل با چندین بار سرمایه‌گذاری‌کردن می‌توانند سود‌های کلان و مناسبی به‌دست بیاورند. اگر به‌عنوان اسکالپر در بازار کریپتوکارنسی و BitCoin سرمایه‌گذاری کنید، باید علم معاملاتی بالایی داشته باشید، در لحظه مناسب وارد بازار شوید و در موقعیت مناسب نیز خروج را بزنید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

در واقع در روش اسکالپینگ، شما از طریق افزایش حجم معاملات سود به‌دست می‌آورید. این روش ریسک بسیار زیادی دارد و به افراد مبتدی به‌هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود؛ بنابراین اگر قصد ارزیابی BitCoin و کسب سود دارید؛ اما هنوز ابتدای ورودتان به بازار هستید، پیشنهاد می‌دهیم به‌سراغ استراتژی‌ها و روش‌های معاملاتی دیگری بروید که مطمئن‌تر هستند.

یک معامله‌گر اسکالپر روند‌های گذشته یک سهم را از طریق نمودار‌ها به‌وسیله ابزار‌های تکنیکالی بررسی می‌کند و با تجزیه و تحلیل حجم آن سهم، تصمیم می‌گیرد که آیا اکنون موقعیت مناسبی برای ورود به یک سهم است یا خیر؛ در صورتی که موقعیت مناسب بود، او سریعا درخواست خرید را ثبت خواهد کرد و معامله‌اش را انجام خواهد داد.

روش های پیشنهاد شده معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

ورود از طریق خطوط حمایت و مقاومت

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای تحلیل بیت کوین درنظر‌گرفتن خطوط حمایت و مقاومت است. حمایت به موقعیتی می‌گویند که نمودار رمزارز توسط خریداران پشتیبانی می‌شود و از آن خطوط به بعد احتمال رشد قیمت بیت کوین وجود دارد. مقاومت نیز به محدوده‌ای می‌گویند که فشار فروش زیاد می‌شود و احتمال اینکه در آن نواحی قیمت بیت کوین ریزش را تجربه کند، زیاد خواهد بود.

معامله‌گر‌ها می‌توانند خطوط حمایتی و مقاومتی BitCoin را در بازه‌های زمانی مختلف به‌دست بیاورند و سپس منتظر بمانند که نمودار به‌سمت خطوط حمایتی برود و سپس با درنظرگرفتن شرایط دیگر خریدشان را انجام دهند.

این نکته را در نظر بگیرید که زمانی که نمودار قیمت به‌سمت خطوط مقاومت حرکت کرد، نباید خریدی انجام دهید، درغیراین‌صورت احتمال ضررکردنتان بالا می‌رود. فقط زمانی می‌توانید در نواحی مقاومت وارد یک سهم شوید که قصد سرمایه‌گذاری روی نزول BitCoin را داشته باشید.

استراتژی ورود از طریق خطوط حمایت و مقاومت برای معامله‌گر‌های مبتدی جهت ارزیابی BitCoin مناسب است؛ چون در بیشتر مواقع این خطوط جهت و روند بازار را مشخص می‌کنند و ساده‌ترین راه برای ورود به بازار BitCoin هستند.

معاملات روزانه

یکی دیگری از استراتژی‌های تحلیل بیت کوین، معاملات روزانه است. در این نوع معاملات سرمایه‌گذار و معامله‌گر سعی می‌کنند تا نقاط ورود و خروج به ارز دیجیتال BitCoin را در طول یک روز متوجه شوند. سپس آن‌ها در موقعیت‌های ورود، خریدشان را انجام می‌دهند و در موقعیت‌های خروج نیز دارایی‌شان را می‌فروشند تا از این روش کسب سود کنند.

معاملات روزانه برای افرادی مناسب است که می‌خواهند معاملات کوتاه‌مدت انجام دهند؛ اما دوست ندارند ریسک معاملات اسکالپینگ را نیز به جان بخرند.

روش های پیشنهاد شده معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

آربیتراژ

آربیتراژ برای تحلیل بیت کوین فقط به افرادی پیشنهاد می‌شود که تجربه زیادی در زمینه معاملات دارند. در واقع در معامله‌های آربیتراژ معامله‌گر در تلاش است تا از اختلاف قیمت بیت کوین در 2 صرافی ارز دیجیتال مختلف سود به‌دست بیاورد. در واقع معامله‌گر BitCoin را از یک صرافی با قیمت کم‌تر می‌خرد و آن را در صرافی دیگری با قیمت بیشتر می‌فروشد. این نیاز به تحلیل بیت کوین به‌صورت مداوم دارد.

کسانی که قصد خرید بیت کوین و فروش آن را از این طریق دارند، باید به‌طور مداوم صرافی‌ها را زیر نظر داشته باشند و قیمت‌های آن‌ها را به‌صورت لحظه‌ای پیگیری کنند تا از این روش بتوانند اختلاف قیمت بین آن‌ها را به‌دست بیاورند و با یک حرکت هوشمندانه از این طریق سود آفرینی داشته باشند.

چگونه از روش های معاملاتی استفاده کنیم؟

اگر قصد تحلیل بیت کوین را دارید، اما هنوز جزو مبتدی‌های بازار هستید، پیشنهاد می‌دهیم از طریق استراتژی خطوط حمایت و مقاومت وارد بازار شوید؛ سپس با کمی کسب تجربه اقدام به خرید بیت کوین به‌صورت روزانه کنید. بعدازآن روش‌های معاملاتی دیگر مانند اسکالپینگ یا آربیتراژ برایتان مناسب خواهند بود.

اگر با خواندن این مقاله هنوز در انتخاب استراتژی معاملاتی دچار شک و شبهه هستید، پیشنهاد می‌دهیم با یک مشاور معاملاتی حرفه‌ای صحبت کنید. مشاور‌ها با توجه به شخصیتتان و روانشناسی معامله کمکتان خواهند کرد تا بهترین استراتژی را بیابید و از آن برای معامله‌های حرفه‌ای در بازار کریپتوکارنسی استفاده کنید.

بهترین استراتژی معاملاتی برای تحلیل بیت کوین کاملا بر اساس شخصیت شما انتخاب می‌شود. مثلا کسانی که تحمل استرس‌های مداوم برای سرمایه‌گذاری را ندارند، قطعا نباید به‌سراغ معامله‌های اسکالپینگ بروند؛ چون این نوع معامله‌ها استرس زیادی برایتان به‌بار می‌آورند و شاید روی سبک زندگی‌تان نیز تاثیر منفی بگذارند. اگر جزو این دسته از افراد هستید، پیشنهاد می‌دهیم به‌سراغ معاملات طولانی‌مدت‌تر BitCoin بروید که میزان استرس‌ها را به‌حداقل می‌رساند و نیازی به رصد مداوم بازار نیست.

جمع‌بندی

در این مطلب به‌طور کامل درباره استراتژی‌ها و روش‌های معاملاتی پیشنهاد شده توسط حرفه‌ای‌های بازار برای تحلیل بیت کوین را توضیح دادیم. هر یک از این روش‌ها راهکار‌هایی فوق‌العاده هستند که از طریق آن‌ها می‌توانید سودآفرینی زیادی داشته باشید. پیشنهاد می‌دهیم برای برخی استراتژی‌ها مدتی در بازار فعالیت کنید تا تجربه و مهارت کافی به‌دست بیاورید؛ اما برخی استراتژی‌ها نیز برای افراد مبتدی مناسب هستند.

در نظر داشته باشید که تمامی نکته‌های گفته‌شده در این مطلب جنبه اطلاع‌رسانی دارند و به‌هیچ‌وجه سیگنال برای خرید یا فروش نیستند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : روش های پیشنهاد شده معاملاتی برای تحلیل بیت کوین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *