آنتی ویروس پادویش

روش‌های فوری گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل

روش‌های فوری گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل

امروزه زندگی بدون کارت‌های بانکی تقریبا غیرممکن به‌نظر می‌رسد و درواقع کار با آن‌ها به یکی از روتین‌های زندگی ما تبدیل ‌شده است. گاهی‌اوقات به دلایل مختلف، دسترسی به دستگاه‌های خودپرداز مشکل است و امکان مراجعه حضوری به شعب مختلف بانک مقدور نیست؛ درنتیجه، آشنایی با سایر روش‌های گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل، می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. برای مثال، استعلام موجودی با نصب اپلیکیشن‌های بانکی، شماره‌گیری کدهای دستوری USSD، استفاده از تلفن‌بانک، فعال‌سازی سرویس پیامکی و یا مراجعه به وب‌سایت بانک موردنظر. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند تا در هر محدوده زمانی و مکانی، با اطلاع از موجودی حساب خود، خرید امنی را تجربه کنید.

برای دریافت موجودی چه اطلاعاتی لازم است؟

‌به‌طورکلی برای گرفتن موجودی کارت بانکی و استعلام حساب، قبل از انجام تراکنش های مالی، داشتن اطلاعات زیر لازم است:

 • شماره کارت بانکی 16رقمی

 • کد امنیتی درج‌شده بر روی کارت یا (CVV2)

 • تاریخ انقضای کارت

 • رمز دوم (رمز اینترنتی ثابت یا پویا) که می‌توانید از شعبه‌های بانک، دستگاه خودپرداز، وب‌سایت رسمی بانک، اپلیکیشن موبایل بانک و ازطریق تماس با تلفن‌بانک آن را دریافت کنید.

 • تطابق کد ملی و نام صاحب سیم‌کارت با دارنده کارت بانکی

آیا می‌توانم استعلام موجودی کارت دیگران را بگیرم؟

خیر، برای گرفتن موجودی کارت بانکی دیگران، لازم است که کد ملی دارنده کارت بانکی و مالک سیم‌کارت یکسان باشند.

کارمزد استعلام موجودی کارت چقدر است؟

برای دریافت استعلام و گرفتن موجودی کارت بانکی، چند راه وجود دارد که هر کدام کارمزدهای مختلفی دارند برای مثال:

 • برای گرفتن استعلام موجودی تمامی کارت‌های بانکی ازطریق اپلیکیشن تاپ، تنها هزینه کارمزد به مبلغ 144 تومان توسط بانک مربوطه از حساب بانکی کسر خواهد شد.

 • استعلام موجودی کارت بانکی برای هر بانک متفاوت است. برای مثال، کارمزد استعلام موجودی بانک ملت نیز 144تومان و بانک آینده، رایگان است.

 • هزینه استعلام ازطریق سرویس پیامکی نیز برای هر بانک متفاوت است.

 • تماس با تلفن‌بانک معمولا رایگان است.

 • استفاده از کدهای دستوری نیز هزینه ناچیزی داشته که از شارژ حساب کسر می‌شود.

 • گرفتن موجودی کارت بانکی با نرم‌افزارهای مخصوص بانک که اغلب رایگان هستند.روش‌های فوری گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل

موجودی کارت به ریال نمایش داده می‌شود یا تومان؟

موجودی کارت‌های بانکی در اپلیکیشن‌ها و خودپردازها معمولا به ریال نمایش داده می‌شوند. برای گرفتن موجودی کارت بانکی ازطریق موبایل با نصب اپلیکیشن‌های مختلف و یا سرویس‌های آنلاین بانکی، این کار را به‌راحتی انجام دهید. البته قبل از هرچیز، داشتن یک سیم‌کارت به نام صاحب کارت بانکی ضروری است.

برای عملیات کارت‌به‌کارت چه مواردی نیاز است؟

اگر قصد انجام عملیات کارت‌به‌کارت ازطریق موبایل را دارید، قبل از انتقال وجه با رمز دوم، از داشتن اطلاعات زیر اطمینان حاصل کنید:

 • شماره کارت بانکی مبدأ و مقصد

 • رمز دوم ثابت یا پویا

 • CVV2

 • تاریخ انقضای کارت

سقف انتقال کارت‌به‌کارت روزانه در بانک‌ها چقدر است؟

سقف کارت‌به‌کارت باتوجه‌به نوع انجام تراکنش متفاوت است. برای مثال:

ازطریق اپلیکیشن یا همراه بانک

معمولا سقف خرید ازطریق اپلیکیشن‌های مختلف و دستگاه پوز، روزانه تا ۵۰ میلیون تومان است. البته این مبلغ در اپلیکیشن‌های مخصوص بانک (همراه بانک‌ها)، دو برابر شده و تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل تغییر است.

کارت‌به‌کارت شتابی

در عملیات کارت‌به‌کارت شتابی، دو بانک مبدأ و مقصد متفاوت هستند. سقف انتقال وجه برای عملیات شتابی و غیرشتابی در بیشتر بانک‌ها یکسان است. برای کارت‌به‌کارت شتابی، سقف انتقال روزانه تا مبلغ ۱۰ میلیون تومان است.

کارت‌به‌کارت درون‌بانکی (غیرشتابی)

در کارت‌به‌کارت درون‌بانکی، دو بانک مبدأ و مقصد یکسان هستند و سقف انتقال وجه برای عملیات شتابی و غیرشتابی در بیشتر بانک‌ها یکسان است. برای کارت‌به‌کارت درون‌بانکی نیز سقف انتقال کارت‌به‌کارت روزانه از ۱ تا ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

سقف انتقال وجه ازطریق سامانه‌های ساتنا و پایا

این نوع انتقال کارت‌به‌کارت به دو صورت غیرحضوری تا مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان و حضوری در شعب بانک تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان امکان‌پذیر است.

آیا فرایند احراز هویت برای هر تراکنش دوباره باید انجام شود؟

خیر، احراز هویت تنها برای ثبت اولیه فرد در اپلیکیشن و تنها با داشتن یک سیم‌کارت به نام صاحب کارت بانکی انجام خواهد شد تا بتواند عملیاتی مانند گرفتن موجودی کارت بانکی را انجام دهد. درصورت ثبت کارت فرد دیگر، لازم است که مجددا احراز هویت انجام داده و با شماره ملی فرد جدید وارد شود تا با خطا مواجه نشود.

سقف کارت‌به‌کارت در سامانه هاب فناوران شاپرک چقدر است؟

در سامانه هاب فناوران شاپرک، سقف کارت‌به‌کارت بسته به نوع بانک‌ها متغیر است. با افزایش سقف کارت‌به‌کارت به‌منظور امنیت بیشتر و جلوگیری از سوءاستفاده‌های مالی، سامانه هاب فناوران نیز سقف کارت‌به‌کارت برای ۲۱ بانک که به سامانه هاب شاپرک متصل شده‌اند را به 5 میلیون تومان، افزایش داده است. البته به‌جز بانک سامان که سقف کارت‌به‌کارت آن 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده‌است.

آیا امکان احراز کارت برای اعضای خانواده وجود دارد؟

خیر، به‌طورکلی امکان ثبت کارت فرد دیگر با کد ملی متفاوت تنها درصورتی امکان‌پذیر است که فرد موردنظر مالک اصلی سیم‌کارت باشد؛ در غیر این صورت، با خطا مواجه می‌شود. برای احراز کارت هر یک از اعضای خانواده، لازم است که ازطریق سیم‌کارت ثبت‌شده و شماره ملی خود شخص، ثبت‌نام را انجام دهید.

به چه دلایلی ثبت کارت با خطا مواجه می‌شود؟

اگر برای انجام خدماتی از قبیل گرفتن موجودی کارت بانکی، قصد داشتید کارت بانکی خود را ثبت کنید اما موفق نشده‌اید و هربار با خطای ثبت‌نشدن کارت مواجه شده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که دوباره اطلاعات واردشده خود را چک کنید؛ گاهی‌اوقات یک اشتباه ساده در ورود اطلاعات باعث خطا می‌شود. اگر مشکلی در صحت اطلاعات وجود نداشت، از مالکیت سیم‌کارت خود مطمئن شوید که حتما به‌نام شما باشد. اگر همچنان ثبت کارت با خطا مواجه شد، برنامه موردنظر را به‌روزرسانی کنید.

روش‌های فوری گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل

یک سوپر اپلیکیشن به‌جای بانک

تاپ، سوپر اپلیکیشنی که در دنیای پرمشغله امروز، زندگی را برای همه آسان‌تر کرده و نیاز به مراجعه حضوری به بانک و خودپردازها را به حداقل رسانده‌است. با کمک این اپلیکیشن پرکاربرد، می‌توانید خدماتی ازجمله انتقال وجه با رمز دوم و کارت‌به‌کارت، گرفتن موجودی کارت بانکی و استعلام حساب در هر لحظه، پرداخت‌ راحت و به‌موقع قبوض و پرداخت عوارضی را فقط با چند لمس ساده و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید؛ علاوه‌براین، اپلیکیشن تاپ امکان گرفتن چند گردش آخر حساب کارت‌های بانکی را به‌صورت آنلاین برای کاربران فراهم کرده است. در آخر، اگر اینترنت شما رو به اتمام است، ازطریق این اپلیکیشن می‌توانید برای خرید بسته اینترنت، خرید شارژ و خدماتی از این قبیل نیز اقدام کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : روش‌های فوری گرفتن موجودی کارت بانکی با موبایل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *