آنتی ویروس پادویش

راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال که نمی‌دانید!

راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال که نمی‌دانید!

روزانه اتفاقات گوناگونی نظیر گم شدن کلید، جا گذاشتن کلید بر‌روی قفل و یا حتی شکستن آن در قفل برای افراد بسیاری رخ می‌دهد. قفل دیجیتال یک گزینه مناسب برای رهایی یافتن از این قبیل مشکلات است.

قفل‌های هوشمند به دلیل کیفیت، امنیت و طراحی مدرن، یک جایگزین عالی برای قفل‌های قدیمی و مکانیکی محسوب می‌شوند. قفل دیجیتال از مهم‌ترین ابزارهای تامین امنیت هر مکانی هستند که در انواع مختلفی نیز عرضه می‌شوند. در این مطلب با ارائه راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال قصد داریم شما عزیزان را با قفل‌های هوشمند، ویژگی‌ و کاربردهای آن‌ها آشنا کنیم.

قفل دیجیتال چیست؟

قفل دیجیتال بدون نیاز به کلید و با استفاده از سیستم الکترونیکی موجب باز و قفل کردن درب‌ها می‌شود. همچنین این مدل قفل‌ها قابلیت نظارت و کنترل از راه دور و غیر مستقیم را نیز دارند. قفل دیجیتال که اغلب با نام‌های قفل هوشمند یا قفل الکترونیکی نیز خوانده می‌شوند، جدیدترین فناوری روز با هدف افزایش امنیت و راحتی کاربران هستند. برای آشنایی بیشتر با این فناوری بهتر است با انواع قفل دیجیتال بیشتر آشنا شویم.

انواع قفل های هوشمند

آنچه در راهنمای خرید قفل دیجیتال نیاز است که بدانید، شناخت انواع قفل هوشمند دیجیتالی است. قفل‌های هوشمند بر اساس نوع و روش کنترل، انواع مختلفی دارند. همچنین این دستگیره‌های دیجیتال بر اساس طراحی، سطح ایمنی، قیمت و سایر موارد با یک‌دیگر متفاوت هستند. اگر قصد تهیه قفل دیجیتال را دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر چیز در مورد مدل‌های مختلف آن اطلاعات کافی کسب کنید.

قفل دیجیتال اثر انگشتی، سهولت در استفاده و امنیت بالا

این مدل قفل‌ هوشمند توسط ویژگیهای بیومتریک مانند اثر انگشت عمل می‌کند. برخلاف قفل‌های سنتی، با بهره‌گیری از قفل اثر انگشتی دیگر برای باز کردن درب احتیاجی به کلید ندارید .قفل دیجیتال اثر انگشتی در کنترل ورود افراد غیرمجاز و تامین امنیت اموال در برابر سارقان تاثیر بسزایی دارد.

ساختار منحصربهفرد، عملکرد سریع و امنیت بالای این قفل‌ها باعث شده تا فناوری اثر انگشت بیشتر از سایر روش‌های دیگر بیومتریک در سیستم‌های امنیتی مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر شخص در اعتماد به این قفل‌ها تاثیر بسزایی داشته است.

قفل اثر انگشتی همچون تمام لوازم هوشمند دیگری که تاکنون با تایید اثر انگشت کار می‌کنند، ساخته شده است. با این تفاوت که برخی از برندهای تولید کننده قفل دیجیتال، از سنسورهای متفاوتی استفاده کرده‌اند که توانایی تشخیص زنده بودن اثر انگشت هر شخص را دارا است. با این روش امکان جعل اثر انگشت برای سارقان غیر ممکن شده است.

قفل هوشمند تشخیص چهره، فناوری نوین در صنعت قفل‌سازی

سیستم تشخیص چهره مجهز به دوربین و فناوری اسکن صورت افراد است. قفل درب هوشمند تشخیص چهره همانند قفل اثر انگشتی یک قفل هوشمند بیومتریک بشمار می‌رود. زمانی که چهره مطابق با داده‌های ورودی باشد، سنسور در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به بازگشایی قفل می‌کند؛ و در هنگام مواجه با افراد غیر‌مجاز پیام هویتی و عدم تشخیص چهره را ارسال می‌کند.

راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال که نمی‌دانید!

قفل تشخیص چهره تمامی جزئیات صورت هر شخص، اعم از هرگونه خطوط، فرم بینی، فرم چشم‌ها و … را اسکن می‌کند و این اطلاعات را به داده‌ای منحصر به فرد تبدیل می‌کند. سپس در هنگام مراجعه هر فرد تنها کافی است که اسکن جدید را با دیتاهای قبلی ثبت شده، مقایسه و در صورت تایید درب را باز کند.

قفل دیجیتال رمزی، قفلی ایمن با تکنولوژی قدیمی

اولین ویژگی قفل و دستگیره دیجیتال رمزی که آن را نسبت به قفل‌های قدیمی متمایز می‌کند، امنیت آن است. رمز عبور یا پین‌ کد قفل‌های رمزی به‌ منزله همان کلید برای قفل‌های سنتی است. با استفاده از این نوع قفل‌ها دیگر با چالش‌هایی همچون شکستن یا گم کردن کلید مواجه نخواهید شد.

استفاده از قفل دیجیتال رمزی عموما در ساختمان‌های تجاری و اداری مشاهده شده است. دلیل استفاده از این قفل تعداد رمزهایی است که برای قفل رمزی می‌توانید در نظر بگیرید. در اختیار گذاشتن رمزهای متفاوت برای اشخاص گوناگون، کنترل شما را بر ورود و خروج افراد آسان می‌کند.

از قفل رمزی در منازل مسکونی و آپارتمان‌ها نیز استفاده می‌شود، اما توجه داشته باشید که به خاطر سپردن رمز عبور برای افراد میانسال و کودکان سخت است. پس هنگام انتخاب قفل رمزی توجه بیشتری داشته باشید.

قفل هوشمند کارتی، قفلی ایمن برای مکان‌های شلوغ

عملکرد قفل‌ دیجیتال کارتی توسط سیستم RFID به وسیله امواج الکترومغناطیسی است. به‌طوری که تنها کافی است کارت را به قفل نزدیک نمایید تا با تبادل اطلاعات در کسری از ثانیه قفل درب باز شود. قفل‌های کارتی در میان هتلداران بسیار مرسوم بوده و به همین علت به عنوان قفل هتلی هم شناخته می‌شود.

توجه داشته باشید که عموما تمام قفل‌های کارتی، هتلی نیستند. اما قفل هتلی می‌تواند با باز نمودن درب توسط کارت به عنوان قفل کارتی نیز نام برده شود.

قفل دیجیتال چند کاره

از روی نام این قفل می‌توان دریافت که این قفل هوشمند از ادغام چند قفل تولید می‌شود. به‌طوری که شما می‌توانید با دریافت یک قفل از امکانات چندین قفل دیجیتال بهره‌مند شوید. قفل دیجیتال چند کاره یا ترکیبی به دلیل ارائه روش‌های گوناگون نظیر اثر انگشت، کارت، رمز عبور و حتی اتصال به وای‌فای و کنترل از راه دور مورد پسند افراد بسیاری واقع شده است.

با توجه به متنوع بودن نیاز مخاطبان از قفل دیجیتال، امروزه چندین روش دسترسی برای هر قفل دیجیتال در نظر گرفته شده است. از این رو هنگام خرید قفل دیجیتال توجه به روش‌های باز نمودن درب از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از این قفل برای منازل و آپارتمان‌ها که افراد با رده سنی متفاوتی زندگی می‌کنند، کارآمدتر است.

کاربرد قفل دیجیتال

هنگامی که صحبت از امنیت می‌شود، استفاده از قفل دیجیتال ضرورت پیدا می‌کند. قفل‌های دیجیتال با توجه به ویژگی‌های متفاوتی که دارند در مکان‌های مختلفی از جمله منازل، اماکن تجاری، ادارات، مکان‌هایی که اشیای ارزشمند نگهداری می‌کنند  یا باشگاه‌های ورزشی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین استفاده از این قفل در مکان‌های عمومی کنترل بهتری را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است. علاوه بر کنترل، استفاده آسان از این قفل‌ها نیز دلیل دیگر استفاده از قفل دیجیتال است.

راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال که نمی‌دانید!

به عنوان مثال شرکتی را در نظر بگیرید که برای مدارک و اسناد مهم شرکت، اتاقی در نظر گرفته است. حال اگر دسترسی به این اتاق برای عموم آزاد باشد، خطرات زیادی از جمله گم شدن اسناد وجود دارد. با استفاده از قفل دیجیتال نه تنها باعث جلوگیری از ورود هر فردی به اتاق می‌شوید، بلکه می‌توانید ورود و خروج افراد را کنترل کنید.

نکات مهم هنگام خرید قفل و دستگیره دیجیتال

یکی از بزرگترین مزیت‌های قفل هوشمند متناسب بودن آن‌ها برای انواع درب‌های موجود می‌باشد. جنس بدنه و کیفیت بالا دستگیره دیجیتال باعث شده تا یک انتخاب برتر برای ایمن‌سازی فضای داخلی محسوب شوند.

در ادامه مقاله راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال قصد داریم ویژگی و به نوعی بخشی از مزایای بیشمار قفل‌های اسمارت را بیان کنیم.

  • امنیت شگفت انگیز : این مدل قفل‌ها به دلیل سیستم‌های پیشرفته امنیتی از هرگونه سرقت و یا هک شدن نیز جلوگیری می‌کنند و یک محیط کاملا امن را برای شما و اموالتان به ارمغان می‌آوردند. قفل دیجیتال ضدشوک و ضدسرقت است و در زمانی که افراد ناشناس بخواهند اقدامی برای بازگشایی کنند، یک پیام هشدار به مالک ارسال می‌شود.
  • خدمات پس از فروش : یکی از مهم‌ترین نکات در خرید قفل دیجیتال توجه به ضمانت و خدماتی است که برند ارائه دهنده در اختیار شما قرار می‌دهد. با وجود تحریم‌ها در ایران خرید قفلی که قطعات و لوازم آن دیگر وارد ایران نمی‌شود، برای خریداران دردسرساز است. بر همین اساس حتما از برندی خریداری نمایید که نمایندگی فعالی در ایران دارد تا از اورجینال بودن محصول و همچنین خدمات پس از فروش آن اطمینان مطمئن باشید.
  • امکان کنترل از راه دور : با استفاده از قابلیت کنترل از راه دور و اتصال تلفن‌همراه شما می‌توانید هنگامی که از خانه یا محل کار خود دور هستید به راحتی بررسی کنید که در بسته است یا خیر! و یا حتی بر رفت‌و‌آمد افراد نظارت داشته باشید.
  • طراحی خاص : دستگیره‌های دیجیتال با طراحی مدرن، فضای زیبایی را به منزل شما هدیه می‌دهند. طراحی در این دسته قفل‌ها بسیار متنوع است و شما می‌توانید با توجه به سلیقه و خواسته خود انتخاب کنید.
  • نوع کاربری قفل هوشمند : همانطور که گفته شد، انواع متنوعی از قفل دیجیتال در دسترس است که هر کدام از ویژگی‌های خاصی برخودار هستند. پس حتما هنگام خرید قفل دیجیتال توجه به کاربری قفل از اهمیت بالایی برخوردار است. پس بهتر است که انتخاب قفل دیجیتال مناسب بر اساس مکانی که قرار است در آن نصب شود و افرادی که قرار است، به قفل دسترسی داشته باشند، تعیین شود.
  • عملکرد سریع و آسان : ویژگی دیگر قفل‌های دیجیتال، عملکرد سریع و آسان است. این قفل‌ها در برخی موارد حتی بدون هیچ‌گونه تماسی قابل باز شدن هستند. علاوه‌بر آن قفل‌های هوشمند از بیماری‌هایی که از طریق تماس با سطوح منتقل می‌شوند نیز جلوگیری می‌کنند.

جمع بندی

حال که با قفل دیجیتال و انواع آن بیشتر آشنا شدید، درک بهتری نسبت به هدف از تولید این محصولات خواهید داشت. ما در راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال سعی کردیم شما را با مهمترین کاربرد و ویژگی‌های قفل‌های هوشمند آشنا کنیم. اما توجه داشته باشید که مهم‌ترین نکته در هنگام انتخاب قفل دیجیتال متناسب بودن آن با نیاز شما است.

گروه بازرگانی هوک به عنوان تامین‌کننده انواع قفل دیجیتال و دستگیره دیجیتال نظیر قفل اثر انگشتی، قفل کارتی، قفل تشخیص چهره، قفل باشگاهی و… در سراسر ایران است. هوک با ارائه خدمات پس از فروش عالی و همچنین با بکارگیری افراد متخصص توانسته به بهترین جایگاه در زمینه قفل دیجیتال (قفل هوشمند) دست پیدا کند. چنانچه علاقه‌مند به خرید یا مشاهده محصولات برند قفل دیجیتال هوک هستید، همین حالا به سایت هوک به نشانی Lock.ir مراجعه نمایید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راهنمای خرید انواع قفل دیجیتال که نمی‌دانید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *