پادویش

راه‌حل‌های استارتاپ‌ها برای شرکت در نمایشگاه اپلیکیشن : راهنمایی در اخذ تسهیلات

استارت‌آپ‌ها می‌توانند برای شرکت در نمایشگاه اپلیکیشن تسهیلات دریافت کنند

رضا الفت‌نسب، رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن، اعلام کرد که استارت‌آپ‌های کوچک می‌توانند از صندوق نوآوری تا ۶۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند و از تجربیات استارت‌آپ‌های بزرگ‌تر بهره‌برداری کنند.

او بیان کرد که برای حمایت از استارت‌آپ‌های کوچک، علاوه بر تسهیلات مالی از صندوق نوآوری، متراژ کوچکتری نیز در نمایشگاه ارائه خواهد شد تا این شرکت‌ها بتوانند در نمایشگاه حضور یابند.

وی درباره ضرورت برگزاری نمایشگاه اپکس اظهار داشت: برگزاری یک نمایشگاه تخصصی و یک رویداد تخصصی در حوزه اپلیکیشن‌ها می‌تواند برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها بسیار مفید باشد. با توجه به رشد چشمگیر آمار استفاده از موبایل در کشور، وجود یک نمایشگاه در این زمینه ضروری به نظر می‌رسد.

الفت‌نسب در ادامه به وضعیت اینترنت در کشور اشاره کرد و گفت: ما می‌دانیم که شرایط اینترنت در کشور مطلوب نیست، اما تلاش می‌کنیم تا به هر حال شعله روشنایی در این حوزه را به سختی حفظ کنیم. به همین دلیل، در این نمایشگاه علاوه بر اپلیکیشن‌ها و شرکت‌ها، نشست‌ها و برنامه‌های محتوایی متنوعی نیز برگزار می‌شود.

به گفته الفت‌نسب، چالش‌های رگولاتوری در حوزه اپلیکیشن‌ها باید مورد بحث قرار گیرند و به عنوان برگزارکننده نمایشگاه، ما قصد داریم به اپلیکیشن‌ها در این زمینه کمک کنیم. با توجه به شرایط خاص سیاسی و اقتصادی کشور در حال تغییر، حاکمیت نگران آینده این حوزه در کشور باید باشد.

الفت‌نسب بیان کرد که یکی از مسائل اصلی در حال حاضر، مهاجرت نیروی انسانی و کمبود آن در کشور است و با این وضعیت، حاکمیت باید نگران آینده کشور در این زمینه باشد.

با توجه به درخواست شما، متن مورد نظر را بازنویسی کردم. در ادامه، بیانیه علی معین، رئیس ستاد اجرای نمایشگاه اپکس، درباره لزوم برگزاری این نمایشگاه و همکاری با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای آمده است:

“برگزاری نمایشگاه اپکس برای هویت‌بخشی به اپلیکیشن‌ها بسیار مهم است. نمایشگاه، عامل اصلی‌ای است که به یک حوزه هویت مستقل می‌بخشد. همچنین با توجه به وجود بیش از ۱۴۰ میلیون کاربر تلفن همراه در کشور و تعداد زیادی اپلیکیشن، برگزاری این نمایشگاه ضروری است.”

معین اشاره کرد که در سال‌های قبل تصمیم به برگزاری نمایشگاه داشته‌اند، اما به دلیل شیوع بیماری کووید-۱۹ و مشکلات شبکه اینترنت، این هدف به تعویق افتاده است.

در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره همکاری با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، معین گفت: “ما قصد داشتیم با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همکاری کنیم و استارت‌آپ‌های حوزه بازی را تحت حمایت خود قرار دهیم. این همکاری تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است و تنها در حد نامه‌نگاری مانده است.”

دبیر شورای سیاست‌گذاری، آرش سروری، هم افزود که سیاست بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تغییر کرده است و شرایط همکاری بسیار آسان نیست. او افزود که برای نمایشگاه اپکس نیز همکاری خاصی انجام نشده است.

معین، رئیس ستاد اجرای نمایشگاه، اظهار داشت که برای شرکت‌های استارت‌آپ کوچک نیز شرایطی در نظر گرفته شده است تا بتوانند در نمایشگاه شرکت کنند. با صندوق نوآوری توافق شده است که تسهیلات تا سقف ۶۰ میلیون تومان به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شود. همچنین، حداقل متراژ غرفه‌ها ۱۲ متر است و هزینه متراژ ۷۱۱ هزار تومان می‌باشد. برخی شرکت‌ها حتی متراژ ۶ متری غرفه را دریافت کرده‌اند.

آرش سروری، دبیر شورای سیاست‌گذاری، اعلام کرد که تاکنون ۳۲ شرکت ثبت‌نام کرده‌اند. به علاوه از جانب محتواسازان نیز پنل و نشست‌هایی برگزار خواهد شد. همچنین، استارت‌آپ‌ها به سه دسته کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم می‌شوند تا استارت‌آپ‌های بزرگ به استارت‌آپ‌های کوچک کمک کنند و تجربه خود را منتقل کنند. نمایشگاه تخصصی اپلیکیشن از تاریخ دوم تا پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲ در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : راه‌حل‌های استارتاپ‌ها برای شرکت در نمایشگاه اپلیکیشن : راهنمایی در اخذ تسهیلات

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *