پادویش

دهقان فداکار بستری شد

دهقان فداکار

دهقان فداکار بستری شد : دهقان فداکار یکی از نوستالژیک ترین چهره های دهه شصت در ایران به شمار می رود .تمامی دانش آموزان دهه شصتی دهقان فداکار را در کتاب های درسی خود شناختند . در روز های اخیر اخبار بستری شدن دهقان فداکار در بیمارستان بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام را تحت تاثیر قرار داده است و کاربران با انتشار تصاویری از دهقان فداکار ناراحتی خود از این مرد بزرگ تاریخ کتاب های درسی ایران را اعلام کردند.

اما دهقان فداکار کیست ؟

دهقان فداکاردهقان فداکار همان ریزعلی خواجوی است که در سال 1309 دیده به جهان گشود. وی در شهرستان میانه متولد شد ، قصه نجات جان مسافران قطار مسافربری در سال های جوانی دهقان فداکار در ذهن بسیاری از دانش آموزان است ، مطمئنا کسی در بین جوانان امروزی نیست که دهقان فداکار را نشناسد. ریز علی خواجوی با آتش زدن پیراهن خود راننده قطار مسافربری را از ریزش کوه در مسیر ریلی باخبر کرد و با این کار خود توانست جان بسیاری از مسافران این قطار را نجات دهد. دهقان فداکار در روز های اخیر به دلیل عارضه کلیوی در بیمارستان خاتم شهرستان میانه بستری شده است و پزشکان حال وی را وخیم اعلام کرده اند.

در سال 1385 از ریز علی خواجوی مشهور به دهقان فداکار در دانشگاه تهران با اهدای تندیس ملی فداکاری تجلیل به عمل آمد . دهفان فداکار از خطه آذربایجان است وی ترک زبان بوده و در مراسم تجلیلش با زبان شیرین ترکی از اهدای تندیس ملی فداکاری تشکر کرد  و سخنان وی توسط مترجم به فارسی تجرمه شد.

امیدواریم این مرد بزرگ و فداکار که در تاریخ کتاب های درسی ایران و در ذهن مردم ایران ثبت شده است ، سلامتی خود را بدست آورد. اگر دهفان فداکار را با اسطوره های جهانی مقایسه کنیم می توانیم وی را با بطروس فداکار که شهرش را در مقابل سیل نجات داد مقایسه کنیم.

نظر شما در مورد دهقان فداکار چیست ؟ منتظر نظرات سازنده شما هستیم.

2.7/5 - (9 امتیاز)

نظرات در مورد : دهقان فداکار بستری شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *