در سال 2020 چه اتفاقی برای تلفن های همراهمان می افتد؟

همچنان که 5 سال گذشته اگر به iPhone 6 فکر می کردید جای هیچ پیشرفت دیگری را مشاهده نمی کردید، در حال حاضر ما پیشگام در پیش بینی برای دهه پسین پیش رویمان هستیم. اگر 5 سال گذشته در جایگاه iPhone 4 و Nexus S بودیم، اکنون نیستیم. پیشرفت در دنیای تکنولوژی یک امر عادی و طبیعی است. همچنان که روبروی سیستمتان نشسته اید و در حال خواندن این مقاله هستید افراد دیگری در سراسر دنیا ایده هایشان را برای آینده پیاده سازی می کنند. و مسئله ای که هیچ وقت تمامی ندارد ایده ها و پیاده سازیشان می باشد. ما در این مقاله قصد داریم به پیشرفت های ممکن در سال 2020 بپردازیم.

  • سنسورهای پیشرفته

در حالیکه تلفن های همراه عرضه شده در سال 2015 قادرند با اثر انگشت و اسکنر عنبیه باز شوند، در چند سال آینده احتمال پیشرفت دو چندان تکنولوژی موبایل ها وجود دارد. گوشی های تلفن همراه در آینده بدون نیاز به گذاشتن PIN و یا الگوگذاری شما را از طریق لحن صدا و الگوی تایپ کردنتان خواهد شناخت. بدین ترتیب، این قابلیت ها مسلما هرکس دیگری را نسبت به استفاده و سرک کشیدن در تلفن همراه شما منع خواهد کرد. از این رو به منظور بهبود حفاظت ما تمایل بیشتری برای دیدن سنسورها و نظارت بیش از حد داریم. تصور کنید در آینده ای نسبتا نزدیک صاحب یک دستگاه تلفن هوشمندی می باشید که می داند در لحظه چه احساسی دارید یا می تواند نشانه های سرماخوردگیتان را جلوتر از زمان پیش بینی کند و یا بر اساس آن چه می خورید در طول سالم ترین وعده غذا را توصیه کند.

  • صفحه نمایش هوشمند

در حال حاضر، احتمالا با Google Now، Siri و Cortana دستگاه تلفن هوشمندتان را پیشرفته کرده اید. اما در سال 2020، صفحه نمایش تلفن همراهتان با هوش مصنوعی ساخته شده است. و این بدان معناست که صفحه نمایش هوشمند اپلیکیشن های موردعلاقه تان را به نمایش خواهد گذاشت. اگرچه ایده این صفحه نمایش بی شباهت به اپلیکیشن دستیارهای دیجیتال نیست. اما به لطف سنسورهای پیشرفته که قبلا درباره آن ها شرح دادیم مشاهده آن ها بسیار پیشرفته تر و بصری می باشد.

  • صفحه نمایش منعطف

صفحه نمایش منعطف (تاشو) از بلندپروازانه ترین رویاهای تحقق نیافته ما در دنیای تکنولوژی می باشد. در حال حاضر، پیشرفته ترین صفحه نمایش ممکن قابل مشاهده صفحه نمایش های تلفن همراه سامسونگ با لبه های منحنی می باشد که طرحی نزدیک به این ایده را دارد. اما ما امیدوارم در سال 2020 تلفن های همراهی با صفحه نمایش تاشو و خم شدنی را مشاهده کنیم. اگرچه این آرزو بسیار دور از دسترس به نظر می رسد و حتی در صورت ارائه و پیاده کردن چنین ایده ای هنوز باید منتظر پیشرفت های پسین آن بود.

  • باتری بدون نیاز به محدودیت شارژ

عمر باتری محدود به شارژ هنوز یکی از مشکلات مهم صاحبان دستگاه های تلفن همراه هوشمند می باشد. و اگرچه همه در تلاش هستند تا به وسیله تکنولوژی های گوناگون در صدد حل و یا بهبود این مشکل برآیند اما تاکنون تنها روش حل کردن این مشکل بستن بسیاری از برنامه های بی فایده، حالت هواپیما و… بوده است. اما ما امیدواریم در سال 2020، اتصالات داده با سرعت بالا انجام گیرد و تمام دستگاه های تلفن همراه به شارژرهای نامرئی امکان پذیر شوند. اگر شارژرهای وایرلس (بی سیم) به میان بیایند نگرانی خیلی از ما درباره شارژ دوباره و چندباره تلفن همراهمان از بین می رود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : در سال 2020 چه اتفاقی برای تلفن های همراهمان می افتد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *