در خطر بودن پردازنده M3 و A17 اپل

در خطر بودن پردازنده M3 و A17 اپل

به گفته یک وبلاگ نویس، اپل درخواست TSMC برای افزایش قیمت در سال 2023 را رد کرده است. این تصمیم به دلیل کاهش فروش آیفون گرفته شده و توجیه افزایش قیمت برای فرآیند و فناوری جدید را برای اپل دشوار می کند. اپل فکر می‌کند که قبلاً برای فرآیند جدید پول پرداخت کرده و با توجه به عملکرد ناامیدکننده فروش آیفون، هرگونه افزایش قیمت بیشتر ناعادلانه خواهد بود.

چالش‌های TSMC با تولید تراشه‌های 3 نانومتری نیز باعث شده که اپل در اهداف عملکرد خود برای چیپ آیفون رده بالای آینده تجدید نظر کند. اپل به‌عنوان تنها مشتری تراشه‌های 3 نانومتری TSMC منتظر بوده تا غول تولیدکننده نیمه‌رسانا راه‌حلی ارائه دهد. وضعیت فعلی می تواند روابط همکاری طولانی مدت بین دو شرکت را به خطر بیندازد، زیرا اپل ممکن است در صورت عدم امکان بهبود عملکرد تراشه A17 خود را قربانی کند.

نگرانی‌های مربوط به عملکرد ممکن است به M3 اپل که برای رایانه‌های مک آینده طراحی شده نیز گسترش یابد. اگر فرآیند 3 نانومتری TSMC نتواند انتظارات اپل را برآورده کند، تراشه M3 نیز به طور مشابه ممکن است دچار افت عملکرد شود.

منابع داخلی صنعت پیش بینی کردند که اپل ممکن است ترجیح دهد بهره وری انرژی را برای تراشه های A17 Bionic و M3 به عملکرد خام ترجیح دهد. این یک تغییر استراتژیک در پاسخ به چالش های جاری با فرآیند 3 نانومتری TSMC خواهد بود. با این حال، طبق کارایی فعلی TSMC، هر گونه تغییر قابل توجهی در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد.

در اخباری مرتبط به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته اپل، هدست واقعیت ترکیبی مورد انتظار اپل ممکن است در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان (WWDC) امسال رونمایی نشود، زیرا تولید انبوه آن به تعویق افتاده و مشکلاتی در سر راه اپل وجود دارد.

کو در توییتی توضیح داد که اپل به پتانسیل این هدست برای ایجاد “تجربه یک آیفون” خوشبین نیست، که منجر به تاخیر بیشتر در برنامه تولید انبوه آن تا پایان سه ماهه سوم 2023 شده است.

Kuo معتقد است که این تاخیر ناشی از نگرانی‌ها در مورد بازخورد ضعیف بازار است، با توجه به رکود اقتصادی، مشکلات سخت‌افزاری، وزن دستگاه و آمادگی اکوسیستم و کاربردهای هدست. این مسائل، همراه با قیمت بالای فروش هدست، که کو پیش‌بینی می‌کند بین 3000 تا 4000 دلار یا حتی بیشتر باشد، منجر به کاهش پیش‌بینی‌های فروش برای سال 2023 شود.

بیشتر بخوانید  با اپ اندرویدی داینامیک آیلند به گوشی های اندرویدی می آید

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : در خطر بودن پردازنده M3 و A17 اپل

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *