پادویش

دری اصفهانی و واکنش کانادا به محکومیت 5 ساله وی

دری اصفهانی

به گزارش بین الملل خبر فارس به نقل از زوم تک، یک فرد ایرانی – کانادایی به نام «عبدالرسول دری اصفهانی» در تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 (آمریکا، انگلیس، فرانسه، روسیه، چین وآلمان) حضور داشته است که مدتی پیش این شخص به جرم جاسوسی از تیم هسته ای به مدت 5 سال به زندان محکوم شده است.

واکنش کانادا به محکومیت دری اصفهانی

در این مورد روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» اینگونه می نویسد که : سخنگوی وزارت امور خارجه «فیلیپ هانان» که به عنوان مسئول نظارت بر موضوعات دیپلماتیک است در مورد دری اصفهانی و بازداشت و محکومیت آن می گوید : « وزارت خارجه کانادا در مورد گزارش های رسانه ی مبنی بر محکومیت یک فرد دو تابعیتی در ایران آگاه می باشد».

او همچنین می گوید که « در جهت محافظت کردن از حریم خصوصی فرد نامبرده ، در این زمینه جزئیات بیشتر را افشا نخواهیم کرد».

پایگاه تحلیلی المانیتور چندی پیش اینگونه می گوید که : دری اصفهانی در جریان گفت و گوهای هسته ی مسئولیت اموربانکی را برعهده داشته است و این همان نقطه ی می باشد که مشکلات توافق ایران با آمریکا هنوز باقی مانده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه کانادا در مورد بازداشت و محکومیت دری اصفهانی در یک پیام ایمیلی به اتهام جاسوسی از تیم مذاکره کننده هسته ی واکنش نشان داد.

کریمی قدوسی از نمایندگان مجلس حدود یک ماه قبل خبری در مورد بازداشت یک نفر از اعضای تیم مذاکره هسته ی داد ؛ این خبر خیلی سریع در فضای رسانه ی پخش شد و با وجود اینکه تکذیب آن از همان ابتدا از سوی وزارت امورخارجه اعلام شد ولی گمانه زنی ها درباره شخص بازداشت شده ، کم نشد.

اما چند ساعت بعد برخی از رسانه ها به نقل از یک نماینده مجلس نام شخص مورد نظر را «عبدالرسول دری اصفهانی» بیان کردند که ظاهرا زمانی که قصد داشته تا از کشور خارج شود بازداشت شده است.

 اما در روزهای گذشته به گزارش خبرگزاری تسنیم ؛ سخنگویی قوه قضاییه بیان نموده که محکومیت آقای دری اصفهانی با اتهام جاسوسی و ارائه اطلاعات به بیگانگان قطعی می باشد.

محکومیت دری اصفهانی

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : دری اصفهانی و واکنش کانادا به محکومیت 5 ساله وی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *