آنتی ویروس پادویش

داروی ترکیبی خوراکی دیابت ترایتیس در ایران تولید شد

داروی دیابت نوع دو ایرانی ساخته شد

 

متخصصین یک شرکت داروسازی ایرانی موفق به تولید یک داروی خوراکی ترکیبی دیابت شدند که برای کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ مصرف می شود.

دیابت نوع دو چیست؟

دیابت نوع دو که قبلا تحت عنوان دیابت بزرگسالان بود، حدود نود درصد موارد دیابت را شامل می شود. این نوع دیابت که با قند خون بالا، مقاومت به انسولین و کمبود نسبی انسولین می باشد در درجه اول در نتیجه چاقی و عدم ورزش رخ می‌دهد. برخی از افراد از نظر ژنتیکی بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به آن هستند.

داروی ترایتیس چیست؟

داروی ترایتیس که ترکیبی از متفورمین، امپاگلیفلوزین و لیناگلیپتین است با سه مکانیسم اثر متفاوت، قند خون را در بیماران دیابتی کاهش می‌دهد. در تولید این دارو ترکیبی از تکنولوژی آزادسازی آهسته رهش و آزادسازی سریع برای مواد مؤثره دارو برای کنترل بهینه و طولانی قند خون در بیماران دیابتی استفاده شده است.امروزه، استفاده از داروهای ترکیبی با کمترین تعداد قرص مصرفی در روز و با اثربخشی بالا، تحولی بزرگ در کنترل بیماری دیابت ایجاد کرده و موفقیت درمان را افزایش داده است.با توجه به آمارهای مختلفی که از مبتلایان دیابت در کشور منتشر می‌شود، می توان گفت: حداقل یازدهدرصد جمعیت بالای بیست سال کشور از بیماری دیابت رنج می‌برند و تقریبا نیمی از این مبتلایان به بیماری خود آگاهی ندارند.

تاثیرامپاگلیفلوزین موجود در قرص ترایتیس چیست؟

امپاگلیفلوزین موجود در قرص ترایتیس با کاهش مرگ و میر ناشی از عوارض بیماری‌های قلبی-عروقی، نارسایی قلبی یا بیماری‌های کلیوی دیابتی همراه است. مصرف این دارو در افراد دیابتی می‌تواند ریسک مشکلات مربوط به نارسایی قلب و عروق و کلیه را کاهش دهد.داروی ترایتیس که با فناوری روز در شرکت داروسازی اکتوورکو تولید شده است در اردیبهشت ماه سال جاری در دسترس بیماران دیابتی قرار گرفته است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : داروی ترکیبی خوراکی دیابت ترایتیس در ایران تولید شد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *