پادویش

دادگاهی در برزیل اپل را 19 میلیون دلار جریمه کرد

دادگاهی در برزیل اپل را 19 میلیون دلار جریمه کرد

ماه گذشته، وزارت دادگستری برزیل اپل را به دلیل فروش آیفون های بدون شارژر 2.34 میلیون دلار جریمه کرد و همچنین به این شرکت دستور داد تا فروش آیفون هایی را که شارژر در جعبه ندارند، متوقف کند. امروز شرکت کوپرتینویی دوباره به خاطر همین موضوع با جریمه هنگفتی سیلی شد.

بر اساس گزارش رویترز، دادگاه مدنی سائوپائولو برزیل روز پنجشنبه اپل را 100 میلیون ریال (19 میلیون دلار) جریمه کرد و دستور داد آیفون های جدیدی که در این کشور فروخته می شوند باید با شارژر باتری همراه باشند.

در حکم خود، قاضی Caramuru Afonso Francisco همچنین به اپل دستور داد تا برای تمام مصرف کنندگان برزیلی که در دو سال گذشته دستگاه های iPhone 12 یا iPhone 13 را خریداری کرده اند، شارژر ارائه دهد. با این حال، این یک تصمیم نهایی نیست و قابل تجدید نظر است. «بدیهی است که تحت توجیه «ابتکار سبز»، متهم خرید الزامی آداپتورهای شارژر را که قبلاً همراه با محصول عرضه شده بود، به مصرف‌کننده تحمیل می‌کند. در رای دادگاه آمده است.

اپل قبلاً به دلیل همین موضوع توسط وزارت دادگستری برزیل نزدیک به 2.5 میلیون دلار جریمه شده بود و از فروش آیفون 12 و 13 بدون شارژر منع شده بود. در پاسخ به این موضوع، غول فناوری اعلام کرد که استفاده نکردن از آداپتور برق با آیفون مزایای زیست محیطی دارد و ضایعات را کاهش می دهد.

با عرضه آیفون 12 در سال 2020، اپل ارائه شارژر برای گوشی های خود را متوقف کرد. سایر تولیدکنندگان مانند سامسونگ و گوگل نیز از این پیشگام پیروی کردند و از آداپتورهای برق با دستگاه های پریمیوم خود استفاده نکردند.

در اخبار مرتبط، قانونگذاران اتحادیه اروپا اخیرا دستورالعمل جدیدی را تصویب کردند که تولیدکنندگان را ملزم می‌کند تا سال 2024 USB-C را به عنوان یک درگاه شارژ مشترک در طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها ارائه کنند. این امر اپل را مجبور می‌کند تا شارژرهای USB-C را برای آیفون‌های آینده‌اش تغییر دهد.

منبع

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *