پادویش

خرید چراغ قوه حرفه ای و قوی به همراه قیمت مناسب

خرید چراغ قوه حرفه ای و قوی به همراه قیمت مناسب

اغلب افراد برای خرید یک چراغ قوه معمولی و ارزان قیمت کار پیچیده ‌ای پیش رو ندارند. در واقع کافی است به یک ابزار فروشی رفته و گزینه‌ای مناسب و نزدیک به سلیقه، نیاز و بودجه خود را انتخاب کنید. در واقع برای اغلب کارهای معمولی تقریبا هر چراغ قوه ‌ای به‌خوبی از پس وظیفه محول شده برمی‌آید. بنابراین عجیب نیست که خرید یک چراغ قوه ارزان قیمت نیاز به بررسی‌های پیچیده نداشته باشد. با این وجود اگر می‌خواهید بودجه بیشتری را برای خرید خود در نظر بگیرید؛ باید به جزئیات بیشتری نیز فکر کنید. در واقع خرید چراغ قوه حرفه‌ای، نیازمند داشتن اطلاعات مناسب از ویژگی‌های این دستگاه و توجه به آنها در هنگام انتخاب است.

در این راهنمای خرید، به بررسی نحوه انتخاب یک چراغ قوه حرفه‌ ای پرداخته ‌ایم. به عبارت دیگر در این نوشته عواملی را که باید در نظر بگیریم مرور خواهیم کرد. بنابراین مواردی مانند مدل‌های چراغ قوه، لومن در مقابل کندلا و به‌طور کلی توان نورپردازی، قیمت و ویژگی‌های چراغ قوه مانند نوع لامپ، باتری، کنترل‌ها و رنگ نور را پوشش خواهیم داد. همچنین پیش از ورود به بحث اصلی، توصیه اکید این است که برای خرید دستگاهی با قیمت مناسب، پیش از هرچیز، بودجه خود را مشخص کنید. تعیین بودجه مشخص شما را از سردرگمی هنگام مقایسه چند نمونه مختلف رها کرده و انتخاب نهایی را برای شما ساده‌تر می‌کند.

·        مدل‌های چراغ قوه

قبل از انتخاب چراغ قوه باید به نحوه استفاده خود از آن فکر کنید. به عنوان مثال کوهنوردان از چراغ قوه برای روشن کردن مسیر پیش روی خود استفاده می‌کنند. افسران پلیس با آن به جستجو یا تعقیب و گریز می‌پردازند. کارگران خدمات شهری از آن در محیط‌های متنوع و اغلب نامطلوب استفاده می‌کنند. بنابراین وقتی به نحوه استفاده خود فکر کنید؛ می‌توانید حدس بزنید که کدام مدل و کدام ویژگی‌ها برای شما از اهمیت بیشتری برخودار است.

خوشبختانه امروزه چندین مدل مختلف از انواع چراغ قوه‌ها وجود دارد؛ که هرکدام دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های مناسب برای فعالیت‌های خاص هستند. به عنوان مثال یک چراغ قوه طبیعت‌گردی بهتر است کاملا ضد آب باشد؛ در حالی که چراغ قوه‌های پلیس باید دوام بیشتری داشته باشند.

چراغ قوه‌های جیبی مدل‌هایی هستند که کوچک بوده، به راحتی در جیب جا شده و معمولا قیمت مناسبی دارند. چراغ قوه‌های تاکتیکی اغلب برای نیروهای حرفه‌ای به کار گرفته شده و معمولا در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند. برخی از مدل‌های چراغ قوه تاکتیکی نیز قابلیت نصب بر روی سلاح گردم را دارند.

گروه دیگری از چراغ قوه‌ها برای طبیعت‌گردی و ورزش ساخته شده‌اند. به عنوان مثال چراغ قوه‌های پیشانی، گزینه‌ای مطلوب برای کوهنوردان و غارنوردان است. چراکه اجازه می‌دهد بدون زحمت و درگیری دست، پیش روی خود را روشن کنند. این مدل‌ها کنترل آنها را بر محیط و امنیت آنها را در شرایط چالشی بیشتر می‌کند. همچنین چراغ قوه‌های فانوسی مانند فانوس‌های قدیمی عمل کرده و می‌توان از آن برای روشنایی عمومی در محیط کمپینگ استفاده کرد. در نهایت نورافکن‌ها نیز گزینه‌های جذابی برای روشن کردن فضاهای وسیع هستند.

البته در اغلب موارد منظور افراد از چراغ قوه، مدل‌های لوله‌ای و متداول است؛ که همین مدل‌ها نیز دارای ویژگی‌های بسیار متنوعی هستند. به هر حال باید بتوانید در میان این مدل‌ها گزینه مدنظر خود را بیابید. برای خرید از آمازون نیز می توانید به فروشگاه ایران بابا مراجعه کنید.

خرید چراغ قوه حرفه ای و قوی به همراه قیمت مناسب

·        قدرت نورپردازی

دو واحد اندازه‌گیری میزان نور منتشر شده در چراغ قوه‌ها استفاده می‌شود. این واحدها لومن و کاندلا هستند. یافتن تعادل مناسب بین این دو واحد اندازه‌گیری به تعیین دقیق‌تر قدرت نورپردازی چراع قوه انتخابی شما کمک می‌کند.

درجه متداول‌تر، یعنی لومن، مقدار کل نور ساطع شده را اندازه‌گیری می‌کند. به طور معمول هرچه عدد لومن یک دستگاه بیشتر باشد؛ قیمت چراغ قوه مذکور بیشتر است. این درحالی است که همیشه به بیشترین لومن نیاز ندارید.

واحد اندازه‌گیری دیگر کندلا است. این واحد شدت نور را اندازه‌گیری می‌کند. در واقع این واحد کاربرد پیشنهادی یا مورد نظر چراغ قوه را بهتر تعیین می‌کند.

به عنوان مثال یک چراغ قوه با عدد لومن بالا و زاویه پرتو باریک، نور را به فاصله زیادی پرتاب می‌کند. در این حالت عدد کندلا نیز بالاتر خواهد بود؛ زیرا نور در یک جهت یا نقطه متمرکز و تشدید شده است. به عبارت دیگر نور را به دوردست می‌تاباند؛ اما این نور در زاویه و منطقه‌ای گسترده (مانند نورافکن) نیست.

از طرف دیگر، یک چراغ قوه دیگر با تعداد لومن قبلی و این بار با پرتو عریض، تعداد کندلای کمتری خواهد داشت. چراکه نور را در منطقه وسیع‌تری پخش می‌کند. این بدان معناست که میزان پرتاب کوتاه‌تر خواهد بود. بنابراین باید بتوانید بین مسافت پرتاب نور و زاویه پرتاب نور، تعادلی ایجاد کرده و گزینه مدنظر خود را بیابید.

·        ویژگی‌های چراغ قوه

وقتی به انتخاب چراغ قوه فکر می‌کنید؛ در کنار مدل، نحوه استفاده و میزان نورپردازی آن، ویژگی‌های آن را نیز باید در نظر بگیرید. این ویژگی‌ها می‌توانند بر روی قیمت چراغ قوه و انتخاب چراغ قوه حرفه ای مناسب تاثیر بگذارند.

نوع لامپ

هنوز هم استفاده از لامپ‌های رشته‌ای در چراغ قوه منسوخ نشده است. با این حال این لامپ‌ها کمی قدیمی بوده و معایب خاصی دارند. امروزه اکثر قریب به اتفاق چراغ قوه‌ها از LED (دیودهای ساطع نور) استفاده می‌کنند.

در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای، لامپ‌های ال‌ای‌دی هیچ قطعه متحرک یا رشته مانند ندارند. بنابراین در برابر ضربه بسیار مقاوم بوده و از طرفی مصرف انرژی بسیار کمتری دارند. نکته‌ای که باعث دوام و عمر بیشتر باتری چراغ قوه نیز می‌شود.

نوع باتری

باتری‌ها جزئیات بسیاری زیادی دارند؛ که ممکن است موجب سردرگمی شما شوند. بنابراین سعی می‌کنیم موضوع را ساده نگه داریم. یک چراغ قوه یا قابل شارژ بوده یا از باتری‌های یکبار مصرف استفاده می‌کند. هر دو حالت نیز مزایا و معایبی دارد.

چراغ قوه‌های قابل شارژ در دو سبک موجود هستند. در یک سبک می‌توانید باتری را در حالی که داخل چراغ قوه است شارژ کنید. در سبک دوم می‌توان باتری را خارج کرده و سپس آن را شارژ کرد. سلول‌های اغلب باتری‌های قابل شارژ نیز از لیتیوم ساخته شده است.

به‌طور کلی مزیت اصلی چراغ قوه‌های شارژی عمر باتری طولانی‌تر است. البته قیمت چراغ قوه شارژی نیز بیشتر است. با این وجود یک چراغ قوه شارژی برای حمل روزمره یا استفاده سنگین گزینه بهتری است.

از سوی دیگر چراغ قوه‌های غیر قابل شارژ قیمت و وزن کمتری دارند. هرچند باید به خرید باتری مداوم فکر کرده و برای آن هزینه کنید. بنابراین این مدل‌ها اغلب به عنوان چراغ قوه‌های پشتیبان یا جیبی مناسب‌تر هستند.

در نهایت باتری‌های لیتیومی به خصوص در سرما عملکرد بهتری داشته و عمر طولانی‌تری دارند. در مقابل اشکال آنها این است که هزینه بیشتری دارند. بنابراین شاید برای استفاده گاه به گاه یا اضطراری، باتری‌های قلیایی (مدل‌های غیرقابل شارژ) برای افراد عادی کافی باشند.

حالات نورپردازی

روشن کردن اکثر چراغ قوه‌های دستی یا تاکتیکی، به فشار ساده یک تک‌دکمه نیاز دارد. این دکمه در سر چراغ قوه، روی درپوش دم یا هر دو جا قرار دارد. با این حال هنگامی که چراغ قوه حالت‌های روشنایی متعددی داشته و تنها یک دکمه وجود دارد؛ تشخیص نحوه کار با آن فقط با خواندن راهنمای استفاده ممکن است.

به‌طور کلی یک چراغ قوه تاکتیکی معمولا چهار حالت دارد: نور بالا، پرتو متوسط، نور پایین و بارق. در حالی که این تفاوت‌ها به خودی خود قابل توضیح هستند؛ نحوه جابه‌جایی بین حالت‌ها به مدل و برند چراغ قوه بستگی دارد. در چراغ قوه‌های ارزان‌تر، ممکن است مجبور شوید هر تنظیم را فقط با روشن و خاموش کردن دستگاه به دست آورید. در حالی که چراغ قوه‌های سطح بالاتر دکمه‌ها و در نتیجه امکانات بیشتری را در اختیار شما می‌گذارند.

رنگ نور

یک چراغ قوه استاندارد از نور سفید استفاده می‌کند. اما بسته به کاری که انجام می‌دهید؛ شاید بخواهید از رنگ نور دیگری استفاده کنید. فیلتر کردن نور می‌تواند در شرایط خاص مزایایی داشته باشد.

مثلا فیلترهای آبی یا قرمز برای جلوگیری از شناسایی مفید هستند. زیرا از دور قابل مشاهده نیستند. رنگ سبز برای ماهیگیری در شب مفید است؛ زیرا بسیار نرم بوده و ماهی‌ها را نمی‌ترساند. علاوه بر این، چراغ قوه‌های اختصاصی با هدف ویژه وجود دارد؛ که به عنوان مثال از نور ماوراء بنفش استفاده می‌کنند. این مدل‌ها برای بررسی اسناد یا اسکناس‌های جعلی و… استفاده می‌شود.

قیمت چراغ قوه

قیمت چراغ قوه بسته به کیفیت، قدرت و ویژگی‌ها متفاوت است. خوشبختانه گزینه‌های ​​زیادی با قیمت مناسب در بازار وجود دارد. برندهای معتبری مانند ایمالنت، فنیکس، اولایت و… چراغ قوه‌های تاکتیکی بادوام، با خروجی قابل اعتماد و باتری قابل شارژ ارائه می‌کنند. بنابراین با تعیین بودجه خود، معمولا همیشه می‌توانید گزینه‌های مناسبی را برای خرید بیابید.

به‌طور خلاصه باید بدانید چگونه یک چراغ قوه حرفه ای مناسب را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که نوع یا مدل، قدرت و ویژگی‌های آن را در نظر بگیرید. در حالی که قیمت چراغ قوه همیشه در تصمیم نهایی شما موثر است. اگر می‌خواهید یک چراغ قوه حرفه‌ای داشته باشید. داشته باشید؛ شاید مجبور شوید کمی بودجه خود را افزایش دهید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خرید چراغ قوه حرفه ای و قوی به همراه قیمت مناسب

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *