پادویش

خرید و فروش آپارتمان از طریق نقشه ماهواره ای برای اولین بار در ایران.

خرید و فروش آپارتمان از طریق نقشه ماهواره ای برای اولین بار در ایران.

با رشد و توسعه تکنولوژی و زیرساخت های دیجیتال در ایران هر روز شاهد پیدایش و توسعه روزافزون سایت ها و اپلیکیشن های خدماتی هستیم. سیستم هایی که به وضوح سیستم های سنتی را به چالش کشیده اند. در این روند سایت های جستجوی ملک نیز به سرعت در حال پیدایش و رشد هستند و در همین ابتدای راه بخش قابل توجهی از بانک اطلاعات املاک کشور را در اختیار گرفته و به سهولت فرآیند خرید و فروش و رهن و اجاره ملک کمک شایانی نموده اند. با این حال هنوز به بسیاری از ظرفیت های آنها توجهی نشده است، ظرفیت هایی که می تواند منجر به تحولات زیادی در بخش های مختلف خدماتی و صنعتی شود. melk.net یکی از سایت های تخصصی جستجوی ملک می باشد که علاوه بر قابلیت های معمول مثل رهن و اجاره آپارتمان در تهران یا خرید و فروش آپارتمان در اصفهان ، مجهز به تعداد زیادی ابزار کاربردی است که آن را از سایت های مشابه متمایز ساخته است.

ملک دات نت یکی از قدرتمند ترین موتور های جستجوی ملک در ایران و حاصل یک کار پنج ساله می باشد که مدتی است به بهره برداری رسیده است.  سرویس دهی به سراسر کشور و فیلتر های جستجوی پیشرفته و دقیق از قابلیت های آن هستند ولی مهم ترین قابلیت های آن که در این مطلب قصد معرفی آنها را داریم مربوط به سیستم نقشه خوانی این سایت می باشد.

این وبسایت به شما نقشه ای از هر شهر را ارائه می دهد که اطلاعات املاک بر روی آن به صورت آیکون هایی به نمایش گذاشته شده اند. آنچه که این نقشه را بسیار کارآمد تر کرده نمایش انواع ملک با آیکون های مختلف است که باعث شده با یک نگاه بتوان اطلاعات کاملی درباره نحوه پراکندگی املاک و موقعیت آنان بدست آورد. به طور مثال آپارتمان ها ، دفاتر کار ، منازل مسکونی ، مغازه ها ، انواع زمین  و … هر کدام با یک آیکون متمایز مشخص شده اند.

 

از دیگر قابلیت های ویژه این سایت ارائه نقشه های ماهواره ای است. melk.net به کاربران علاوه بر نقشه های ترسیمی عکس های ماهواره ای هر منطقه را نیز ارائه می دهد تا کاربران امکان بررسی دقیق و جزئی تر شرایط آن را داشته باشند. مشاهده وضعیت کلی محل ملک ، مشاهده عرض دقیق خیابان ها و کوچه های اطراف ، مشاهده وضعیت ملک مورد نظر و املاک مجاور آن ، بررسی موقعیت آنها نسبت به یکدیگر و… از امکاناتی است که این ابزار در اختیار کاربران می گذارد.

ابزار مهم دیگر این سایت قلم جستجوی آن است. کاربران با این ابزار می توانند هر قسمت از نقشه را که تمایل داشته باشند به صورت دستی مشخص کرده و تنها املاک آن منطقه را مشاهده نمایند. با این ابزار می توان علاوه بر مشخص کردن مناطق و محله های مورد نظر ، تنها محله های خاصی از یک منطقه را مشخص کرد. قابلیتی که با فیلتر های جستجوی معمول امکان آن وجود ندارد.

این ابزار ها کمبود ها و ناکارآمدی های سیستم معامله املاک را تا حد زیادی برطرف نموده و نوید بخش روزی است که مردم برای رهن و اجاره و یا خرید و فروش ملک نه تنها مجبور به سرکشی به بنگاه های املاک متعدد در سطح شهر نباشند بلکه از بررسی و جستجو در سایت های مختلف نیز بی نیاز گردند و با کمترین اتلاف وقت و انرژی به نقشه کامل املاک شهر خود دسترسی داشته باشند.

وبسایت ملک دات نت یک پروژه هوشمند است که همچنان با تکنولوژی روز پیش می رود و همه روزه در حال بروزرسانی است. همچنین این وب سایت فعالیت خود را در قالب بانک اطلاعات املاک (Real Estate) در ازبکستان و مالزی آغاز کرده و توسعه دهندگان آن به دنبال راه اندازی و توسعه این پروژه در کشورهای دیگر نیز هستند. امیدواریم بزودی شاهد گسترش و نفوذ صنعت آی تی ایران در کشورهای دیگر باشیم و از این پتانسیل موجود بتوانیم برای گسترش روابط بهتر با جهان استفاده کنیم.

 

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خرید و فروش آپارتمان از طریق نقشه ماهواره ای برای اولین بار در ایران.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *