آنتی ویروس پادویش

خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین: لرزه بر اندام بازار

خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین: لرزه بر اندام بازار

افت شدید در بازار ETFهای بیت‌کوین: سرمایه‌گذاران محتاط شدند

بازار صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین در آمریکا هفته‌ای پرنوسان را تجربه کرد و شاهد خروج قابل توجه سرمایه بود.

در جریان معاملات روز جمعه، ۱۴ ژوئن، نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه از این صندوق‌ها خارج شد. صندوق‌های FBTC متعلق به فیدلیتی و GBTC متعلق به گری‌اسکیل، با خروج به ترتیب ۸۰.۱ و ۵۲.۳ میلیون دلار، بیشترین سهم را در این افت داشتند.

خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین: لرزه بر اندام بازار

در مجموع، طی پنج روز گذشته، شاهد خروج سرمایه به ارزش ۵۸۱.۴ میلیون دلار از ETFهای بیت‌کوین آمریکا بوده‌ایم. این موضوع نشان‌دهنده‌ی احتیاط بیشتر سرمایه‌گذاران در قبال این بازار، علی‌رغم ورود قابل توجه سرمایه در دوره‌های قبل است.

کارشناسان معتقدند که این خروج‌ها ناشی از نگرانی‌های گسترده‌تر بازار نسبت به افزایش نوسانات قیمت بیت‌کوین و کاهش تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری است.

علی مارتینز، تحلیلگر برجسته بازار، در تحلیل اخیر خود بر این نکته تأکید کرده که بیت‌کوین برای جلوگیری از سقوط بیشتر قیمت به زیر ۶۱ هزار دلار، باید سطح حمایتی ۶۶,۲۵۴ دلار را حفظ کند.

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین با افت ۱.۰۱ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته، در حدود ۶۶,۰۴۲ دلار معامله می‌شود. حجم معاملات روزانه نیز با کاهش اندکی به ۲۶.۵۵ میلیارد دلار رسیده است.

خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین: لرزه بر اندام بازار

با این وجود، داده‌های کوین‌گلس نشان می‌دهد که سود باز قراردادهای بیت‌کوین در چهار ساعت گذشته کمی بهبود یافته است. با این حال، در بازه زمانی ۲۴ ساعته، شاهد کاهش ۱.۳۷ درصدی سود باز هستیم.

این موضوع می‌تواند نشانه‌ای از خوش‌بینی محتاطانه سرمایه‌گذاران باشد، چرا که آنها همچنان تمایل خود را برای ورود به بازار حفظ کرده‌اند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : خروج ۲۰۰ میلیون دلاری از ETFهای بیت‌کوین: لرزه بر اندام بازار

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *