آنتی ویروس پادویش

حمایت از ایده‌های نو در حوزه ی انرژی‌های پاک و مواد معدنی

طرح ایمینو در حمایت از انرژی های پاک و تولید مواد معدنی

مرکز نوآوری‌های معدنی به همراهی معاونت علمی از ایده های خلاقانه  مواد معدنی با ارزش استقبال می کند و آنها را حمایت می کند.

«مینوکمپ» ویژه مواد معدنی حیاتی و انرژی های پاک

برنامه های حمایتی از ایده‌های جدید در زمینه مواد معدنی گرانبها با عنوان «مینوکمپ» برای مواد معدنی حیاتی و انرژی های پاک با کمک معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری حامی ایده‌ها و تیم‌های نوآور می‌شود.با توجه به به اهمیت استفاده از فناوری‌های پیشرفته دراستخراج و تولید بهتر مواد معدنی گرانبها و رفتن به سمت انرژی‌های پاک با استفاده از این فناوری‌ها پیشرفته وپیاده‌سازی ایده‌های نوآورانه که موجب رشد و توسعه در بازار صنایع معدنی می شود از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

مینو کمپ برگزار می شود

عناصر مهم و ویژه برای تعدادی از فناوری های تولید انرژی پاک اهمیت دارند و مرکز نوآوری «ایمینو» نیز به دلیل اهمیت این مساله، «مینوکمپ» مواد معدنی حیاتی و انرژی های پاک را با هدف حمایت از نوآوران ، آشنایی با مفاهیم جدید، کارآفرینی و ایده پردازی برگزار می‌کند.اکنون سهم بازار انرژی‌های پاک از انرژی‌های پاک رو به گسترش است و افزایش تجهیز این صنعت به فناوری‌های انرژی پاک، منجر به افزایش چشمگیر تقاضا برای عناصر مهم و گرانبها شده است. ظرفیت سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی رشد قابل توجهی داشته، بطوریکه ظرفیت آنها در سال ۲۰۲۲ دو برابر شد. تاسیسات برق PV حتی رکوردهای قبلی را نیز درهم شکست، به طوری که نیروی برق ناشی از باد، پس از دو سال افت و کاهش، سرانجام سیر صعودی خود را مجددا از سر گرفت. تقاضای ناشی از بخش انرژی عامل و عامل اصلی برای سه برابرشدن تقاضا برای فلز لیتیوم، افزایش تقاضا برای کبالت و نیکل بوده است.

طرح ایمینو

این طرح در واقع یک طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی ( ایمینو) با هدف انتقال دانش و فناوری‌های نوین به چرخه معدن و صنایع معدنی کشور است که در شهریورماه سال ۱۳۹۹ از سوی «ایمیدرو» و براساس موافقت‌نامه همکاری مشترک با معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با وظایفی همچون سیاستگذاری، تسهیلگری، شبکه‌سازی و توسعه بازار راه‌اندازی شده است.ایمینو در راستای ایجاد و خلق استارتاپ‌ها، توسعه کسب و کارهای نوپا، تجاری‌سازی محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و توسعه زیست بوم فناوری‌های پیشران انقلاب صنعتی چهارم با اولویت فناوری های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، کلان داده و بلاکچین و غیره فعالیت داشته و توانسته بیش از چندین استارتاپ را پذیرش، هدایت و راهبری و همچنین از چندین شرکت دانش بنیان حمایت کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : حمایت از ایده‌های نو در حوزه ی انرژی‌های پاک و مواد معدنی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *