آنتی ویروس پادویش

جهان در تسخیر رمز ارزها: کدام کشورها پیشتازند؟

جهان در تسخیر رمز ارزها: کدام کشورها پیشتازند؟

طبق گزارش جدید موسسه تریپل-ای، تعداد افرادی که در سراسر جهان از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، در سال ۲۰۲۴ به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این آمار نشان می‌دهد که ۵۶۲ میلیون نفر در حال حاضر صاحب رمزارز هستند که ۳۴ درصد بیشتر از سال ۲۰۲۳ است.

رشد چشمگیر ۳۴ درصدی دارندگان ارز دیجیتال در جهان: ۶.۸ درصد جمعیت دنیا صاحب رمزارز شده‌اند!

این موضوع به معنای آن است که حدود ۶.۸ درصد از جمعیت جهان در حال حاضر از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. رشدی که نشان‌دهنده افزایش قابل توجه پذیرش این نوع دارایی در بین مردم سراسر دنیا است.

آسیا پیشتاز در پذیرش ارز دیجیتال:

قاره آسیا با رشدی چشمگیر ۲۱.۸ درصدی در تعداد دارندگان ارز دیجیتال، پیشتاز این حرکت صعودی بوده است. در حال حاضر ۳۲۶.۸ میلیون نفر در این قاره صاحب رمزارز هستند.

رشد چشمگیر در آمریکای شمالی و جنوبی:

مالکیت ارزهای دیجیتال در آمریکای شمالی نیز با رشدی قابل توجه ۳۸.۶ درصدی به ۷۲.۲ میلیون نفر رسیده است. در آمریکای جنوبی نیز این آمار با رشدی خیره‌کننده ۱۱۶.۵ درصدی به ۵۵.۲ میلیون نفر افزایش یافته است.

رشد در اروپا و آفریقا:

در اروپا تعداد دارندگان ارز دیجیتال با ۶۰.۳ درصد افزایش به ۴۹.۲ میلیون نفر رسیده است. در آفریقا نیز این آمار با رشدی ۸.۵ درصدی به ۴۳.۵ میلیون نفر ارتقا یافته است.

دو برابر شدن علاقه در اقیانوسیه:

علاقه ساکنان اقیانوسیه به ارزهای دیجیتال نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته و بیش از دو برابر شده است. در حال حاضر ۳ میلیون نفر در این منطقه صاحب رمزارز هستند.

این آمار نشان می‌دهد که پذیرش ارزهای دیجیتال در سراسر جهان با سرعت فزاینده‌ای در حال افزایش است. رشدی که می‌تواند نشان‌دهنده تحولات بزرگی در آینده سیستم‌های مالی و اقتصادی باشد.

جوانان و مردان پیشتازان دنیای ارزهای دیجیتال: گزارشی از تریپل-ای

مطالعات جدید موسسه تریپل-ای نشان می‌دهد که جوانان بین ۲۵ تا ۳۴ سال با ۳۴ درصد سهم، بزرگ‌ترین گروه مالکان ارزهای دیجیتال در جهان را تشکیل می‌دهند. افراد ۳۵ تا ۴۴ سال نیز با ۳۱ درصد در رتبه دوم قرار دارند.

جهان در تسخیر رمز ارزها: کدام کشورها پیشتازند؟

این آمار نشان‌دهنده علاقه فزاینده نسل جوان به دنیای ارزهای دیجیتال است. نسلی که به دنبال روش‌های جدید و کارآمدتری برای مدیریت پول خود و انجام تراکنش‌های مالی هستند.

شکاف جنسیتی در دنیای ارز دیجیتال:

گزارش تریپل-ای همچنین به شکاف جنسیتی در بین دارندگان ارز دیجیتال اشاره می‌کند. ۶۱ درصد از مالکان ارز دیجیتال مرد و ۳۹ درصد زن هستند.

دلایل افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال:

اریک باربی، مدیرعامل تریپل-ای، افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال را نشان‌دهنده تغییری بزرگ در نحوه مدیریت پول توسط مردم سراسر جهان می‌داند. به نظر او، این موضوع ناشی از تمایل مردم به روشی جدید و کارآمد برای انتقال پول در سطح جهانی است.

نقش قوانین شفاف در تقویت اعتماد:

وضع قوانین شفاف از سوی نهادهای نظارتی مانند مرجع پولی سنگاپور (MAS) و اتحادیه اروپا نیز به تقویت اعتماد سرمایه‌گذاران و سلامت بازار ارزهای دیجیتال کمک کرده است.

این گزارش نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال به سرعت در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی‌ناپذیر از سیستم‌های مالی جهان هستند. رشدی که می‌تواند تحولات بزرگی را در نحوه انجام تراکنش‌های مالی و مدیریت پول در آینده به ارمغان بیاورد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جهان در تسخیر رمز ارزها: کدام کشورها پیشتازند؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *