پادویش

جنگل عمودی ، راه حلی برای مبارزه با آلودگی شهرهای چین

کشور چین از جمله کشورهایی می‌باشد که با مشکل آلودگی مواجه است، و ظاهرا یک معمار ایتالیایی راه حلی برای این مشکل دارد. این ایده که از آن با عنوان جنگل عمودی یاد می‌شود، در واقع ساختن ساختمان‌هایی مجهز به گیاهانی می‌باشد که توانایی بالایی در جذب دی‌ اکسید کربن داشته و اکسیژن زیادی نیز تولید می‌کنند.

فرادرس

قرار است که در شهر نانجینگ چین دو جنگل عمودی، که در واقع دو ساختمان بزرگ با حدود ۱۱۰۰ درخت و ترکیبی از ۲۵۰۰ بوته و گیاه است، برای حل مشکل آلودگی هوای این شهر ساخته شود. اما این همه ماجرا نیست. این ساختمان‌ها قرار است که دی اکسید کربن موجود در شهر را جذب کرده و حدود ۱۳۲ پوند (معادل ۶۰ کیلوگرم) اکسیژن در هر روز برای این شهر تولید کند. این دو جنگل عمودی قرار است که سال آینده به بهره برداری برسند.

با این حساب شهر نانجینگ بعد از دو شهر میلان در کشور ایتالیا، و لوزان سوئیس، سومین شهر می‌باشد که قرار است در آن برای مبارزه با آلودگی هوا از جنگل عمودی استفاده شود.

لازم به ذکر است که در حال حاضر شاخص آلودگی این شهر ۱۶۷ واحد است که در رده «ناسالم» قرار می‌گیرد. برای مقایسه می توان به شهرهای سیدنی و نیویورک اشاره کرد که هر دو با شاخص‌هایی حدود ۶۰ دارای هوایی سالم بوده و شهر لندن با شاخصی حول و حوش ۱۰۰ جزو شهرهایی با هوای بین سالم و ناسالم قرار می گیرد.

طبق گزارشات ارائه شده، این دو ساختمان ۱۰۷ و ۱۹۹ متری خواهند بود، که ساختمان کوتاه‌تر به عنوان هتل استفاده خواهد شد و ساختمان بزرگتر به عنوان موزه، مدارس معماری و ادارات استفاده خواهد شد. کار چین برای مبارزه با آلودگی در شهرهای این کش.ر به این جا ختم نشده و قرار است که ساختمان‌های مشابهی در شهرهای چونگ کویینگ، شیجیاژوانگ، لیوژو و شانگهای هم بسازد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : جنگل عمودی ، راه حلی برای مبارزه با آلودگی شهرهای چین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *