آنتی ویروس پادویش

ثبت‌نام خودرو با حذف سامانه یکپارچه بازگشت لاتاری ثبت نام !

وزارت صمت سامانه یک پارچگی خودرو را حذف کرد.

درشرایطی که با راه‌اندازی سامانه یکپارچه خودرو، مشکلات ثبت‌نام و لاتاری ثبت‌نام متقاضیان حل شده بود، ولی وزمانیکه وزارت صمت این سامانه را حذف کرد، باعث توزیع رانت درفروش وعرضه‌های جدید خودروسازان خودرو به سبدگردان عرضه شده است.

بازگشت لاتاریِ ثبت‌نام خودرو با حذف سامانه یکپارچه توسط وزارت صمت

در این شرایط خودرو ازسمت مونتاژکاران به ا نمایندگی‌ها وسبدگردان‌ داده شده و در نتیجه آنها با قیمت بالاتر از نرخ مصوب، به مردم عرضه می‌کنند.یا در روش دیگر مونتاژ کار اعلام می‌کند که عرضه خودرو خود را از یک تاریخ مشخص شروع خواهد کرد اما در همان دقایق اولیه فروش کامل شده و سایت فروش مونتاژکار هم بلافاصله دچار اختلال می‌شود.برای نمونه، طبق اعلام قبلی شرکت کرمان موتور از شنبه 22 اردیبهشت‌ماه فروش خودرو «KMC A5» به مبلغ کارخانه‌ای یک میلیارد و 286 میلیون و 500 هزار تومان در سایت فروش کرمان موتور آغاز شد،اما با ورود متقاضیان خرید این خودرو به سایت کرمان‌موتور، با بیان «بروز خطا» ‌فرآیند ثبت‌نام متوقف ‌ماند.

نام‌نویسی خودرو‌ 10«KMC A5»  دقیقه پس از آغاز ثبت‌نام با اختلال مواجه شد‌

بسیاری از متقاضیان خرید خودرو «KMC A5»  در اولین ساعات آغاز ثبت‌نام، به نمایندگی‌ها مراجعه کرده‌اند اما موفق به ثبت‌نام نشده‌اند. از طرفی اشخاصی هم که توسط اینترنت شخصی اقدام به ثبت‌نام کرده‌اند موفق به ادامه ثبت‌نام نشده‌اند‌ و با پیغام بروز خطا در ثبت اطلاعات روبرو شدند.برخی از کارشناسان نمایندگی‌های مجاز فروش کرمان موتور اعلام کردند که درلحظات اول‌ باز شدن سایت فروش، موفق شدیم چند ثبت‌نام‌ انجام دهیم اما پس از گذشت 10 دقیقه دیگر امکان ثبت نام وجود نداشت و متقاضیان زیادی در صف انتظار ثبت‌نام مانده‌اند.

آیا فقط سبدگردان‌ها امکان ثبت‌نام دارند؟

پس از استیضاح سیدرضا فاطمی امین در مجلس شورای اسلامی، عباس علی آبادی سکان‌دار وزارت صمت شد. علی آبادی از طرح عرضه خودرو در سامانه یکپارچه چندان استقبالی نکرد و سامانه یکپارچه خودرو به مرور کنار گذاشته شد.در واقع در دوره فعالیت ‌فاطمی امین در وزارت صمت در جهت رفع مشکلات ثبت نام خودرو و جلوگیری کردن از رانت و فراهم آوردن شرایط ثبت نام برای همه متقاضیان خودرو،  سامانه یکپارچه خودرو طراحی شد.قرارشد تمام خودروسازان، در این سامانه خودرو عرضه کنند و براساس سیاستگذاری های انجام شده عرضه‌ها به صورت یکجا انجام شود.

چرا سامانه یکپارچه خودرو را کنار گذاشته شد؟

سیاستگذار فعلی وزارت صمت به سامانه یکپارچه اعتقادی نداشت و بنابراین سامانه غیرفعال شد. هم اکنون مانند گذشته عرضه خودرو به صورت مستقل توسط خودروساز‌ آغاز شده است و در نتیجه در شرایطی که انحصاردرعرضه خودرو رامشاهده می کنیم وقتی که کرمان‌موتور اقدام به عرضه خودرو می کند در همان لحظات  اولبه ثبت‌نام، امکان نام‌نویسی تمام می‌شود و معلوم نیست خودرو به چه کسانی تعلق یافته است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ثبت‌نام خودرو با حذف سامانه یکپارچه بازگشت لاتاری ثبت نام !

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *