تلویزیون 4K چی بخریم؟ کدام تلویزیون فورکی خوب است؟

تلویزیون 4K چی بخریم؟ کدام تلویزیون فورکی خوب است؟

امروز تلویزیون جزئی جدا ناپذیر از هر خانه یا محل کاری است که بخش عمده ای از زندگی بشر را در بر می گیرد. اما یک سوال؛ چه تلویزیونی خوب است؟ به نقل از کالاچی که فروشگاه معتبر خرید تلویزیون از بانه ( https://kalachibaneh.com/cat/tv/ ) است, به این سوال جواب می دهیم. گوش کردن به اخبار, برنامه های ورزشی و فیلم و… همواره مورد توجه کاربران بوده است. از این رو کیفیت تلویزیون بسیار مهم است. در چند سال گذشته اکثر تلویزیون های موجود در بازار HD یا FULL HD بودند اما امروزه اکثر تلویزیون ها به کیفیت تصویر 4K  با رزولوشن بالا مجهز شده اند. آنچه در بین تلویزیون های جدید چشم نواز است وجود فناوری های روز در ساخت آنها است. با ما همراه باشید تا انواع تلویزیون را با کیفیت عالی به شما معرفی کنیم.

 

چرا باید تلویزیون 4K بخریم؟

تلویزیون های فورکی اوج کارایی و قابلیت هستند. یک سوال به نظر شما چرا باید تلویزیون 4K بخریم؟ تلویزیون های موجود در بازار کیفیت مناسبی دارند, اما با پیشرفت تکنولوژی که بالا رفتن گرافیک و سرعت تصاویر نیز سهمی از آن است, قطعا به تلویزیون قدرتمند تر نیاز داریم. تلویزیون های فورکی نمایش تصاویر را به خوبی تضمین می کنند. این موضوع جواب خوبی برای سوال فوق است. وقتی که در یک تلویزیون کیفیت تصویر ارتقاء پیدا می کند, تمام موارد دیگر نیز به خوبی بهبود پیدا می کنند. تلویزیون های فورکی دارای چهار برابر وضوح بیشتر نسبت به FULL HD هستند. این موضوع ارزشمند است و می تواند تجربه بصری عالی را رقم زند.

در تلویزیون های فورکی به چند مورد توجه خاصی می شود که سعی داریم آنها را شرح دهیم. اولین مورد به طیف گسترده رنگ ها بر می گردد. رنگ تصاویر به دو دسته اصلی و فرعی بر می گردند. در تلویزیون های فورکی این رنگ ها به یک چشم دیده می شوند. همین موضوع باعث نمایش طبیعی تصویر می شود. دیگر ویژگی که دلیل خوبی برای خرید تلویزیون فورکی است به کنتراست و روشنایی صفحه بر می گردد. در تلویزیون های فورکی به دلیل نرخ رفریش ریت بالا قطعا روشنایی تصویر نیز بهبود پیدا می کند. این موضوع باعث می شود که سایه های طبیعی در تصویر به وجود آید. مشخصه بارز دیگر در تلویزیون های فورکی به قابلیت ارتقاء تصویر بر می گردد. معمولا تلویزیون های فورکی از پردازنده بهره می برند. این پردازنده داده ها را تحلیل می کند و به کیفیت مطلوب می رساند. لازم به ذکر است که تلویزیون های فورکی از ظرافت ظاهری خاصی نیز برخوردار هستند. با اطمینان می توان ادعا کرد که تلویزیون های فورکی می توانند انتظارات کاربران را در مورد پخش تصاویر مرتفع سازند. تلویزیون های 4K قیمت مناسبی دارند و از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه هستند.

تلویزیون 4K چی بخریم؟ کدام تلویزیون فورکی خوب است؟

بهترین تلویزیون های 4K

تا حد زیادی اکثر تلویزیون های موجود در بازار از کیفیت تصویر 4K برخور دار هستند. اما به نظر شما بهترین تلویزیون های فورکی موجود در بازار کدام ها هستند؟ بخش عمده ای از تلویزیون های موجود در بازار متعلق به سه برند ال جی, سامسونگ و سونی هستند. حال اینکه برند های متفرقه ای همچون هایسنس و جنرال نیز در بازار به چشم می خورند. اما به صورت کلی بهترین تلویزیون ها متعلق به سه برند مذکور هستند. حال اگر بین این سه برند مقایسه صورت گیرد, می توان رتبه اول را به سونی, دوم را به ال جی و رتبه سوم را به سامسونگ اختصاص داد. البته لازم به ذکر است که این رتبه بندی فقط مختص کیفیت تصویر است. در تلویزیون های سونی افت تصویر جزئی و نامحسوس است حال اینکه در تلویزیون های ال جی و سامسونگ این موضوع رخ نمایان می کند. ولی جدا از کیفیت تصویر به صورت کلی تلویزیون های ال جی بیشتر مورد توجه کاربران قرار می گیرند. در این قسمت سعی داریم به بررسی چند مدل از تلویزیون های بارز فورکی موجود در بازار بپردازیم.

برند تلویزیونبهترین مدل پرچم دار
سونیسری X90K
ال جیسری Nano Cell
سامسونگسری QN90A

 

  1. از سونی شروع می کنیم. یکی از بارز ترین تلویزیون های سونی که از کیفیت فورکی برخوردار است, تلویزیون x90k می باشد. این تلویزیون نمونه ای بارز از وضوح تصویر در عرصه نمایش تصاویر است. این محصول سونی در سال 2022 وارد بازار شده است و توانسته به خوبی جای مناسب را برای خود باز کند. ساخت این تلویزیون توسط ژاپن و مونتاژ نیز با مالزی صورت گرفته است. پردازنده این محصول Cognitive Processor XR نام دارد که از یک هوش مصنوعی بر گرفته از ذکاوت سامورایی بهره می گیرد. این محصول علم دار تلویزیون های سونی در کیفیت فورکی می باشد.
  2. نوبتی هم باشد, باید به بررسی بهترین تلویزیون های 4K ال جی بپردازیم. در بین تمام تلویزیون های فورکی آنچه باعث جلب نظر عجیب کاربران شده است, سری نانوسل ال جی است. این سری از تلویزیون های ال جی در سال 2022 به بازار عرضه شده اند که توسط کره تولید و در دو سری مصر و اندونزی به بازار وارد شده اند. وجه بارز این تلویزیون ها بهره گیری از صفحه نمایش نانوسل با پشتیبانی از طیف عظیمی از رنگ های زنده است. استحکام عالی از لحاظ ظاهر و وجود پردازنده از جنس آلفا باعث نی شود همواره این تلویزیون درجه یک باشد. به صورت معمول نرخ رفریش ریت 60 هرتز است و برای گیمرها ایده ال است.
  3. در این قسمت سامسونگ را به چالش می کشیم. با کیفیت ترین تلویزیون سامسونگ مختص سری QN90A می باشد. این سری از تلویزیون ها در ابعاد مختلف آماده خریداری هستند. پردازنده این تلویزیون ها Neo Quantum Processor 4K نام دارد و به خوبی تصویر را مدیریت و بهبود می دهد. در این تلویزیون نرخ رفریش ریت 120 هرتز است که در نوع خود جالب است. به همین دلیل می توان عنوان کرد با این تلویزیون سامسونگ موهبتی برای گیمرها است.

تلویزیون 4K چی بخریم؟ کدام تلویزیون فورکی خوب است؟

تفاوت تلویزیون 4K  و full HD در چیست؟

بین تلویزیون های فورکی و فول اچ دی می توان تفاوت های زیادی را احساس کرد که هر کدام, بخشی از قسمت های کیفیت تصویر را نشانه می گیرند. به عنوان مثال طیف رنگی که در تلویزیون 4K  استفاده می گردد به مراتب گسترده تر از تلویزیون FULL HD است. از طرفی دیگر باید عنوان کرد که رزولوشن تصویر در تلویزیون 4K چهار برابر تلویزیون FULL HD است. این موضوع بدان معنی است که پیکسل های ریز با شعاع کمتر و کمیت بیشتر می توانند جزئیات را به تصویر بکشند. بسیاری از تلویزیون‌ های 4K از نرخ رفریش ریت بالایی بهره می برند تا تلویزیون مذکور مختص گیمرها باشد. حال این موضوع در تلویزیون های FULL HD زیاد مورد توجه قرار نگرفته است. جدا از این موارد تلویزیون‌ های 4K اغلبا به قابلیت ارتقاء کیفیت تصویر مجهز شده اند. اما در ساخت بعضی از تلویزیون های فول اچ دی این موضوع مطرح نیست. حالت های HDR و پشتیبانی از فرمت ها نیز به طبع سایر موارد در تلویزیون فورکی مد نظر است. حال اینکه تلویزیون فول اچ دی از این لحاظ محدود هستند. یکی دیگر از مواردی که تحت تاثیر کیفیت تصویر تغییر می کند, صفحه نمایش است. صفحه نمایش به کار گرفته شده در کیفیت تصویر 4K از قابلیت های برجسته تری نسبت به FULL HD برخوردار است. همه این موارد دست به دست هم داده اند تا بگوییم که کیفیت تصویر 4K چهار برابر فول اچ‌ دی است. پس اگر در دو راهی انتخاب بین فورکی و فول اچ دی گرفتار شدید, حتما به سمت فورکی قدم بردارید.

 

تلویزیون 4K بخریم یا نخریم؟

تلویزیون های 4K از کیفیت تصویر مطلوبی بر خوردار هستند و با بهره گیری از تکنولوژی روز برای سالیان متمادی شما را از خرید محصول مشابه بی نیاز می سازند. با بررسی صورت گرفته و جمع بندی کلی, می توان به این نتیجه رسید که خرید تلویزیون های 4K  مقرون به صرفه است. کافی است که شرایط اقتصادی را بسنجید و تلویزیون مورد نظر خود را سفارش گذاری کنید. همچنین وجود قابلیت ارتقاء کیفیت تصویر به نمایش بی نظیر این تلویزیون ها کمک می کند. این تلویزیون ها قیمت مناسبی دارند و به راحتی با شرایط کاربر خود را وفق می دهند. به هنگام خرید این تلویزیون از اصالت و اورجینال بودن اطمینان حاصل کنید. مشکل اصلی در ساخت تلویزیون های 4K به عدم وجود اتصالات کافی بر می گردد. در بعضی از مدل ها خروجی صدا در شان یک تلویزیون فورکی نمی باشد. همچنین خروجی سریع برای گیمرها به ندرت به چشم می خورد که قابل تامل است. به صورت کلی وجود نقاط قوت متعدد در تلویزیون 4K  و بهره گیری از نیرو پشتیبان این نقاط ضعف را پوشش می دهد و خرید آن را بیشتر از پیش برجسته تر می سازد.

در صورتی که قصد خرید تلویزیون و یخچال و کولر گازی و … دارید, می توانید از طریق لوازم خانگی بانه با قیمت مقرون به صرفه و پایین تر از بازار, آن را تهیه کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تلویزیون 4K چی بخریم؟ کدام تلویزیون فورکی خوب است؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *