آنتی ویروس پادویش

تغییراتی در بخش تنظیمات فیسبوک ایجاد شده است

فیسبوک

مدتی قبل بود که شرکت فیسبوک مجبور شد به خاطر افشا شدن اطلاعات خصوصی میلیون ها کاربر خود , جریمه های بسیار سنگینی را پرداخت کند و با مشکلات زیادی رو به رو شد. از این رو تصمیم گرفت با ایجاد تغییراتی در بخش تنظیمات شخصی صفحات کاربران , امنیت بیشتری را ارائه داده و امکان دسترسی سایر افراد و هکر ها به این صفحات را به حداقل و صفر برساند.

گویا شرکت بزرگ و معروف کمبریج آنالیتیکا ( Cambridge Analytica ) از پیش با مشاور ارشد رئیس جمهور کنونی , دونالد ترامپ روابط بسیار نزدیکی داشته و با پارتی بازی های او توانسته به اکانت کاربران فیس بوک دسترسی پیدا کند و نتایج نظر سنجی ها و رأی گیری ها به نفع فرد مورد نظر تغییر دهد , همچنین باید خاطر نشان کرد که فعالیت شرکت کمبریج آنالیتیکا به تغییر نتایج محدود نشده و این شرکت از هر راهی برای مقبول سازی اهداف خود و منفی سازی جهبه مخالف استفاده کرده است.

فیسبوک

برخی از منابع اعلام کرده اند فیس بوک مدت ها قبل از این جریان خبر داشته و اما برای متوقف سازی آن هیچ کاری انجام نداده است , و این ماجرا توسط یکی از کارمندان شرکت کمبریج آنالیتیکا علنی شده و به رسانه ها کشیده شده است. زاکربرگ که در حال حاضر مدیر شرکت فیس بوک است از کاربران خود بسیار عذرخواهی کرده و به آن ها قول داده تغییراتی را برای تقویت شرایط امنیتی فیس بوک اعمال خواهند کرد.

در اولین قدم برای عملی کردن این قول ها , طراحان فیسبوک , قسمت تنظیمات شخصی را به جلو و وسط منوی اصلی آورده تا کاملا در دیدرس کاربران بوده و مشکلی برای پیدا کردن آن نداشته باشند. این اقدام باعث شده کاربران راحت تر به بخش های امنیتی از جمله تأیید هویت دسترسی داشته و به آسانی بتوانند موارد امنیتی حساب خود را کنترل کنند.

در قسمت عمومی می توان مطالب به اشتراک گذاشته شده را دید و آن را لایک کرده و یا از صفحه خود حذف کرد. نکته بسیار جالبی که طراحان فیسبوک به آن اشاره کردند این است که , آن ها هیج ویژگی جدیدی به فیس بوک اضافه نکردند فقط آن ها را پر رنگ تر کرده تا کاربران بیشتر به آن ها توجه کنند.

 

در ادامه با زوم تک همراه باشید…

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تغییراتی در بخش تنظیمات فیسبوک ایجاد شده است

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *