آنتی ویروس پادویش

تعمیر تبلت – چرا تبلت خراب می شود ؟ (مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری)

تعمیر تبلت – چرا تبلت خراب می شود

تبلت‌ ها جزو وسایل جدایی ناپذیر از زندگی برخی از افراد هستند؛ با توجه به اینکه تبلت‌ ها دارای ابعاد کوچکی هستند و قابل حمل می باشند، از آن ها برای کاربردهای مختلفی از جمله عکس برداری، بازی، تماشای فیلم و … استفاده می گردد. در هنگام استفاده از تبلت ها نیز مشابه با دیگر لوازم الکترونیکی ممکن است با مشکلات متعددی مواجه شویم. در ادامه قصد داریم به دلایل خرابی در تبلت بپردازیم. اگر می خواهید با اصلی ترین دلایل خرابی تبلت و تعمیر تبلت آشنا گردید، در ادامه با ما همراه شوید.

چرا تبلت خراب می‌ شود؟

در بروز خرابی در تبلت، عوامل متعددی دخیل هستند؛ در برخی موارد دلایل بروز خرابی در تبلت ها پیش پا افتاده است و به راحتی قابل رفع می باشد. در برخی موارد نیز دلیل پیش آمده خیلی جدی است و کاربران باید از خدمات تعمیر تبلت استفاده کنند.

در ادامه به مهم ترین دلایل بروز خرابی در تبلت ها اشاره کرده ایم.

آب خوردگی تبلت

یکی از دلایلی که منجر به روشن نشدن تبلت می شود، آب خوردگی این دستگاه است. در صورتی که به هر دلیلی آب و یا رطوبت، وارد دستگاه تبلت شود، بخش های مختلفی از تبلت، به دلیل آب خوردگی و مرطوب شدن، دچار مشکل می شود. همین موضوع از جمله دلایل بروز خرابی در تبلت و روشن نشدن تبلت است.

داغ شدن بیش از حد تبلت

تبلت‌ها پس از کارکرد طولانی مدت و بدون وقفه، گرم و داغ می‌ شوند. گرمای بیش از حد، منجر به داغ شدن تبلت می ‌شود و ممکن است شاهد روشن نشدن تبلت خود باشید. در چنین شرایطی برای محافظت از قطعات اصلی تبلت، بهتر است اجازه دهید تا تبلت شما برای مدتی خاموش بماند و به تدریج نیز گرم شود. بهتر است به تبلت خود اجازه دهید خنک شود و پس از خنک شدن، مجدد آن را راه اندازی نمایید.

بروز خرابی در شارژ تبلت

در صورتی که تبلت روشن نمی شود، احتمالا در شارژر تبلت مشکلی پیش آمده است. مخصوصا در صورتی که نشانه خاصی از خرابی را در تبلت خود مشاهده نمی کنید، احتمالا اصلی ترین دلیل روشن نشدن تبلت شما، خرابی در شارژ تبلت است؛ ضمن اینکه ممکن است عمر باتری دستگاه نیز تمام شده باشد.

برای بررسی این مشکل، بهتر است ابتدا تبلت خود را به شارژ بزنید. در صورتی که تبلت شما شارژ شده است اما تبلت روشن نمی شود؛ بررسی کنید که کابل شارژ دارای پارگی، خرابی و … نباشد. گاهی دلیل بروز این مشکل خرابی سوکت شارژر نیز می باشد. به طوری که تبلت به دلیل عدم دریافت مقدار کافی ولتاژ و انرژی، خاموش می ‌شود.

تعمیر تبلت – چرا تبلت خراب می شود

خرابی باتری

یکی از خرابی های رایج در تبلت و اصلی ترین دلیلی که تبلت روشن نمی شود، خرابی باتری تبلت می باشد. گاهی دلیل خاموش شدن تبلت، خراب شدن باتری است؛ به طوری که باتری ها دارای عمر مفید مشخصی هستند و در صورتی که عمر مفید باتری تبلت تمام شود، با اینکه دستگاه به طور کامل و برای مدت زمان معینی به شارژ متصل می ماند، اما تبلت پس از چندین دقیقه روشن ماندن، مجدد خاموش می شود.

اگر از تجهیزات شارژ مناسب و سالمی استفاده می کنید و تبلت خود را برای یک بازه زمانی مشخصی به شارژ متصل می کنید، احتمالا اصلی ترین دلیل بروز خرابی در تبلت شما، خرابی باتری تبلت است. با مراجعه به بهترین مرکز تعمیر تبلت و تهیه یک باتری برند و اورجینال برای برند تبلت خود، این مشکل را رفع کنید. برای آشنایی با جزئیات “ راهنمای نگهداری از باتری تب تاپ ” کلیک کنید.

فریز شدن تبلت

یکی از مواردی که ممکن است افرادی که دارای تبلت هستند، با آن مواجه شوند؛ فریز شدن تبلت است. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که فریز شدن تبلت به چه معناست؟ منظور از فریز شدن تبلت، شرایطی است که در آن، دستگاه در حالت خاموش نیز حتی هیچ علائمی ندارد و به طور کلی از کار می افتد.

در چنین شرایطی بهتر است افراد کمی منتظر بمانند و سپس تبلت خود را مجدد امتحان کنند تا متوجه شوند آیا مشکل رفع شده است یا خیر.

در صورتی که باتری تبلت، قابلیت جدا شدن دارد، ابتدا باید یکبار باتری تبلت را جدا کرد و مجدد آن را جا زد. در صورتی که باتری گوشی قابلیت جدا شدن ندارد، بهتر است دکمه پاور و دکمه های ولوم برای چندین ثانیه با یکدیگر نگه داشته شوند و سپس رها گردند.

مدت زمان نگهداری دکمه های پاور در تبلت های مختلف متفاوت می باشد؛ با این حال بهتر است افراد بین 10 الی 30 ثانیه ، این دکمه ها را نگه دارند. در برخی موارد مشکل فریز شدن تبلت با این اقدام رفع می گردد. در صورتی که با این اقدام مشکل رفع نشود، باید از بهترین مرکز تعمیر تبلت برای رفع این مشکل خدمات دریافت کنید.

شکستگی ال سی دی

از دیگر دلایل خرابی تبلت ها، شکستگی در تبلت است. به طوری که گاهی صفحه نمایش تبلت دچار شکستگی می شود و گاهی نیز ممکن است شما متوجه نشوید دلیل خاموش شدن تبلتان چیست؛ اما تبلت به دلیل شکستگی ال سی دی، دچار خرابی شده باشد.

در صورتی که ال سی دی تبلت بشکند، به دلیل بروز خرابی در صفحه نمایش، صفحه تبلت، تاریک به نظر می رسد با اینکه روشن است. در اینصورت اینطور به نظر می رسد که برقی در تبلت در جریان نیست و تبلت روشن نمی شود.

در صورتی که تبلت به دلیل ضربه خوردن و افتادن، دچار شکستگی و خرابی شود، یا در مادربرد تبلت مشکلی ایجاد شود و همینطور با قطع شدن آی سی تصویر و قطعی در مدارهای متصل به ال سی دی، در صفحه نمایش تبلت مشکل ایجاد می شود و تصویر سیاه می شود. در این صورت قطعا باید به یک مرکز معتبر تعمیر تبلت، مراجعه کنید. این مشکل با تعویض ال سی دی تبلت، رفع می شود.

مشکلات نرم افزاری در تبلت

در بسیاری از مواقع، اصلی‌ ترین دلیل خرابی در تبلت، مشکلات نرم افزاری است. مشکلات نرم افزاری دارای انواع مختلفی است. در برخی موارد، سیستم عامل مشکل ساز است و در برخی موارد نیز ممکن است نصب یک برنامه با منبع نامشخص مشکل ساز گردد. در صورتی که افراد اقدام به نصب برنامه هایی با منبع نامشخص نمایند، ممکن است تبلت روشن نشود و یا با مشکلات متعددی رو به رو شود. همینطور ویروسی شدن تبلت نیز منجر به بروز مشکلات متعدد در تبلت می‌ گردد. برای برطرف کردن مشکلات نرم افزاری در تبلت، بهتر است با بهترین تعمیرکاران تبلت مشورت کنید تا مشکل تبلت را رفع کنند.

مشکلات سخت افزاری در تبلت

در نهایت، مشکلات سخت افزاری نیز منجر به بروز مشکلات بسیاری برای تبلت می شوند. مشکلات سخت افزاری نیز شامل طیف گسترده ای از مشکلات از جمله خرابی آی سی شارژ یا شکستگی و خرابی سوکت شارژ تبلت، خرابی مادربرد، مشکلات هارد تبلت و … می باشند. این مشکلات در برخی مواقع خیلی راحت رفع می شوند و در برخی مواقع دیگر نیز برای رفع آن ها نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه است.

در برخی مواقع نیز هزینه های تعمیر و رفع مشکلات سخت افزاری تبلت، در مقایسه با خرید یک تبلت جدید بسیار بیشتر است؛ به همین دلیل بهتر است افراد به سراغ خرید یک تبلت جدید بروند.

تعمیر تبلت – چرا تبلت خراب می شود

سخن آخر

در این مقاله به مهم ترین دلایلی که تبلت خراب می شود، پرداختیم. از اصلی ترین دلایلی که تبلت ها روشن نمی شوند، مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری تبلت ها هستند که یا ناشی از تمام شدن عمر مفید برخی قطعات داخلی تبلت ایجاد می‌ شوند و یا به دلیل استفاده و نگهداری نامناسب از تبلت ها ایجاد می گردند.

در صورت مشاهده خرابی در تبلت، کافی است با صرف یک هزینه کم، به بهترین مرکز تعمیر تبلت مراجعه کنید. با عیب یابی و شناسایی دقیق علت بروز خرابی در تبلت، می توان مشکل تبلت را در طی مدت زمان کوتاهی برطرف کرد.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید باشد تا بتوانید با اصلی ترین دلایل بروز خرابی در تبلت آشنا شوید و بهترین تصمیم را برای تعمیر تبلت خود بگیرید. در سازگار ارقام، خدمات تعمیر تبلت به مشتریان ارائه می‌ شود. در صورتی که تبلت شما نیاز به تعمیر دارد، می توانید تعمیر تبلت خود را به مجموعه سازگار ارقام بسپارید. شما عزیزان می توانید برای خرید تبلت lenovo از طریق وبسایت سازگار ارقام، اقدام کنید. ما در مجموعه سازگار ارقام، انواع تبلت را با قیمت مناسب ارائه می دهیم. از همراهی شما متشکریم.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تعمیر تبلت – چرا تبلت خراب می شود ؟ (مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری)

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *