پادویش

تروجان اندروید، این بار در قالب آپدیت Adobe Flash Player

فرم جدیدی از تروجان اندرویدی بوجود آمده است که گوشی‌های هوشمند قربانی خود را مجبور به دانلود فایل آپدیت جعلی Adobe Flash Player می‌کند، و سپس آن‌ها را به سمت برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مخرب دیگری می‌کشاند. هدف این بدافزار مانیتور کردن فعالیت‌های کاربر و دزدیدن داده‌ها و اطلاعات وی بوده و همچنین با استفاده از تقلید حرکات و کارهای وی و با نصب بدافزارهای دیگر، اقدام به کسب درآمد می‌کند.

فرادرس

این تروجان که توسط شرکت ESET کشف شده است، گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید را قربانی خود قرار داده و با استفاده از ترفندهایی اقدام به دانلود و نصب بدافزارهای دیگری در سیستم کاربر می‌کند. گفته می‌شود که این بدافزار با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بعضی از وبسایت‌ها انتشار یافته و توزیع شده است و با نشان دادن پیامی بر روی صفحه نمایش مبنی بر آپدیت کردن و دنلود پچی برای Adobe Flash، به منظور امن نگه داشتن دستگاه، خود را بر روی سیستم کاربر نصب می‌کند.

از جمله ترفندهایی که این بدافزار برای دسترسی‌های خود از آن استفاده می‌کند، نشان دادن پیغامی مبنی بر این که حالت ذخیره انرژی دستگاه را روشن کنید می‌باشد که البته با این کار در واقع به برنامه اجازه دسترسی و نصب برنامه‌های دیگر را می‌دهید و این پیام ربطی به مصرف انرژی گوشی شما ندارد.

بهترین راه برای اینکه از این گونه تهدیدات جلوگیری کنید این است که از بازدید وبسایت‌های مشکوک خودداری کرده و برنامه‌ها را تنها از منابع مورد اعتماد دانلود کنید. همین طور بایستی به این امر توجه کرد که در صورت مشاهده پیغام‌های آپدیت از این دست، از طرف وبسایت رسمی خود سایت می‌باشد و نه از جای دیگری. همچنین در برخی موارد اگر که برنامه مورد نظر به دسترسی‌های بیش از اندازه‌ای اجازه می‌خواهد که شاید به آن‌‌ها نیازی نداشته باشد، به آن شک کنید.

اگر که جزء افرادی هستید که قربانی این نوع بدافزار شده‌اید هم، می‌توانید برای خلاص شدن از دست آن، برنامه ‘Flash-Player’ را به طور دستی از سیستم خود پاک کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تروجان اندروید، این بار در قالب آپدیت Adobe Flash Player

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *