پادویش

تایید بازگشت چیپ های اگزینوس به پرچمداران سامسونگ

تایید بازگشت چیپ های اگزینوس به پرچمداران سامسونگ

Samsung Electronics استفاده مجدد از چیپست Exynos برای سری گوشی های پرچمدار، به ویژه سری گلکسی اس تایید کرده است. این اعلامیه در جریان کنفرانس درآمدی سه ماهه اول 2023 شرکت توسط Hyeokman Kwon، معاون بخش DS در Samsung LSI، اعلام شد که اظهار داشت آنها “برای بازگشت Exynos به پرچمدار سری گلکسی تلاش می کنند.”

در حالی که Kwon به صراحت به سری گلکسی اس 24 اشاره ای نکرد، اما به طور گسترده شناخته شده است که سامسونگ به جای سری گلکسی Z، چیپست‌های جدیدی را به سری گلکسی اس پرچمدار خواهد آورد.

Kwon همچنین مشخص نکرد که سامسونگ قصد استفاده از کدام تراشه Exynos را دارد، اعتقاد بر این است که چیپست Exynos 2400 همان گزینه موردنظر باشد، زیرا این تنها چیپست رده بالا در حال توسعه سامسونگ محسوب می شود. با این حال، شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه سامسونگ ممکن است از چیپست اسنپدراگون 8 نسل 3 در مدل های مختلف گلکسی اس 24 پلاس و گلکسی اس 24 اولترا استفاده کند، در حالی که از اگزینوس 2400 فقط در مدل استاندارد گلکسی اس 24 استفاده می کند.

با این حال، اگر Exynos 2400 نتواند انتظارات را برآورده کند، کاربران در این مناطق همیشه می توانند چیپست Snapdragon 8 Gen 3 را در مدل های بالاتر گلکسی S24 انتخاب کنند.

اقدام سامسونگ برای استفاده مجدد از Exynos در سری پرچمدار خود می تواند به عنوان یک حرکت استراتژیک جهت کاهش اتکای این برند به کوالکام، که در حال حاضر بر بازار چیپست های گوشی های هوشمند رده بالا تسلط دارد، تلقی شود. این همچنین به سامسونگ اجازه می دهد تا عملکرد چیپست های داخلی خود را به نمایش بگذارد و به طور بالقوه سهم بیشتری از بازار را در دراز مدت به دست آورد.

باید دید که آیا Exynos 2400 می تواند انتظارات مصرف کنندگان را برآورده کند یا خیر، اما بدون شک این یک گام رو به جلو برای بخش تولید تراشه سامسونگ است. سامسونگ هر سال فوریه نسل جدید پرچمداران گلکسی اس خود را رونمایی می کند. انتظار داریم سال 2024 سری اس 24 نیز اوایل سال معرفی شوند. خانواده پرچمداری که سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا خواهد داشت.

این سه گزینه با طراحی بهبودیافته و سخت افزاری بهتر از راه می رسند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تایید بازگشت چیپ های اگزینوس به پرچمداران سامسونگ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *