آنتی ویروس پادویش

تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت دلار و تتر چیست؟

تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت دلار و تتر چیست؟

همان طور که والکس نیز اشاره کرده است، عرضه و تقاضا می‌تواند هم در افزایش و هم در کاهش نرخ تتر نسبت به دلار موثر باشد. اگر قرار باشد عده زیادی از مردم به یکباره تمامی سرمایه خود را به تتر تبدیل کنند و هیچ فروشی صورت نگرفته باشد، کوین‌های موجود در خزانه تتر که حد مشخصی دارند کمیاب می‌شود. بدین ترتیب قیمت تتر نسبت به دلار کاغذی افزایش می‌یابد.

در مقابل، اگر حجم زیادی از تتر در مدت کوتاهی به‌فروش برسد، ارزش تتر سقوط می‌کند. فرض کنید روند صعودی بیت ‌کوین در جریان است و مردم تلاش می‌کنند تا با خلاص شدن از تترهای خود، بیت‌ کوین خریده و در این رشد سهیم باشند. اینجاست که ارزش دلار کاغذی از تتر بیشتر می‌شود.

نوسانات ارزش ریال

با اینکه نوسان ارزش ریال باید مستقیما روی هر دو ارز، یعنی هم دلار کاغذی و هم تتر تاثیر بگذارد، در بسیاری از موارد شاهد اختلاف قیمت در زمان واحد هستیم. این موضوع به این دلیل اتفاق می‌افتد که ابتدا ارزش یکی از ارزها، عموما تتر، افزایش یافته و سپس به دنبال آن ارزش دیگری، یعنی دلار کاغذی هم افزایش می‌یابد. این گپ زمانی اختلاف قیمت ایجاد می‌کند.

کارمزد تراکنش تتر در صرافی‌های مختلف

نحوه خرید و فروش تتر در ایران در همه صرافی های ایرانی معمولا به یک صورت انجام می‌شود. این در حالی است که برخی از صرافی‌ها نرخ کارمزد متفاوتی نسبت به سایرین دارند. علت این موضوع میزان نقدینگی صرافی‌های مختلف است و بنابراین مساله، صرافی‌هایی که نقدینگی کمتری دارند، قیمت تتر را بالاتر حساب کرده تا این کمبود را جبران کنند.

تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت دلار و تتر چیست؟

انتقال وجه بین‌المللی

اخیرا تتر برای جابجایی بین‌المللی مورد استقبال بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. از آنجایی که در حال حاضر در تحریم به سر می‌بریم و امکان مبادلات بین‌المللی از طریق درگاه‌هایی مثل پی‌پال وجود ندارد، مردم انتقال تتر که راهی سریع، ایمن و البته بی‌دردسر است را انتخاب می‌کنند.

اختلاف قیمت تتر و دلار چقدر است؟

نوسانات اخیر قیمت دلار کمی تفاوت قیمت تتر و دلار را بیشتر از حد انتظار کرد، اما به‌طور کلی اختلاف قیمت ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ تومانی برای تفاوت قیمت تتر و دلار تخمین می‌خورد. البته که ابتدای شروع نوسانات، این اختلاف گاهی کمتر یا بیشتر می‌شد که به دلیل افزایش تقاضا و کمبود عرضه بود اما رفته رفته به نرخ ثابت‌تری رسید.

دلار یا تتر؟

مسلما انتخاب ارز دیجیتال یا ارز کاغذی برای سرمایه‌گذاری کاملا به سلیقه و انتظارات شخص سرمایه‌گذار بستگی دارد. برای مثال اگر در نظر دارید تبدیل ارزهای دیجیتال را بدون دردسرانجام دهید، طبیعتا تتر انتخابی معقول‌تر است. از طرفی اگر با روش‌های امن نگهداری سرمایه‌های دیجیتالی آشنایی ندارید و می‌ترسید که سرمایه خود را از دست بدهید، یا باید به ارزهای کاغذی روی بیاورید، یا باید پیش از تخصیص سرمایه، کاملا با مکانیزم معامله و نگهداری ارزهای دیجیتال مسلط باشید. حالا انتخاب با شما است که با توجه به اطلاعاتی که دلیل تفاوت قیمت تتر و دلار به‌دست آوردید، با کدامیک را برای حفظ دارایی خود بیشتر کنار می‌آیید؟

https://wallex.ir/blog/usdt-usd-price-difference/

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تاثیر عرضه و تقاضا در اختلاف قیمت دلار و تتر چیست؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *