آنتی ویروس پادویش

تأمین امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه

تأمین امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه

اگر فکر میکنید دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه‌ی شما ممکن است امنیت شما را به خطر بیاندازند، متاسفانه درست فکر میکنید. اما نگران نباشید، مهندسان کامپیوتر دانشگاه BYU یک راه حل برای این موضوع پیدا کردند.

یک دستگاه می‌تواند خانه‌ی شما را در معرض حملات سایبری قرار دهد. این روز ها همه دستگاه های خانگی به  اینترنت متصل میشوند.

  • ترموستات: میتوانم به شما قول دهم که در اگر اکنون ترموستات آنلاین در بازار نباشد به زودی موجود میشود.
  • زنگ در خانه: بله
  • ماشین لباسشویی و خشک کن: البته در سال 2024.
  • حتی فیدرهای حیوانات خانگی هم اکنون به WiFi متصل می شوند تا توسط یک برنامه کنترل شوند.

اگر چه تمام این موارد نعمت هایی برای ماشین های ظرفشویی و صاحبان حیوانات خانگی در دنیا هستند ولی، این روند مصرف کنندگان را در برابر حملات سایبری آسیب پذیر می کند.

دلیل آن این است که دستگاه‌های اینترنت اشیا (IoT) مملو از آسیب‌پذیری‌های امنیتی هستند و نمونه‌های زیادی از دستگاه‌های IoT وجود دارد که به‌عنوان درب پشتی شبکه‌های خصوصی عمل می‌کنند و سپس به عنوان بات‌نت (بدافزار آلوده) در حملات مخرب انکار سرویس استفاده می‌شوند

دلیل این امر این است که دستگاه‌های اینترنت اشیاء (IoT) معمولاً دارای ضعف های امنیتی هستند. مثال‌های فراوانی از دستگاه‌های IoT وجود دارند که به عنوان ورودی به شبکه‌های خصوصی شروع به فعالیت میکنند و سپس به عنوان بات‌نت‌ها (بدافزار مخرب) در حملات مخرب سرویس بدون اجازه استفاده می‌شوند.

فیل لوندریگان، استاد مهندسی کامپیوتر BYU می‌گوید که این سوءاستفاده‌ها به دلیل طراحی امنیتی WiFi امکان‌پذیر است. به این دلیل که وقتی دستگاهی را با ارائه نام و رمز شبکه به وای فای خود متصل می کنید، به دستگاه دسترسی کامل به شبکه خود می دهید. و فقط یک دستگاه ناامن می تواند کل شبکه را در معرض خطر قرار دهد.

هنگامی که یک دستگاه به شبکه متصل می شود، می تواند شروع به اسکن برای آسیب پذیری کند. یا شاید یک اسب تروا باشد که ترافیک شبکه شما را زیر نظر بگیرد.

به گفته لوندریگان، وای فای تنها دو حالت اعتماد دارد: اعتماد کامل یا بی اعتمادی کامل. در این زمینه مصال جالبی وجود دارد.

او از تشبیه کسی استفاده کرد که در خانه شما را میزند و فقط دو راه دارید:

  1. هرگز در را باز نکنید
  2. کلید خانه را به آنها بدهید

تأمین امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه

اما راهی نیست که فرد را به خانه راه دهیم اما امنیت کامل داشته باشیم؟ بله این راه وجود دارد .

راه حل آنها امکان برقراری ارتباط بین یک دستگاه WiFi، مانند یک حسگر، که مقدار کمی داده را ارسال می کند، و یک شبکه WiFi قابل اعتماد، بدون اتصال دستگاه به شبکه را می دهد. لوندریگان و همکارانش از طریق مراحل فنی زیر به ارتباط دست می یابند:

  • ابتدا آنها به طور استراتژیک ارتباطات WiFi با دستگاه را مسدود می کنند.
  • این پارازیت باعث می شود مدت زمان انتقال داده ها در شبکه (به نام تأخیر) به طور لحظه ای افزایش یابد.
  • الگویی که در آن دستگاه شبکه را مسدود می کند، اطلاعات را منتقل می کند.
  • یک دستگاه متفاوت در شبکه تغییرات تاخیر را تشخیص داده و داده ها را دریافت می کند.

نتیجه یک پروتکل فرعی بی‌سیم جدید است که آن‌ها آن را «Latency Shift Keying» یا «LSK» می‌نامند. لوندریگان می‌گوید LSK مانند این است که کسی در خانه شما را بکوبد، اما آن‌ها به شما ضربه می‌زنند. الگوی خاصی برای انتقال داده ها قبل از این روش جدید، تنها دو راه برای استفاده از در (WiFi) وجود داشت: آن را باز کنید یا آن را بسته نگه دارید.

“ارتباط از طریق ضربه‌زدن نیاز به حضور کسی در خانه و گوش دادن دارد، که همانند پروتکل ماست – شما به یک دستگاه داخل شبکه نیاز دارید که به دنبال پیام‌های LSK باشد”، لاندریگان گفت. “ضربه‌زدن و LSK به این دلیل کار می‌کنند که فرد خارجی می‌تواند تأثیری بر محیط فیزیکی داشته باشد که فرد داخلی می‌تواند ‘شنوا’ و اندازه‌گیری کند. در مورد ضربه‌زدن، صدایی که ایجاد می‌کند؛ در مورد LSK، تاخیر است.

این روش یک شکاف هوایی برای ایمنی بین دستگاه‌های IoT غیرقابل اعتماد و یک شبکه امن ایجاد می‌کند. این اجازه می دهد تا ارتباطات تنها در یک جهت و تنها زمانی که شبکه وای فای مورد اعتماد نیاز به دریافت داده داشته باشد.

تأمین امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه

کارن شبکه، جایی که کیفیت و اعتماد اولویت ماست. از کابل‌های مازکابل استفاده کنید و از ارتباط پایدار و امن لذت ببرید. شما میتوانید انواع تجهیزات شبکه مانند انواع مودم و وای فای انواع کابل شبکه در برند های محبوب مانند کابل شبکه نگزنس و کابل شبکه لگراند را از طریق سایت کارن شبکه خریداری کنید.

 

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : تأمین امنیت دستگاه‌های متصل به اینترنت در خانه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *