بیت کوین در سراشیبی نزولی؛ نگرانی از افزایش نرخ بهره و نظارت‌های امنیتی

ارز دیجیتال

بیت کوین پس از رشد و افزایش قیمت به سراشیبی نزولی خود نزدیک می شود ، پس از اینکه دوماه از رشد این بازار گذشت هم اکنون این ارز به مرحله نزولی خود نزدیک می شود.

قیمت بیت کوین بار دیگر شاهد افت بود و به پایین‌ترین سطح خود در دو ماه گذشته رسید. این افت در حالی رخ می‌دهد که نگرانی‌ها در مورد نرخ بالای بهره بانک مرکزی آمریکا و افزایش نظارت‌های امنیتی بر صنعت ارزهای مجازی رو به افزایش است.

بیت کوین در اواخر ماه آوریل به پایین‌ترین سطح خود یعنی 57 هزار دلار سقوط کرد و از اوج خود در اوایل ماه مارس فاصله زیادی گرفته است. در حال حاضر، این ارز دیجیتال 0.73 درصد از ارزش خود را در 24 ساعت گذشته از دست داده و به قیمت 6219 دلار رسیده است.

یکی از دلایل اصلی این افت، خروج سرمایه از ارزهای مجازی، به خصوص از صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین است. سرمایه‌گذاران به دلیل نگرانی از افزایش نرخ بهره، در حال خارج کردن پول خود از بازارهای پرخطر هستند.

افزایش بررسی‌های نظارتی علیه سرمایه‌های مجازی نیز بر قیمت بیت کوین تاثیر منفی گذاشته است. به عنوان مثال، پلتفرم معاملاتی رابین هود مارکتس اعلام کرد که با بازرسی‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در مورد تجارت ارزهای مجازی مواجه شده است. این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده افزایش سخت‌گیری دولت‌ها در قبال این صنعت باشد.

در مجموع، چشم‌انداز کوتاه‌مدت برای بیت کوین نامشخص به نظر می‌رسد. نگرانی‌های مربوط به نرخ بهره و نظارت‌های امنیتی می‌تواند فشار بیشتری بر قیمت این ارز دیجیتال وارد کند. با این حال، برخی از تحلیلگران معتقدند که بیت کوین در بلندمدت همچنان پتانسیل رشد دارد.

نکات مهم:

قیمت بیت کوین 0.73 درصد از ارزش خود را در 24 ساعت گذشته از دست داده و به 6219 دلار رسیده است.
خروج سرمایه از ارزهای مجازی و افزایش نگرانی‌ها در مورد نرخ بهره و نظارت‌های امنیتی، دلایل اصلی این افت هستند.
چشم‌انداز کوتاه‌مدت برای بیت کوین نامشخص به نظر می‌رسد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بیت کوین در سراشیبی نزولی؛ نگرانی از افزایش نرخ بهره و نظارت‌های امنیتی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *