به کمک تکنولوژی شیر آشپزخانه خود را تا کنید!

به کمک تکنولوژی شیر آشپزخانه خود را تا کنید!

شیر آشپزخانه می تواند یکی از جذاب ترین و کاربردی ترین تجهیزات خانه باشد. علاوه بر انواع شیر ظرفشویی که حتماً نمونه آن ها را در بازار دیده اید، شیر آشپزخانه تاشو نیز،‌ در تنوع تاشو (جلو پنجره ای) و اکستنشن تاشو، به بازار عرضه شده است. به کمک این نوع شیرآلات آشپزخانه می توانید برخی محدودیت های فضای اطراف سینک را دور بزنید و کاربرد بیشتری از شیر آب ظرفشویی خود انتظار داشته باشید. در ادامه این دو نوع شیر آشپزخانه معرفی شده و کاربرد هر کدام نیز ذکر شده است.

انتخاب شیر آشپزخانه مناسب

شیر ظرفشویی از نظر مکانیزم عملکرد دارای انواع گوناگون کلاسیک، شیر ظرفشویی اهرمی، لمسی، پدالی و هوشمند است. این شیرآلات از نظر کاربرد نیز به انواع شیر ظرفشویی شاوری (شلنگدار)، شیر ظرفشویی فنری (فنردار) و شیر ظرفشویی دو منظوره (دوکاره) دسته بندی می شود. راهنمای خرید شیر آشپزخانه با بررسی فاکتورهای مهم در زمان انتخاب بهترین شیر ظرفشویی مانند کاربرد، ابعاد، قیمت، گارانتی و الزامات نصب شیر آب ظرفشویی، تصمیم گیری را ساده می کند.

تصمیم گیری در مورد نوع شیر آشپزخانه به چند عامل بستگی دارد. جدا از عواملی مانند قیمت شیر آشپزخانه و موارد مربوط به کیفیت،‌ مانند گارانتی، جنس شیرآلات و…،‌ عاملی مانند محدودیت فضای آشپزخانه و کاربرد مورد نظر شما نیز نقش مهمی در انتخاب شیر ظرفشویی بازی می کند. برای مثال اگر سینک آشپزخانه شما در جلو پنجره تعبیه شده باشد و دلتان بخواهد امکان باز کردن گاه به گاه پنجره را داشته باشید نصب یک شیر ظرفشویی معمولی این امکان را به شما نمی دهد. یا اگر بخواهید شیر ظرفشویی شما بُرد بالا داشته باشد و در عین حال بتوانید آن را در گوشه ای جمع کنید یک شیر آشپزخانه معمولی انتخاب ایده آلی نیست. در این حالت بهتر است به سراغ انواع جدیدتر شیرآلات آشپزخانه تاشو بروید!

شیر آشپزخانه تاشو

این شیر ظرفشویی دستیاری ایده آل در آشپزخانه هایی است که دارای پنجره ای رو به منظره ای جذاب هستند. در میان مدل های متفاوت شیر آشپزخانه، چه از نظر کاربردی و چه از نظر زیبایی و دکوراسیون، شیر آشپزخانه تاشو در رده های اول قرار می گیرد. این شیرآلات از پایین علم تا 90 درجه به صورت عمودی تا می شود و به شما اجازه می دهد بدون نگرانی در مورد محدودیت باز کردن پنجره آن را در مکان مورد نظر خود، حتی چلوی پنجره یا کابینت، نصب کنید! علاوه بر این، علمک آن قابلیت چرخش 360 درجه دارد و ارتفاع بلند آن اجازه شستشوی آسان ظروف بزرگ را می دهد. جنس مسیر آب در درون این نوع شیرآلات از پِکس است و علاوه بر نداشتن هچگونه بوْ آب کاملاً سالم فراهم می آورد. شیر ظرفشویی تاشو برای آشپزخانه هایی که سینک آن زیر پنجره ای رو به منظره ای جذاب هستند بسیار مناسب است.

به کمک تکنولوژی شیر آشپزخانه خود را تا کنید!

شیر آشپزخانه اکستنشن تاشو

این مدل شیر یکی دیگر از انواع شیرآلات آشپزخانه تاشو است که کاربردهای بسیار زیادی دارد. در حالت عادی می توانید این شیر آشپزخانه را تا کنید تا فضای سینک را اشغال نکند و در زمان مورد نیاز به سادگی می توانید آن را از مفاصل موجود باز کنید. جذابیت قضیه است که به خاطر وجود چندین مفصل می توانید شیر آشپزخانه تاشوی خود را در چندین جهت و با بُردهای متنوع باز کنید تا شعاع های مختلفی را پوشش دهد. این نوع شیرآلات ظرفشویی مشابه با شیرآلات روگازی هستند با این تفاوت که بر روی سینک آشپزخانه و یا دیوار بالای آن نصب می شوند. نکته جالب در مورد شیرآلات تاشوی اکستنشن این است که می توانید کتری و یا قابلمه مورد نظر خود را بر روی کابینت کنار سینک بگذارید و بدون نگرانی از خیس شدن ته ظرف و یا اطراف، تنها با باز کردن کامل مفاصل شیر ظرفشویی،‌ ظرف مورد نظر را بر روی کابینت پر کنید. تنوع ظاهری (رنگ و طرح) این شیرآلات آشپزخانه نیز بی نظیر است و دکوری جذاب برای آشپزخانه های بزرگ و کوچک مدرن خلق می کند.

به کمک تکنولوژی شیر آشپزخانه خود را تا کنید!

با اینکه مطالعه راهنمای خرید ممکن است کلیشه ای به نظر برسد، امّا گاهی اوقات در آن مطالب جالبی پیدا می شود. مثلاً در راهنمای خرید شیر آشپزخانه، علاوه بر مطالبی در مورد خرید شیر ظرفشویی، می توانید نکاتی در زمینه تکنولوژی های جدید شیرآلات پیدا کنید که بدون مطالعه راهنما احتمالاً از وجود آن ها باخبر نمی شدید. یکی از این تکنولوژی ها شیر آشپزخانه تاشو است که در این مقاله دو نوع آن بررسی شد. این نوع شیرآلات ظرفشویی کم کم در ایران نیز محبوبیت پیدا کرده و در آشپزخانه های مدرن مشاهده می شود. در صورتی که این مطلب توجه شما را به خود جلب کرد، می توانید مطالب بیشتری در مورد تکنولوژي روز شیرآلات،‌ نحوه نگهداری، تعمیر و تمیز کردن شیرآلات را در سایت شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کاویان بخوانید. این شرکت از تولیدکننده های قدیمی شیرآلات در ایران است که ایده های جالب و جذابی در زمینه طراحی و تولید شیرآلات دارد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : به کمک تکنولوژی شیر آشپزخانه خود را تا کنید!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *