پادویش

بهترین و سریعترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

ما امروز از فناوری پیشرفته فرمت تصاویر HEIC در آیفون‌ها برخورداریم، اما حجم فضای ذخیره سازی iCloud خیلی سریع  پر می شود. یکی از دلایل این است که اپل تنها 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان را به کاربران آیفون خود ارائه می دهد. بنابراین ممکن است شما هم به دنبال راه هایی برای حذف عکس ها و ویدیوها از iCloud باشید.

این به این دلیل است که شما از iCloud برای پشتیبان گیری و همگام سازی تقریباً همه چیز در آیفون خود استفاده می کنید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

خوشبختانه، آزاد کردن فضا با حذف عکس‌ های پشتیبان ‌گیری شده در iCloud بسیار آسان است. من فرض می کنم که iCloud Photos را در iPhone، iPad یا Mac خود فعال کرده اید. بنابراین، حذف آنها از هر یک از دستگاه های خود آنها را از سرورهای iCloud نیز حذف می کند. از طرف دیگر، می ‌توانید به سایت iCloud.com بروید و عکس‌های خود را از این طریق حذف کنید.

حذف عکس‌ها از iCloud باعث حذف آن‌ ها از سایر دستگاه‌های اپل نیز می‌ شود. قبل از ادامه حذف، پشتیبان ‌گیری جداگانه‌ ای از عکس‌های خود در مکانی خارج از برنامه Photos در دستگاه‌هایی که می‌ خواهید آنها را نگه دارید، تهیه کنید.

با استفاده از آیفون و آی پد، عکس ها را حذف کنید

در iPhone و iPad، برنامه Photos را باز کنید و سپس به تصاویر دوربین یا یک آلبوم بروید. برای حذف یک عکس ، روی تصویر کلیک کنید و نگه دارید. در منوی زمینه که نشان داده می شود، روی Delete ضربه بزنید. البته همه این را از قبل می دانید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

برای حذف چندین عکس، روی Select  در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. سپس، برای انتخاب عکس ‌هایی که می ‌خواهید حذف شوند، روی هر کدام ضربه بزنید. یا، روی صفحه ضربه بزنید و انگشت خود را بکشید تا چندین عکس را در یک حرکت انتخاب کنید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

با ضربه زدن روی آیکون سطل زباله در گوشه سمت راست پایین صفحه، تصاویر حذف می شوند.

در منوی ظاهر شده، روی Delete Photos ضربه بزنید. طبق اخطار، عکس ها از iCloud حذف خواهند شد. در همان زمان، از سایر دستگاه‌های iOS و macOS که با همان Apple ID وارد شده‌اید، حذف خواهند شد.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

برای بازیابی هر عکسی که به طور تصادفی حذف شده است، به بخش Recently Deleted، واقع در برگه آلبوم بروید. خوشبختانه 30 روز فرصت دارید تا تصاویر حذف شده را برگردانید. عکس‌های بازیابی شده با iCloud و بقیه دستگاه‌های شما همگام‌ سازی می ‌شوند.

حذف عکس ها با استفاده از مک

در Mac خود، برنامه Photos را باز کنید و سپس عکس یا عکس‌هایی را که می ‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید. برای انتخاب چند عکس، در حالی که کلید Command را نگه دارید، روی عکس های کوچک مربوطه کلیک کنید. یا می توانید به جای آن، مکان نما را روی تصاویر کوچک کلیک کرده و بکشید تا آنها را سریعتر انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید  چگونه فضای ذخیره سازی iCloud را در iPhone و iPad آزاد کنیم

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

پس از آن، روی هر تصویر انتخاب شده کلیک راست کرده و سپس روی Delete Photos کلیک کنید. در کادر پاپ آپ تأیید که ظاهر می شود، دوباره روی Delete کلیک کنید. عکس‌ها از iCloud و همچنین سایر دستگاه‌های اپل شما حذف خواهند شد.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

اگر می‌ خواهید عکس ‌های حذف شده را بازیابی کنید، به بخش Recently Deleted در زیر Library در نوار کناری برنامه Photos بروید.

 حذف عکس ها از طریق ICLOUD.COM

اگر از برنامه iCloud در ویندوز استفاده می کنید، شما نمی توانید با استفاده از File Explorer عکس های خود را حذف کنید و انتظار داشته باشید که نسخه های پشتیبان از حساب iCloud شما حذف شوند. برنامه iCloud فقط عکس های شما را دانلود می کند. هیچ تغییری را که در دستگاه های ویندوز ایجاد شده است همگام نمی کند.

با این حال، همچنان می توانید با ورود به سایت iCloud.com با استفاده از هر مرورگر وب، عکس های خود را به راحتی از iCloud حذف کنید. می ‌توانید این کار را در مک نیز انجام دهید، اما استفاده از برنامه Photos بسیار راحت ‌تر است.

با ورود به iCloud.com شروع کنید. در لانچ پد iCloud.com، Photos را برای دسترسی به کتابخانه عکس خود انتخاب کنید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

درست مانند iOS و macOS، می ‌توانید کل کتابخانه عکس خود را با استفاده از نوار کناری به سمت چپ صفحه هدایت کنید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

برای حذف یک عکس، روی یک تصویر کوچک کلیک کنید و سپس روی سطل زباله در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

همچنین می ‌توانید چندین تصویر را حذف کنید، کلید Ctrl (یا کلید Cmd در Mac) را نگه دارید و سپس روی تصاویر کوچک کلیک کنید تا آنها را انتخاب کنید. همچنین می‌ توانید با کلیک کردن و کشیدن موس روی تصاویر کوچک، موارد را سریع‌ تر انتخاب کنید.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

برای انتخاب همه تصاویر در یک آلبوم، Ctrl+A یا Cmd+A را فشار دهید. فقط مراقب باشید که در نهایت هیچ عکس مهمی را انتخاب نکنید.

در پاپ آپ تأیید که ظاهر می شود، روی Delete کلیک کنید. عکس‌های شما از iCloud و همه دستگاه‌های اپل شما حذف خواهند شد.

بهترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

با این حال، کپی‌ از عکس‌ های دانلود شده موجود در Windows حذف نمی‌ شوند. اگر می خواهید از شر آنها خلاص شوید، باید آنها را به صورت دستی حذف کنید.

برای بازیابی هر عکس حذف شده، روی Recently Deleted در نوار کناری کتابخانه عکس iCloud.com خود کلیک کنید.

شما از کدام روش استفاده می کنید در بخش نظرات با زوم تک به اشتراک بگذارید.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بهترین و سریعترین راه برای حذف عکس ها از iCloud

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *