آنتی ویروس پادویش

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

هر کس روش متفاوتی برای مدیریت پروژه ها دارد. برخی از افراد دوست دارند از یادداشت روی گوشی خود برای پیگیری وظایف استفاده کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند از تقویم استفاده کنند، در حالی که برخی حتی نوشتن روی کاغذ  قم قدیمی را ترجیح می دهند.

نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

این گزینه ها برای زمانی که تنها هستید خوب است، اما زمانی که در پروژه‌ها به‌عنوان تیم همکاری می‌کنید، به یک ابزار مدیریت پروژه انعطاف‌پذیر و توانا نیاز دارید که برای همه کار کند. و با توجه به اینکه تیم‌های زیادی هنوز از راه دور کار می‌کنند، نیاز مبرم‌تری به یک برنامه مدیریت کار وجود دارد که می‌تواند به ردیابی پروژه‌ها، همکاری و حفظ همه افراد در جریان کمک کند.

نرم‌افزار رایگان مدیریت پروژه می‌تواند انعطاف‌پذیری لازم برای مدیریت وظایف، برقراری ارتباط با سهامداران و حفظ دید پروژه را بدون پرداخت هزینه به شما بدهد.

Trello

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه در سال 2024

نقاط مثبت Trello

دارای بردهای فوق العاده قابل تنظیم

بصری ترین رابط کاربری

هزاران الگو برای شروع

معایب Trello

کاربران رایگان به Kanban محدود می شوند

ویژگی های مدیریت کاربر/تیم نیاز به ارتقا دارند

Trello نرم افزار مدیریت پروژه ساده ای است که به شما راهی می دهد تا پروژه های خود را با بردهای کانبان سازماندهی کنید. و با یک طرح رایگان سخاوتمندانه که اجازه 10 برد در هر فضای کاری و کاربران نامحدود را می دهد، ابزاری است که همه می توانند از آن استفاده کنند. فریلنسرها می‌توانند از Trello برای برنامه‌ریزی تکالیف خود در هیئت مدیره شخصی استفاده کنند و تیم‌ها می‌توانند از Trello برای ایجاد یک گردش کار کامل پروژه با دید در هر مرحله استفاده کنند.

با ایجاد یک برد جدید از ابتدا یا انتخاب یک الگو از بین ده ها گزینه در بازاریابی، فروش، طراحی، مدیریت تیم و موارد دیگر شروع کنید. تعداد انگشت شماری لیست را برای وظایف خود اضافه کنید (هر لیست یک ستون است)، و آن لیست ها را با مراحل موجود در گردش کار خود سفارشی کنید (به عنوان مثال، کارها، انجام دادن، و انجام شده) یا به عنوان بخش های جداگانه پروژه خود (مانند توسعه، طراحی و توزیع). در مرحله بعد، وظایف خود را به عنوان کارت های بصری در هر ستون اضافه کنید با برچسب ها، تاریخ های سررسید، اعضا، چک لیست ها، تصاویر، پیوست ها، و نظرات برای نگه داشتن همه چیز در یک مکان.

همانطور که شروع به تکمیل وظایف می کنید، به سادگی کارت ها را به لیست مناسب بکشید. می‌توانید تمام نظرات و کارهایی را که به شما اشاره می‌کنند یا در حال تماشای آن هستید از منوی فعالیت پیگیری کنید.

برای ویژگی‌های بیشتر، گزینه‌های Power-Up Trello  اکنون حتی در طرح رایگان نامحدود است به شما امکان می‌دهد وظایف را در تقویم مشاهده کنید، گزینه‌های رأی‌گیری را به وظایف اضافه کنید، وظایف قدیمی را به‌طور خودکار پاک کنید، و موارد دیگر.

قیمت Trello: طرح رایگان شامل کارت ها و اعضا نامحدود، 10 برد در هر فضای کاری، Power-Up نامحدود و 250 دستور خودکار در هر ماه است. به مبلغ 5 دلار/کاربر/ماه (صورت‌حساب سالانه) به طرح استاندارد که شامل تابلوهای نامحدود، فیلدهای سفارشی، چک‌لیست‌های پیشرفته، حداکثر 1000 فرمان خودکار در ماه و غیره است، ارتقا دهید.

Asana

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه در سال 2024

نقاط مثبت آسانا:

انعطاف پذیر با روش های مدیریت پروژه بین پروژه ها و کاربران

نمای عالی و متمرکز My Tasks

سبک فهرست کارها با ویژگی های تیم بهتر شده است

معایب آسانا:

ارتقاء گران قیمت

لیست کارهای شما بد نیست، شما فقط به چند ویژگی دیگر برای مدیریت پروژه های تیم خود نیاز دارید. آسانا همین را ارائه می دهد. این یک ابزار مدیریت پروژه است که به شما امکان می‌دهد پروژه‌ها را به بخش‌ها و فهرست‌های فرعی به همراه داشبورد تقسیم کنید تا ببینید چه مقدار از پروژه قبلاً تکمیل شده است. کارها را به همان روشی که در یک برنامه لیست کارهای انجام می دهید اضافه می کنید، مرتب می کنید و تکمیل می کنید، اما با همکاری و ویژگی های سازمانی که برای کار تیمی نیاز دارید.

برای کارهای شخصی خود یا چیزهایی در محل کار که در یک پروژه دقیق قرار نمی گیرند می توانید لیست های اضافی را در Asana تهیه کنید که فقط با افراد خاصی به اشتراک گذاشته می شود. وظایف محول شده شما نیز در نمای My Tasks نمایش داده می شود تا راهی سریع برای مشاهده مواردی که باید از آنها مراقبت کنید.

چه به صورت انفرادی یا با یک تیم کار کنید، می‌توانید Asana را با ادغام‌های Zapier Asana خودکار کنید و به شما امکان می‌دهد اطلاعات پروژه را به برنامه‌های دیگر متصل کنید. یکی از جریان های کاری زیر را امتحان کنید یا از این اتوماسیون ها از کاربران واقعی الهام بگیرید.

قیمت آسانا: طرح پایه رایگان شامل پروژه ها، وظایف و فضای ذخیره سازی نامحدود است. حداکثر 15 کاربر؛ و نماهای فهرست، تابلو و تقویم. با پرداخت 10.99 دلار/کاربر/ماه (صورت‌حساب سالانه) به طرح Premium ارتقا دهید که نماهای گانت و جدول زمانی، گزارش‌های گسترده و ویژگی هوش مصنوعی «به‌زودی» آسانا را اضافه می‌کند.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه برای نمایش وظایف سفارشی شده

ClickUp (وب، iOS، اندروید)

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه در سال 2024

نکات مثبت ClickUp

11 نمای کار مختلف و 4 نمایش صفحه برای انتخاب

طرح رایگان فوق العاده

معایب کلیک‌آپ:

سختی فرآیند تنظیم

احتمال وجود تاخیر در نسخه آزمایشی

اکثر برنامه‌های مدیریت پروژه به شما امکان می‌دهند از بین تعداد معدودی از نمای کار مانند فهرست، تقویم یا نمای کانبان انتخاب کنید. نماهای اضافی، به ویژه نمودارهای گانت، معمولاً یک ویژگی برتر هستند. ClickUp متفاوت است.

این یک برنامه مدیریت پروژه ساده و رایگان است که به شما امکان می دهد از بین 11 نمای مختلف کار، از جمله نمودار گانت و نقشه ذهنی انتخاب کنید. همچنین چهار نمای صفحه مختلف وجود دارد: Chat  که مکالمات را در کنار وظایف شما نمایش می دهد، Doc که به شما امکان می دهد اسناد، ویکی ها و پایگاه های دانش ایجاد کنید) و Embed  برای افزودن برنامه ها و وب سایت ها در کنار وظایف خود.

داشبوردهای ClickUp به همان اندازه قابل تنظیم هستند و به شما امکان می دهند از بین بیش از 20 ویجت مختلف انتخاب کنید، بنابراین می توانید فقط مهم ترین اطلاعات پروژه را برجسته کنید. به‌علاوه، با صفحه‌نمایش جزئیات کار تازه اصلاح‌شده، می‌توانید جزئیات را مشاهده کنید، وظایف فرعی ایجاد کنید و پیوست‌ها را راحت‌تر از قبل اضافه کنید. حتی می‌توانید زمان را دقیقاً در داخل کار ردیابی کنید.

هنگامی که برای اولین بار با ClickUp کار می کنید، چیزهای زیادی برای تجزیه و تحلیل دارد. برای مثال، فرآیند نصب به آسانی Trello نخواهد بود، اما سفارشی‌سازی اضافی ارزش آن را دارد، به‌ویژه زمانی که کاملاً رایگان باشد. به‌علاوه، این شرکت با راه‌اندازی درون‌برنامه هدایت‌شده برای شروع کار بسیار خوبی انجام داده است.

قیمت کلیک‌آپ: طرح رایگان شامل وظایف و کاربران نامحدود، تا 100 مگابایت فضای ذخیره‌سازی، و حداکثر 60 استفاده از نمودارهای گانت، مایندمپ، داشبوردها و نمایش‌های جدول زمانی است. برای مشاهده لیست، تابلو، تقویم و گانت نامحدود، داشبوردهای نامحدود، و مهمانان و مجوزها، به طرح نامحدود 7 دلار در ماه ارتقا دهید.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه برای ویژگی های صفحه گسترده

Wrike  (وب، ویندوز، مک، iOS، اندروید)

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه در سال 2024

نقاط مثبت Wrike

رابط کاربری صفحه گسترده

بهترین ویژگی های ردیابی پروژه در کلاس

معایب:

محدودیت زیاد طرح رایگان

قابلیت تنظیم کم

اگر به شما بستگی داشت، آیا پروژه های خود را در یک صفحه گسترده مدیریت می کردید؟ اگر چنین است، ممکن است Wrike را دوست داشته باشید. Wrike همان انعطاف‌پذیری صفحه‌گسترده را ارائه می‌کند با ستون‌هایی برای هر بیت اطلاعاتی که می‌خواهید درباره وظایف ردیابی کنید.

Wrike به تیم شما اجازه می‌دهد وضعیت وظایف را در فواصل زمانی مختلف به‌روزرسانی کند. در حال انجام، در حال انتظار، لغو یا تکمیل شده است. علاوه بر این، می‌توانید وضعیت پروژه‌ها را به رنگ سبز، زرد، قرمز، در انتظار یا لغو تنظیم کنید، که ایجاد گزارش وضعیت هفتگی پروژه را آسان می‌کند.

در حالی که می‌توانید با طرح رایگان Wrike کارهای زیادی انجام دهید، بهترین ویژگی‌های آن از جمله ردیابی زمان، نمودارهای گانت و داشبوردهای سفارشی  به یک طرح ممتاز نیاز دارند. اگر اکنون در حال اجرای یک عملیات کوچک هستید، اما در حال برنامه ریزی برای افزایش مقیاس در آینده هستید، Wrike همه ابزارهایی را که برای اجرای یک پروژه کوچک و بسیاری از پروژه های بزرگ همزمان نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

قیمت Wrike: طرح رایگان شامل پروژه های نامحدود برای کاربران نامحدود است. با هزینه 9.80 دلار/کاربر/ماه (صورت‌حساب سالانه) به طرح تیم که شامل نمودارهای گانت، داشبوردهای قابل اشتراک‌گذاری و موارد دیگر است، ارتقا دهید.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه برای فریلنسرها و تیم های آژانس های کوچک

ActiveCollab  (وب، ویندوز، macOS، iOS، اندروید)

طرفداران ActiveCollab:

ویژگی‌های داخلی برای ردیابی زمان، صورت‌حساب و هزینه‌ها

مجوزهای کاربر توانمند

معایب ActiveCollab:

انعطاف کمتری برای موارد استفاده فراتر از مدیریت مشتری

طرح رایگان و پلن های پلاس محدود به 3 کاربر

اگر به دنبال مدیریت پروژه های مشتری و سایر جزئیات مانند صورتحساب و ردیابی زمان در یک مکان هستید، ActiveCollab یک گزینه عالی است.

این برنامه که برای آژانس ها و مشاغل آزاد ساخته شده است، شامل جزئیات متفکرانه ای برای ساده کردن مدیریت مشتری است. می‌توانید زمان هر کار را تخمین زده و پیگیری کنید، آن را به‌عنوان قابل پرداخت (یا غیرقابل پرداخت) تنظیم کنید و هزینه‌ها را مستقیماً از صفحه جزئیات کار مدیریت کنید.

حتی طرح رایگان شامل مجوزهای کاربر توانمندی است که به آسانی به مشتریان اجازه ورود به فرآیند شما را بدون افشای هر چیزی که نمی‌خواهید می‌دهد. به سادگی کادر Hidden from clients را علامت بزنید تا هر مورد را از کاربران کلاینت مخفی کنید، یا افزونه Client+ را اضافه کنید تا نقش کاربر مشارکتی بیشتری را برای مشتریان عملی بیشتر فعال کنید. برای مدیریت تکالیف ، Workload را از منوی سمت چپ انتخاب کنید، و روی گزارش‌ها کلیک کنید تا فاکتورها و پرداخت‌های مشتری، پروژه‌ها و وظایف در سراسر تیم را دریافت کنید و زمان و هزینه‌ها را پیگیری کنید.

با ActiveCollab، می‌توانید به سرعت تخمین‌ها و صورت‌حساب‌هایی با ظاهر حرفه‌ای ایجاد و ارسال کنید و با پردازش پرداخت یا نرم‌افزار حسابداری خود برای ساده‌سازی صورت‌حساب ادغام کنید.

قیمت  :

طرح رایگان شامل پروژه ها و وظایف نامحدود برای حداکثر 3 عضو، با وابستگی به وظایف، و نمایش لیست و Kanban است. برای افزودن نماهای گانت و تقویم، الگوهای پروژه و کارهای تکرارشونده و موارد دیگر، به طرح پلاس با قیمت 9.50 دلار در ماه (برای 3 عضو) ارتقا دهید.

در حالی که ActiveCollab طرح رایگان سخاوتمندانه تری دارد، Paymo گزینه عالی دیگری است که برای مدیریت گردش کار مشتری محور ساخته شده است. من  نامشو در این لیست نیاوردم زیرا طرح رایگان محدود به یک کاربر و سه مشتری است. اما اگر عملیات کوچک‌تری دارید، Paymo یک جایگزین کاربرپسند است.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه برای ساخت یک برنامه سفارشی

Airtable  (وب، iOS، اندروید)

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه در سال 2024

نقاط مثبت Airtable  :

قابل تنظیم ترین برنامه در این لیست

الگوهای زیادی برای کمک به تنظیم اولیه

معایب Airtable  :

فرآیند راه اندازی بیشتر درگیر است

رابط کاربری کمتر آشنا نسبت به بسیاری از آنها

دارای گران ترین هزینه ارتقا در این لیست

اگر نرم افزار مدیریت پروژه دیگری را امتحان کرده اید و آن را پیدا نکرده اید، Airtable به شما اجازه ساخت آن را می دهد. این برنامه با نمای پیش‌فرض شبیه به صفحه‌گسترده آماده است و تعداد انگشت شماری از پروژه‌های قالب‌بندی شده بر اساس تیم شما در شرکت را پیشنهاد می‌کند. می توانید از یکی از قالب های پیشنهادی شروع کنید، بقیه را مرور کنید، یا پروژه خود را (به نام “پایه”) از ابتدا بسازید.

اما قدرت واقعی Airtable زمانی اتفاق می افتد که شما آن را سفارشی کنید. برای اینکه Airtable دقیقاً همان چیزی باشد که شما نیاز دارید، به مقداری تلاش اولیه نیاز دارد – اما اگر مایل به صرف زمان هستید، Airtable محدودیت دارد. می‌توانید همه چیز را از متدولوژی و نوع مشاهده گرفته تا سرتیتر های ستون ها، انواع فیلدها، اعتبارسنجی داده‌ها و موارد دیگر سفارشی کنید.

قیمت Airtable: طرح رایگان شامل پایگاه های نامحدود، حداکثر 5 کاربر، 1000 رکورد در هر پایه، و 6 گزینه نمایش، از جمله شبکه، تقویم و کانبان است. با 20 دلار/کاربر/ماه به طرح تیم برای 50000 رکورد در هر پایه، 20 گیگابایت پیوست، نمای گانت و جدول زمانی و موارد دیگر ارتقا دهید.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه برای تیم های توسعه نرم افزار Agile

Jira  (وب، iOS، اندروید)

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

جوانب مثبت Jira:

برای توسعه دهندگان و مهندسان ساخته شده است

ردیاب مسئله برجسته

بیش از 1000 ادغام

معایب جیرا:

طرح رایگان محدود

برای استفاده در تیم های مختلف انعطاف پذیر نیست

در حالی که این برنامه یک نمای Kanban را نیز ارائه می دهد، Jira برای گردش های کاری Scrum و Agile ساخته شده است. هنگامی که برای اولین بار ثبت نام می کنید، جریان ورودی چند سوال در مورد پروژه های تیم شما، سطح تجربه با روش های مختلف و مهلت های زمانی می پرسد – سپس یک روش و الگوی پروژه را برای شما پیشنهاد می کند.

برای پروژه‌های اسکرام، حماسه‌ها را به صفحه نقشه راه اضافه می‌کنید. سپس می توانید مسائل را به صورت جداگانه به بک لاگ خود اضافه کنید، جزئیات را پر کنید و آنها را به اسپرینت اختصاص دهید. ردیابی پروژه در یک برد اسکرام، صفحه اصلی هر پروژه، انجام می‌شود—شما می‌توانید سرصفحه‌های ستون را سفارشی کنید و جزئیات کار و وضعیت را ویرایش کنید.

خدمات Jira به توسعه دهندگان و تیم های مهندسی به همین جا ختم نمی شود: این برنامه همچنین با سایر ابزارهای توسعه مانند GitHub، GitLab، Sentry و Jenkins ادغام می شود تا به سرعت به روز رسانی و ردیابی مطالب عقب افتاده شما انجام شود. و در حالی که نمی‌توانید دسترسی کاربر را در طرح رایگان کنترل کنید، این برنامه شامل حداکثر 10 کاربر است، بنابراین برای تیم‌های توسعه‌دهنده مستقل یا کوچک‌تر ایده‌آل است.

قیمت جیرا: طرح رایگان شامل پروژه های نامحدود در یک سایت، حداکثر 10 کاربر، و هر دو برد اسکرام و کانبان است. برای دسترسی‌های دقیق‌تر کاربر، 250 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی فایل و موارد دیگر، با قیمت 7.75 دلار/کاربر/ماه به طرح استاندارد ارتقا دهید.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه هوش مصنوعی

Height (وب، مک)

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

جوانب مثبت:

طرح رایگان سخاوتمندانه

ویژگی های واقعاً مفید هوش مصنوعی

اگر به دنبال ویژگی های واقعاً مفید هوش مصنوعی هستید، Height گزینه بسیار خوبی است. در حالی که برخی از برنامه‌هایی که من آزمایش کردم ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی را ارائه می‌دهند، اکثر آنها یا به یک برنامه پولی نیاز دارند یا آنقدرها هوشمند نیستند. Height فرق میکنه

نسخه الان آن می‌تواند خلاصه‌ای از تاریخچه چت یک کار ایجاد کند، وظایف فرعی را از پیام‌های چت ایجاد کند، وظایف تکراری را به طور خودکار شناسایی کند، پیشرفت‌های کار را پیشنهاد دهد و موارد دیگر. (در تصویر بالا می‌توانید وظایف فرعی تولید شده خودکار را ببینید.)

در این زمان در سال آینده، بسیاری از برنامه‌های مدیریت پروژه دیگر در این لیست ممکن است همین ویژگی‌ها را ارائه دهند، اما در حال حاضر، آنها برای Height برجسته هستند.

و با چهار گزینه مشاهده تمیز (صفحه گسترده، تقویم، کانبان و گانت) که همگی به صورت رایگان در دسترس هستند. به علاوه کاربران نامحدود، 100 بار اتوماسیون در ماه، و دسترسی کامل به Copilot—Height همچنین یک طرح رایگان رقابتی سخاوتمندانه را ارائه می دهد.

قیمت ارتفاع: طرح رایگان شامل وظایف و کاربران نامحدود، صفحه گسترده، نماهای Kanban، Gantt و تقویم، 100 اجرای خودکار و ویژگی های مدیریت وظایف هوش مصنوعی است. برای دریافت لیست های نامحدود و ویژگی های سفارشی، سابقه جستجوی کامل، آپلود فایل های 100 مگابایتی و موارد دیگر، به طرح تیم با 6.99 دلار/کاربر/ماه ارتقا دهید.

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

بهترین نرم افزار رایگان مدیریت کار به شما این امکان را می دهد که کارهایی را که باید انجام دهید بدون صرف هزینه انجام دهید. و با تغییر نیازهای شما، آنها با ویژگی های قوی تر در سطوح بالاتر از شما پشتیبانی می کنند. در بالا تعدادی از این نرم افزارها را معرفی کردیم که هم نسخه رایگان و پولی داشتند. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

https://zapier.com/blog/free-project-management-software/#clickup

نظرات در مورد : بهترین نرم افزار رایگان مدیریت پروژه

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *