معرفی کامل بهترین فیلم های ترسناک جهان سال

یکی از روش های سرگرم شدن و گذراندن اوقات فراغت مشاهده فیلم و سریال های مختلف می باشد و همچنین در حال حاضر نمونه هایی با محتوای درونی باارزش وجود دارند، که در این راستا به شما کمک شایانی می توانند بکنند. همه ساله بیش از هزاران فیلم در ژانرهای مختلف در تمامی کشورهای دنیا تولید می شوند و هر یک از فیلم و سریال ها مخاطب مخصوص به خود را دارند.

یکی از ژانرهای محبوب در حوزه فیلم و سریال که حتی بزرگسالان بیشتر مخاطب آن هستند، ژانر ترسناک می باشد، در این ژانر حس ترس و هیجان مخاطب ارضا می شود و به دلیل متفاوت بودن محتوای درونی شما ساعات زیادی سرگرم شده و همچنین به خاطر هیجان هورمون دوپامین بیشتری از مغز فرد ترشح می شود و حس جدیدی را با ترشح این نوع از فیلم ها تجربه می کند، آثار درخشانی در حوزه فیلم ترسناک تولید شده اند و برخی از آن ها جوایز مختلفی را نیز دریافت کرده اند. در ادامه این مقاله به بررسی و معرفی بهترین فیلم های ترسناک از نظر مخاطبان و کاربران در داخل و خارج از کشور می پردازیم.

ترسناک ترین فیلم جهان دوبله فارسی:

همان طور که اشاره کردیم، ژانر ترسناک به سبب محبوبیت بالایی که دارد، همه ساله تعداد زیادی مخاطب را مجذوب خود می کند و معمولا کارگردان های بزرگ شاهکارهای هنری بزرگی در این زمینه تولید و در اختیار بینندگان قرار می دهند و تاکنون این نوع از آثار برخلاف باورهای عمومی حتی از فیلم و سریال های ژانر کمدی و اکشن نیز بیشتر معروف و محبوب می باشند، تعداد زیادی از فیلم های ترسناک خارجی چون مخاطب بیشتری در ایران دارند، به صورت دوبله شده و حتی همراه با زیرنویس در اختیار مخاطبان قرار می گیرند، تا درک بیشتر و بهتری نسبت به موضوع فیلم داشته باشند، همچنین این نوع از فیلم ها بیشتر برای بیننده جذاب می باشند. یکی از ترسناک ترین فیلم های جهان که به صورت دوبله فارسی می باشد، فیلم سینمایی اره است، که به صورت چند قسمتی می باشد و همچنین در سبک وحشت و ترسناک تولید شده است، این فیلم پس انتشار در سال ۲۰۰۴ تنها بعد از ۱۸ روز به اوج محبوبیت در بین بینندگان رسید و بلافاصله بعد از آن کارگردانان و تهیه کنندگان این فیلم با مشاهده این حجم از محبوبیت اقدام به ساخت قسمت دوم این فیلم کرده اند و حتی در آن زمان از بین مخاطبان و منتقدان این فیلم امتیاز ۸.۲ از ۱۰ را کسب کرد، که امتیاز فوق العاده بالایی می باشد، این فیلم ترسناک یک داستان راز آلود و جدید را به تصویر کشیده است و همچنین در سراسر فیلم از موسیقی های خاصی استفاده شده، که تاثیر بسزایی در افزایش ترس شما دارد.

کارگردان این فیلم آقای جیمز وان معروف می باشد، که یکی ستارگان دنیای فیلم و سریال است و این محصول جزء آثار درخشان او می باشد. این فیلم در کمتر از ۲ ساعت می تواند شما را به اوج هیجان برساند و حتی بسیاری از بازیگران مشهور خارجی نیز در آن نقش ایفا کرده اند. هزینه ای که برای ساخت این فیلم صرف شد، به صورت تخمینی ۱ الی ۲ میلیون دلار بود، ولی بعد از اکران در سینما و حتی کشورهای خارجی دیگر فروش آن در گیشه ها به بیش از ۲۰۰ میلیون دلار رسید. نکته: این فیلم به صورت دوبله شده فارسی هم اکنون قابل دسترسی است، ولی به هیچ عنوان محتوای آن برای کودکان و نوجوانان مناسب نمی باشد.

۱۰ تا از ترسناک ترین فیلم های جهان:

تعداد فیلم های ترسناکی که سالانه تولید می شوند، شاید بیش از هزاران اثر است، اما در این بین برخی از نمونه ها به سبب محبوبیت و کیفیت ساخت بالا جزء بهترین شناخته می شوند، از جمله ۱۰ فیلم ترسناک و محبوب جهان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1. فیلم ترسناک جادوگر:

فیلم ترسناک جادوگر

این محصول در سال ۲۰۱۵ ساخته شده است و همچنین امتیازی که از کاربران و مخاطبان خود دریافت کرده، ۷.۸ از ۱۰ می باشد و همچنین برای رده سنی R کاملا مناسب می باشد. در این فیلم مهارت بازگیری در کنار فضاسازی مناسب حس ترس شما را به بالاترین مقدار ممکن می رساند و حتی در جریان فیلم خانواده ای را مشاهده می کنید، که اعتقاد شدیدی به اسلام دارند و در ادامه آسیب های شدیدی را متحمل می شوند، این فیلم حدود ۱۵۰ دقیقه می باشد و در برخی از منابع دانلودی معتبر نسخه دوبله شده آن نیز وجود دارد. اگر بخواهیم دقیق تر این فیلم را بررسی کنیم، شاید یکی از شاهکارهای سال ۲۰۱۶ است.

2. فیلم ترسناک آن (it):

فیلم ترسناک آن (it)

این فیلم پس انتشار برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ و کسب محبوبیت بالا به صورت چند قسمتی تولید شد، در جریان فیلم شما با یک دلقک مواجه می شوید، که قیافه وحشتناکی دارد و به نوعی یک موجود تسخیر شده شیطانی است، که کودکان و نوجوانان را آزار می دهد، در این فیلم تمامی اتفاقات از بادکنک قرمزی شروع می شود، که همه به دنبال آن می روند و همچنین این فیلم در نوع خود به سبب متفاوت بودن محتوا در ژانر ترس بی نظیر است.

3.فیلم ترسناک خارجی برو بیرون:

فیلم ترسناک خارجی برو بیرون

این فیلم ترسناک در سال ۲۰۱۷ تولید شده است و داستان آن در مورد یک زوج عاشق سفید پوست و سیاه پوست است و کریس که یک عکاس حرفه است، که برای دیدار خانواده نامزد سفید پوست به منزل آن ها می رود و توهین های زیادی در مورد سیاه پوست ها در این منزل به او می شود و در ادامه فیلم همه چیز رنگ دیگری به خود می گیرد و داستان هیجان انگیز شروع می شود.

4. فیلم او تعقیب می کند:

فیلم او تعقیب می کند

این فیلم خارجی در مورد دختر خارجی به نام جی است، که پس از آشنایی و رابطه با نامزد خود احساس می کند، فردی و یا موجودی مدام او را تعقیب کرده و قصد ترساندن او را دارد، در این فیلم ضربان قلب شما بارها بالا می رود و شباهت بسیار زیادی به داستان های واقعی دارد، که در دنیای حقیقی برای افراد اتفاق می افتاد، این فیلم را می توان یکی از شاهکارهای این حوزه حتی معرفی کرد.

5. فیلم یک مکان ساکت:

فیلم یک مکان ساکت

این فیلم در مورد خانواده ای است، که در یک کلبه چوبی جنگلی زندگی می کنند و پس از مدت زمان کوتاهی حشرات متفاوت و بسیار بزرگی به آن ها حمله می کند و قصد کشتن آن ها را دارند، این حشرات حتی کوچک ترین صداها را می شنوند و در صورت شنیدن صدا فرد را به قتل می رسانند.

علاقه مندان به این پست مطلب زیر را هم می پسندند حتما از این پست هم دیدن کنید :

بهترین فیلم های زامبی

6.فیلم ۲۸ روز بعد:

فیلم ۲۸ روز بعد

این فیلم هیجان انگیز در مورد پاندمی یک بیماری واگیردار در کشور انگلستان است، که مرد دچار ترس و وحشت می شوند و همچنین در جریان فیلم قربانیان پس از ابتلاء به بیماری تبدیل به موجودات وحشتناکی می شوند، که قصد کشتن افراد سالم دیگر را دارند و همچنین ویروس تاثیر بسیار زیادی روی روح و روان افراد مبتلاء شده می گذارد، این فیلم نیز جزء بهترین ها در این حوزه شناخته می شود.

7. فیلم کلبه ای در جنگل:

فیلم کلبه ای در جنگل

این فیلم در مورد یک گروه از دانشجویان است، که به قصد تفریح و نداشتن پول کافی در یک کلبه چوبی استراحت می کنند و در ادامه به سبب کنجکاوی شروع به خواندن صفحات دفترچه خاطرات روی میز کرده و اتفاقات هیجان انگیز از همان جا شروع می شود، چون آن ها حق نداشتند، این دفترچه نفرین شده را باز کنند و حتی یک صفحه از آن را بخوانند.

8. فیلم فوق ترسناک مراسم مذهبی:

فیلم فوق ترسناک مراسم مذهبی

این فیلم در مورد گروهی از مسیحیان واتیکانی است، که در مراسم مذهبی خود اقدام به جن گیری و ارتباط با آن ها می کنند و همچنین خواسته های خود را مطرح می کنند و در ازای آن جن ها درخواست های خود را مطرح کرده و حتی در جریان فیلم لوکاس نیز برای تحصیل به این مدرسه جن گیری می رود.

9.فیلم در تاریکی:

فیلم در تاریکی

این فیلم یکی از ترس های اکثر انسان ها را مورد بررسی قرار داده است، به طوری که داستان در مورد هیولایی وحشتناک است، که فقط در تاریکی خود را نشان می دهد و به همین علت در روشنایی روز قابل مشاهده نیست و همچنین در تاریکی افراد زیادی را می ترساند.

10. فیلم خاص نفرین لوروینا:

فیلم خاص نفرین لوروینا

این محصول در مورد زنی است، که به سبب اعمال خود در بهشت و جهنم گیر کرده است و روحیه شیطانی پیدا کرده و وارد دنیای انسان ها می شود و قصد گرفتن روح آن ها را دارد و حتی تا اخر فیلم جان ۵ نفر را می گیرد. اگر در ژانر ترسناک فیلم های بر پایه جن را دوست دارید، این محصول فوق العاده ترسناک خارجی را حتما ببینید.

ترسناک ترین فیلم جهان بدون سانسور و دوبله فارسی:

از ترسناک ترین فیلم های جهان که هیچ گونه سانسوری ندارد و واقعا از نظر محتوایی فوق وحشتناک می باشد، مجموعه سریالی احضار ۱ و ۲ می باشد، در این فیلم زوج جوانی وجود دارند، که بارها موجودات شیطانی را مشاهده کرده اند و حتی راه مقابله با آن ها را به خوبی یاد گرفته اند و حتی در برنامه های تلویزیونی نیز از آن ها تقدیر می شود، در جریان فیلم احضار خانواده های مختلفی که درگیر جن می شوند، با آن ها تماس می گیرند و از آن ها کمک می خواهند، در نهایت در ادامه فیلم کودکی را مشاهده می کنید، که جن در روح او نفوذ کرده است و قصد گرفتن جان او را دارد، چون این جن وقتی روح انسان دیگری را تسخیر می کند، قدرت بیشتری پیدا می کند، در ادامه این زوج جوان به خانه آن ها می روند، تا این پسر بچه را نجات دهند و در ادامه بعد از مشکلات فراوان پسر بچه نجات پیدا می کند.

فیلم ترسناک احضار

این فیلم یک اثر هنری فوق العاده کم نظیر دوبله شده و بدون سانسور خارجی در ژانر ترسناک است، که هر کسی علاقه مند به این نوع از سبک های فیلم می باشد، حتما یک بار باید آن را مشاهده کند. در جریان این فیلم اتفاقات فوق العاده وحشتناکی رخ می دهد، که شاید در فیلم و سریال های دیگری قابل مشاهده نباشد. در سراسر فیلم شما فقط هیجان را تجربه می کند و حتی لحظه ای هیجان از شما دور نمی شود و چون به صورت دوبله شده می باشد، بیشتر جریانات فیلم شما را تحت تاثیر خود قرار می دهد، این محصول حتی به سبب وحشتناک بودن بسیار فقط باعث ترشح آدرنالین در خون می شود.

پرفروش ترین فیلم ترسناک جهان:

برخی از فیلم های ترسناک که در حال حاضر وجود دارند، به دلیل داشتن مخاطب بیشتر فروش بالاتری نیز دارند، بحث های زیادی در این مورد وجود دارد، که کدام فیلم بیشتر پرفروش می باشد، اما از نظر کارشناسان فیلم و سریال آنابل پرفروش ترین شناخته می شود. این محصول در مورد یک عروسک نفرین شده است، که برای اولین بار توسط یک پدر و مادر خارجی برای دخترشان خریداری می شود و از وقتی آن را به دختر خود کادو می دهند، اتفاقات وحشتناک شروع می شود و دختر این خانواده ادعا می کند، که آنابل شب ها جا به جا می شود و یا حتی می تواند کارهای مختلفی انجام دهد، در ادامه متوجه می شوند، که یک روح شیطانی در داخل این عروسک جای گرفته است و همچنین قصد گرفتن روح صاحب خود را دارد و هر کسی که به او دست بزند، دچار این سرنوشت شوم می شود، این فیلم هم اکنون به صورت ۳ قسمتی تولید شده است و قطعا با این حجم از محبوبیت و فروش بالای ۳۰۰ میلیون دلار برای هر قسمت نسخه های جدید آن نیز تولید خواهد شد، این فیلم به صورت کاملا دقیقی تصویر برداری شده است و کیفیت بالای صدا باعث می شود، بیشتر در جریان فیلم قرار بگیرید.

فیلم ترسناک آنابل

فیلم فوق ترسناک:

در بین تمامی نمونه های تولید شده در ژانر ترسناک برخی از آثار فوق ترسناک می باشند، به قدری که حتی برخی از بیننده ها تحمل تماشای آن فیلم را تا انتها ندارند، یکی از نمونه های مشهور و تولید شده به این سبک فیلم سینمایی مرد نامرئی می باشد، در این فیلم شما دختر جوانی را مشاهده می کنید، که احساس می کند، که نامزد خود را از دست داده است و به همین علت دچار افسردگی می شود و قصد خودکشی دارد، در همین حین وقتی اقدام به خودکشی می کند، متوجه می شود، نامزد او زنده است، در حالی که فردی که او مدام مشاهده می کند، نامزد دختر جوان نیست، بلکه جنی است، که به شکل نامزد او در می آید، تا دختر را آزار دهد، این فیلم در سال ۲۰۲۰ غوغای زیادی به پا کرد و حتی می توان آن را جزء آثار درخشان در ۳ سال اخیر شناخت، این محصول برای رده سنی R مناسب می باشد و امتیاز دریافتی از مخاطبان ۷.۸ از ۱۰ می باشد.

فیلم مرد نامرئی

فیلم های ترسناک ممنوع شده

در بین تمامی فیلم و سریال هایی که تولید شده اند، برخی از آثار جدید و قدیمی به قدری وحشتناک هستند، که مخاطب واقعا از نظر روحی بعد از مشاهده آن ها دچار مشکل می شود و حتی در افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باعث بروز بیماری های قلبی می شود. جزیره مرگ از سری فیلم هایی است،

جزیره مرگ فیلم ممنوع شده در جهان

که در سال ۱۹۷۶ تولید شده و پس از انتشار از آن جایی که در ژانر ترسناک فوق العاده وحشتناک بود، ممنوع شد، این فیلم در همان سال ها عده زیادی را به طرز فجیعی ترساند و داستان فیلم در مورد یک زوج جوانی است، که به تازگی ازدواج کرده اند و قصد رفتن به ماه عسل در جزیره ای از یونان را دارند و در ادامه فیلم شما متوجه می شوید، که این دو زوج جوان یک قاتل حرفه ای و سریالی هستند، که به سبب تحت تعقیب بودن باید هر چه سریع تر از لندن خارج شده و وارد یونان می شوند، در جریان فیلم این زوج جوان دست به قتل های وحشتناکی می زنند و صحنه های دلخراشی در سراسر فیلم وجود دارد. این فیلم در سال های قبل از ۲۰۰۰ یک ستاره همیشگی است و حتی مخاطبان و منتقدان کیفیت ساخت و همچنین تصویر برداری آن را تحسین می کنند، این محصول امتیازهای بالایی را دریافت کرده است و حتی امروزه نیز توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده، این محصول بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است و همچنین نام شخصیت ها فرضی می باشد و به همین علت بیننده بیشتر حس ترس را تجربه می کند.

فیلم ترسناک بگذار اجساد خفته دروغ بگویند

فیلم ترسناک بگذار اجساد خفته دروغ بگویند

از دیگر فیلم های ترسناکی که بعد از پخش ممنوع شده اند و دیگر قابل دسترسی نبوده اند، می توان به فیلم بگذار اجساد خفته دروغ بگویند، اشاره کرد، این فیلم داستان جدیدی از یک ماجراجویی عجیب و غریب به صحنه می کشد و همچنین در سال های ۱۹۷۴ تولید شده است و به قدری پس از انتشار ممنوع شد، که در سال ۱۹۷۶ دسترسی به نسخه های اولیه منتشر شده نیز تقریبا غیر ممکن بود. این فیلم در موردی مردی می باشد، که در مغازه عتیقه فروشی کار می کند و مدتی بعد به سبب این که قصد رسیدگی به امورات خانه جدیدش را دارد، آن جا را ترک می کند و در سر راه خود با فرد عجیبی مواجه می شود و تمامی داستان ها از همان جا آغاز می شود و در ادامه شما بیشتر تحت تاثیر این فیلم و جریانات آن قرار می گیرد، این محصول در نوع خود بسیار کم نظیر می باشد و تاکنون همانند آن تولید نشده است و اگر علاقه مند به سبک ترسناک و قدیمی هستید، تماشای آن را حتما به شما توصیه می کنیم، تمامی مخاطبان از این فیلم رضایت کافی داشته اند و مجموع میانگین امتیازها ۸.۳ از ۱۰ می باشد و مدت زمان لازم جهت تماشای آن فقط کمتر از ۲ ساعت می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : معرفی کامل بهترین فیلم های ترسناک جهان سال

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *