آنتی ویروس پادویش

بهترین شبیه سازهای GameCube برای اکثر سیستم عامل ها

بهترین شبیه سازهای GameCube برای اکثر سیستم عامل ها

کنسول نینتندو گیم‌کیوب بیش از ۲۰ سال پیش، در سال ۲۰۰۱ عرضه شد. این کنسول بازی‌های کلاسیک فوق‌العاده‌ای دارد که شامل ماریو کارت دوبل داش، افسانه سمفونی، سوپر ماریو سانشاين، Animal Crossing، متروید پرایم و افسانه‌ی زلدا: بادوام‌ویکر می‌شود. البته بسیاری از این بازی‌ها روی کنسول‌های مدرن در دسترس نیستند، بنابراین تنها راه شما برای بازی کردن آن‌ها امروزه، استفاده از شبیه‌ساز است. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا بهترین شبیه‌سازهای گیم‌کیوب برای اکثر پلتفرم‌ها آورده شده است.

در حال حاضر، شبیه‌ساز دلفین (Dolphin Emulator) ) بهترین شبیه‌ساز کلی برای گیم‌کیوب و نینتندو وی است. این شبیه‌ساز برای PC، لینوکس، مک‌، iOS و اندروید در دسترس است. OpenEmu و RetroArch نیز برای پلاگین‌های گیم‌کیوب خود در سیستم‌عامل مک از هسته‌ی دلفین استفاده می‌کنند. بنابراین، ما در درجه‌ی اول دلفین را توصیه می‌کنیم.

بهترین گزینه کلی: شبیه‌ساز دلفین (Dolphin Emulator)

بهترین گزینه کلی: شبیه‌ساز دلفین (Dolphin Emulator)

توسعه‌دهنده: Joe Hindy / Android Authority

قیمت: رایگان

سیستم‌عامل‌های قابل‌اجرا: PC، لینوکس، مک، اندروید

چرا ما آن را دوست داریم:

 • سازگاری بسیار خوب با بازی‌ها، با بیش از ۹۵ درصد از عناوین قابل‌اجرا به صورت عالی یا خوب
 • عملکرد مناسب روی PC، لینوکس، مک و دستگاه‌های اندرویدی. حتی از تراشه‌های سیلیکونی مدرن اپل و نسخه‌های جدید مک پشتیبانی می‌کند.
 • راه‌اندازی آسان و نیاز به پیکربندی کم در اکثر سیستم‌ها
 • رایگان و متن‌باز است

ویژگی های منفی:

 • رقبای خود را کنار زده و عملا تنها گزینه است
 • کاربران لینوکس احتمالا مجبور به ساخت آن از سورس کد هستند

شبیه‌ساز دلفین بهترین شبیه‌ساز گیم‌کیوب برای PC، لینوکس و دستگاه‌های اندرویدی است. این برنامه با اختلاف زیادی در این زمینه پیشرو است. بسیاری از رقبای آن سال‌ها پیش کنار کشیده‌اند. دلفین از سازگاری عالی، امکانات شخصی‌سازی خوب و عملکرد بی‌نقص در تست‌های ما برخوردار است. ما آن را روی اندروید و PC امتحان کردیم و در هر دو مورد عملکردی عالی داشت. ما به‌ویژه نحوه‌ی کارکرد آن روی اندروید را تحسین می‌کنیم.

در هر صورت، چیز زیادی برای گفتن باقی نمی‌ماند. این بهترین گزینه برای شماست اگر دستگاه‌تان بتواند آن را اجرا کند، و اکثر گزینه‌های دیگر نیز از هسته‌ی شبیه‌ساز مشابهی استفاده می‌کنند.

بهترین گزینه برای iOS: DolphiniOS

بهترین گزینه برای iOS: DolphiniOS

توسعه‌دهنده: Joe Hindy / Android Authority قیمت: رایگان سیستم‌عامل قابل‌اجرا: iOS (دانلود و راهنما)

چرا ما آن را دوست داریم:

 • یک شبیه‌ساز خوب برای iOS است، پلتفرمی که تا همین اواخر با شبیه‌سازها خصمانه برخورد می‌کرد.
 • در واقع همان شبیه‌ساز دلفین است، بنابراین از همان سطح سازگاری و کارایی نسخه اصلی بهره می‌برد.
 • این شبیه‌ساز در حال توسعه فعال است و به طور مداوم در حال بهبود است.

نقاط منفی:

 • فرایند نصب برای افراد کم‌اطلاع از تکنولوژی کمی پیچیده است.

DolphiniOS اساسا همان شبیه‌ساز دلفین است که به طور خاص برای iOS ساخته شده است. تنها بخش دشوار این شبیه‌ساز، نصب آن است. برای اجرای آن روی دستگاه خود، حداقل تا زمانی که اپل امکان نصب برنامه از منابع جانبی (Sideloading) را فراهم کند، باید از AltStore یا روش نصب دستی استفاده کنید. پس از نصب، مانند نسخه‌های دیگر دلفین عمل می‌کند. شما از همان نرخ بالای سازگاری، همان کارایی و همان عملکرد بهره‌مند خواهید شد.

بهترین گزینه برای macOS: OpenEmu

بهترین گزینه برای macOS: OpenEmu

توسعه‌دهنده: Joe Hindy / Android Authority قیمت: رایگان سیستم‌عامل قابل‌اجرا: macOS (دانلودها)

چرا ما آن را دوست داریم:

 • برای پشتیبانی از گیم‌کیوب از هسته‌ی شبیه‌ساز دلفین استفاده می‌کند، بنابراین از همان سطح سازگاری با دلفین مستقل برخوردار است.
 • با پشتیبانی از شبیه‌سازهای مختلف برای چندین کنسول دیگر، تجربه‌ای همه‌کاره ارائه می‌دهد.
 • رابط کاربری و منوها ساده هستند و شخصی‌سازی را آسان می‌کنند.
 • روی تراشه‌های سیلیکونی اپل و نسخه‌های جدید macOS اجرا می‌شود.

نقاط منفی:

 • راه‌اندازی و پیکربندی آن نسبت به شبیه‌ساز مستقل دلفین کمی پیچیده‌تر است.

OpenEmu یک شبیه‌ساز مخصوص مک است که از کنسول‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند. این مجموعه شامل بسیاری از سیستم‌های نینتندو و سونی و همچنین برخی از شبیه‌سازهای خوب سگا می‌شود. در عمل، این نرم‌افزار عملکرد بسیار خوبی دارد. بازی‌ها را دانلود می‌کنید، شبیه‌ساز آن‌ها را پیدا می‌کند و شما می‌توانید بازی کنید. رابط کاربری آن بسیار ساده است و راه‌اندازی اولیه‌ی آن بدون دردسر انجام می‌شود. به غیر از تنظیمات کنترل، برای راه‌اندازی نرم‌افزار نیاز به تغییرات زیادی ندارید. همچنین روی نسخه‌های جدید macOS و سخت‌افزار سیلیکونی اپل نیز کار می‌کند که برای دارندگان مک‌های جدیدتر یک مزیت است.

 RetroArch

توسعه‌دهنده: Joe Hindy / Android Authority قیمت: رایگان سیستم‌عامل‌های قابل‌اجرا: PC، اندروید، iOS، لینوکس، مک، رزبری‌پی و سایر موارد (دانلودها)

چرا ما آن را دوست داریم:

 • روی اکثر پلتفرم‌ها در دسترس است.
 • از هسته‌ی شبیه‌ساز دلفین برای بخش گیم‌کیوب استفاده می‌کند، بنابراین از همان سطح سازگاری و عملکرد نسخه مستقل دلفین بهره‌مند است.
 • می‌تواند کنسول‌های بازی‌های زیادی را شبیه‌سازی کند و آن را به یک شبیه‌ساز همه‌کاره‌ی عالی برای تمام بازی‌های شما تبدیل می‌کند.
 • دائما به‌روزرسانی می‌شود و اطمینان از پشتیبانی و عملکرد مداوم را می‌دهد.

نقاط منفی:

 • استفاده از آن نیاز به یادگیری دارد.
 • نصب آن روی iOS کمی پیچیده است، اما فرآیندی شبیه به DolphiniOS دارد.

RetroArch به طور قابل بحث بهترین شبیه‌ساز همه‌کاره روی هر پلتفرمی است. این نرم‌افزار برای اجرای بازی‌های کنسول‌های مختلف از “هسته” استفاده می‌کند. شما هسته‌های کنسول‌های مورد نظر خود را دانلود می‌کنید و RetroArch بازی را اجرا می‌کند. این نرم‌افزار برای بخش گیم‌کیوب خود از هسته‌ی شبیه‌ساز دلفین استفاده می‌کند، بنابراین می‌توانید انتظار همان سطح سازگاری و عملکرد نسخه مستقل آن را داشته باشید. علاوه بر این، شما می‌توانید با دانلود هسته‌های دیگر برای سایر کنسول‌ها، به انبوهی از بازی‌ها دسترسی پیدا کنید. RetroArch عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و تمام بازی‌های تست ما را بدون مشکل اجرا کرد. با این حال، رابط کاربری آن در ابتدا برای کاربرانی که به آن عادت ندارند کمی پیچیده است. خبر خوب این است که پس از یادگیری آن، تقریباً در تمام پلتفرم‌های دیگر نیز به همین شکل است، که برای کسانی که می‌خواهند از شبیه‌سازهای دیگر روی اندروید استفاده کنند، خبر خوبی است.

 

به این پست امتیاز بدید

https://www.androidauthority.com/best-gamecube-emulators-3311673/

نظرات در مورد : بهترین شبیه سازهای GameCube برای اکثر سیستم عامل ها

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *