آنتی ویروس پادویش

برگزاری هکاتون هوش مصنوعی ایرانسل‌لبز با همکاری دانشگاه علم و صنعت تهران

برگزاری هکاتون هوش مصنوعی ایرانسل‌لبز با همکاری دانشگاه علم و صنعت تهران

به مناسبت هفته پژوهش، ایرانسل‌لبز در همکاری با دانشگاه علم و صنعت رویداد هکاتون هوش مصنوعی با جوایز نقدی را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دومین هکاتون هوش مصنوعی ایرانسل‌لبز با همکاری دانشگاه علم و صنعت در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ آذر ۱۴۰۲ (مصادف با دسامبر ۲۰۲۳) برگزار خواهد شد. این هکاتون که دومین چالش هوش مصنوعی توسط ایرانسل برگزار می‌شود، به دانشجویان، به ویژه دانشجویان رشته‌های برق و کامپیوتر، اختصاص دارد و شامل یک بوت‌کمپ آموزشی ۱۲ ساعته و یک چالش است.

در بوت‌کمپ، شرکت‌کنندگان در طول ۱۲ ساعت آموزش آنلاین و حضوری، به مبانی پردازش زبان طبیعی (NLP)، مدل‌های انتقالی و طراحی مدل‌های زبانی آشنا می‌شوند و پس از آن قادر به طراحی و پیاده‌سازی چت‌بات (ChatBot) به عنوان یک کاربرد هستند. همچنین، چالش اصلی این دوره که جزئیات آن در ابتدای دوره به شرکت‌کنندگان اعلام می‌شود، در زمینه طراحی و پیاده‌سازی چت‌بات قرار دارد.

پس از اتمام دوره آموزشی، شرکت‌کنندگان تا تاریخ ۲۷ آذر (۱۷ دسامبر) فرصت دارند چت‌بات طراحی شده را به منظور ارزیابی و داوری ارسال کنند. ۶ طرح بالاترین امتیاز در ارزیابی اولیه را کسب کنند که در روز چهارشنبه ۲۹ آذر (۱۹ دسامبر) معرفی و داوری خواهند شد و نفرات اول تا سوم جوایز نقدی خواهند گرفت. همچنین، نفرات برتر برای استخدام توسط ایرانسل و سایر شرکت‌های بزرگ، اعم از اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، معرفی خواهند شد.

استراتژی ایرانسل در چند سال اخیر به سمت تبدیل شدن به یک شرکت فناوری‌محور (Techco) با تمرکز بر لایه زیرساخت و لایه سرویس و پلتفرم بوده است. هدف این تحول ارائه خدمات متنوع در زمینه تکنولوژی و افزایش قدرت زیست‌بوم دیجیتال کشور است. ایرانسل به عنوان یک شرکت پیشرو در حوزه تحول دیجیتال، با برگزاری رویدادهای هوش مصنوعی و همچنین هکاتون های هوش مصنوعی با همکاری دانشگاه علم و صنعت، به تحقق این هدف می‌پردازد.

مجموعه ایرانسل‌لبز از سال ۱۳۹۸ تشکیل شده است و هدف آن ارتباط و همکاری با جامعه دانشگاهی و پشتیبانی از مراکز علمی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور است. این مجموعه با انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری‌سازی در زمینه شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین پشتیبانی از کسب‌وکارهای مرتبط، با همکاری مراکز علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور، شامل دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها، تأسیس شده است. هدف اصلی این مجموعه، تأمین نیازمندی‌های بازار ICT و پیشگامی در توسعه منابع انسانی و زیرساخت‌های تحقیقاتی اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. بخش‌های اصلی این مجموعه شامل “بخش تحقیق و توسعه”، “مرکز نوآوری ایرانسل” و “آکادمی ایرانسل” هستند. با راه‌اندازی این مجموعه، ایرانسل به عنوان نخستین ارائه‌دهنده شبکه 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت‌های نسل پنج در ایران، در پی گسترش خدمات متنوع و توسعه سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده‌ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است. هدف ایرانسل از طریق بهره‌گیری از فناوری‌های برتر در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش و تحقق جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه خلق محصولات و خدمات ارتبا توجه به استراتژی ایرانسل در چند سال اخیر، هدف آن تبدیل شدن به یک شرکت فناوری‌محور (Techco) بوده است. این تبدیل شامل تغییر از شرکت خدمات ارتباط‌پایه (Telco) به شرکتی با تمرکز بر لایه زیرساخت و لایه سرویس و پلتفرم است. هدف ایرانسل از این تحول، ارائه خدمات متنوع در زمینه تکنولوژی و تقویت زیست‌بوم دیجیتال کشور است.

برای دستیابی به این هدف، ایرانسل به عنوان یک شرکت پیشرو در تحول دیجیتال، رویدادهای هوش مصنوعی را در دستور کار خود قرار داده است. به عنوان مثال، دومین دوره هکاتون هوش مصنوعی با همکاری دانشگاه علم و صنعت توسط ایرانسل برگزار شده است.

همچنین، مجموعه ایرانسل‌لبز از سال ۱۳۹۸ تاسیس شده است. این مجموعه با هدف تعمیق ارتباط با جامعه دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناوری، فعالیت می‌کند. این مجموعه به منظور انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری‌سازی در حوزه شبکه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، همکاری با مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور را در دستور کار خود قرار داده است. این مجموعه با همکاری دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور، به منظور تأمین نیازمندی‌های بازار ICT تأسیس شده است.

چشم‌انداز این مجموعه، پیشگامی در توسعه منابع انسانی و زیرساخت‌های تحقیقاتی اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. همچنین، هدف اصلی این مجموعه، دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه خلق محصولات و خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات است. بخش‌های اصلی این مجموعه شامل “بخش تحقیق و توسعه”، “مرکز نوآوری ایرانسل” و “آکادمی ایرانسل” هستند.

ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت‌ نسل پنج در ایران، با راه‌اندازی این مجموعه، در پی حرکت در مسیر گسترش خدمات متنوع و توسعه سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده‌ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با بهره‌گیری از فناوری‌های برتر در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش کند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برگزاری هکاتون هوش مصنوعی ایرانسل‌لبز با همکاری دانشگاه علم و صنعت تهران

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *