برندهای بزرگ و کاهش فروش گجت های پوشیدنی

برندهای بزرگ و کاهش فروش گجت های پوشیدنی

بازار پوشیدنی‌ها چند سالی است که با غول‌های فناوری مانند اپل، شیائومی، هوآوی، سامسونگ و گوگل که مرزهای کاری را که این دستگاه‌ها می‌توانند انجام دهند، افزایش یافته است. با این حال، گزارش Canalys کاهش قابل توجهی در محموله‌های پوشیدنی در سه ماهه چهارم سال 2022 نشان می‌دهد که بزرگترین کاهش از زمان تجزیه و تحلیل داده‌ها است.

Canalys گزارش می دهد که تنها 50 میلیون دستگاه پوشیدنی بین اکتبر تا دسامبر 2022 ارسال شده است که نشان دهنده کاهش 18 درصدی نسبت به سال قبل است. این کاهش بر هر پنج شرکت بزرگ تأثیر گذاشت. اگرچه اپل در کل سال تقویمی شاهد رشد سالانه بود، اما از رکود سه ماهه چهارم در امان نبود. این گزارش کاهش را به یک محیط چالش برانگیز اقتصاد کلان در سه ماهه چهارم نسبت می دهد که می تواند به عوامل متعددی مانند اختلالات زنجیره تامین، تورم و عادت های مصرف کننده نسبت داده شود.

اپل به دلیل محبوبیتش در بین کاربران آیفون، جایگاه خود را به عنوان رهبر بازار حفظ کرد. گوگل با وجود کاهش ۲۵ درصدی دستگاه های فیت بیت، با پیکسل واچ در جایگاه دوم قرار گرفت. شیائومی، هوآوی و سامسونگ همگی در طول دوره تعطیلات سالانه کاهش فروش را تجربه کردند. Canalys پوشیدنی‌ها را به باندهای پایه، ساعت‌های اولیه و ساعت‌های هوشمند دسته‌بندی می‌کند. با این حال، تفاوت های بین این دسته ها با انتشار هر دستگاه جدید به طور فزاینده ای مبهم می شود.

Canalys پیش‌بینی می‌کند که ساعت‌های هوشمند حدود 10 درصد به رشد خود ادامه می‌دهند، اما کاهش علاقه به باندهای پایه، کل بازار پوشیدنی‌ها را به 2 درصد افزایش می‌دهد. بازار پوشیدنی ها یک فضای رقابتی داغ در صنعت فناوری بوده است و بازیگران اصلی دائماً برای تسلط در رقابت هستند. با این حال، رکود سه ماهه چهارم نشان می دهد که حتی بزرگترین بازیگران نیز از نوسانات بازار در امان نیستند. جالب است که ببینیم این شرکت ها چگونه با شرایط متغیر بازار سازگار می شوند و در سال های آینده به نوآوری خود ادامه می دهند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  عدم چرخش صفحه آیفون و رفع مشکل آن

نظرات در مورد : برندهای بزرگ و کاهش فروش گجت های پوشیدنی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *