آنتی ویروس پادویش

برنامه نویسی یا بلاگری اینستاگرام؟ کدام درآمد بیشتری دارد؟

برنامه نویسی یا بلاگری اینستاگرام

برنامه نویسی و بلاگری اینستاگرام دو نمونه از مشاغل پرطرفدار با پتانسیل درآمدی بالا هستند. امروزه با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی و دیجیتال مارکتینگ محبوبیت این دو مهارت افزایش چشمگیری داشته است. برنامه نویسی از جمله مهارت هایی است که باتوجه به گسترده شدن فعالیت های رایانه‌ای کاربرد فوق العاده‌ای دارد. بلاگری اینستاگرام نیز با جذابیت ها و مزایای خاص خود از فرصت‌های خوب برای کسب درآمد است.

حال شاید برای شما هم این پرسش مطرح شده باشد که برنامه نویسی را انتخاب کنیم یا بلاگری اینستاگرام؟ از لحاظ درآمدی چطور، درآمد برنامه نویسی بیشتر است یا بلاگری اینستاگرام؟ در ادامه مطلب به این پرسش ها پاسخ خواهیم داد و شما را با آن چه که باید از مزایا و معایب برنامه نویسی و بلاگری بدانید آشنا می کنیم.

برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی تهیه دستورالعمل و کدهای مختلف رایانه ای برای اجرای الگوریتم های مشخص است. به زبان ساده، برنامه نویسی همانند دستور آشپزی است که فرآیند و فوت و فن های لازم برای ترکیب مواد و پختن یک غذای خوشمزه را مشخص می کند.

اگر نگاه ساده ای به عملکرد خود در طی روز بیندازید، احتمالاً با طیف وسیعی از کارهای رایانه ای رو به رو خواهید شد. مثل انواع اپلیکیشن ها، نرم افزارهای کامپیوتری، سایت ها، بازی ها و… . از این رو برنامه نویسی یک مهارت بسیار کاربردی است که طبیعتاً به دلیل تقاضا و محبوبیت بالا، پتانسیل درآمدی زیادی دارد.

فرصت های شغلی برنامه نویسی در ایران

یکی از مزایای خوب برنامه نویسی، وجود فرصت های شغلی مختلف و انواع روش های کسب درآمد از برنامه نویسی است. از طرفی دیگر با توجه به رشد چشمگیر فناوری ها و مشاغل مرتبط با دیجیتال مارکتینگ، زمینه کار و درآمدزایی فوق العاده زیاد است. مهمترین آن ها عبارتند از:

 • استخدام در شرکت ها، سازمان‌ها و استارت آپ ها به عنوان برنامه نویس تمام وقت یا پاره وقت

 • راه اندازی وب سایت ها و ساخت برنامه های آنلاین، بازی رایانه ای و…

 • فریلنسری و کار به صورت آزاد و داشتن استقلال شغلی و ساعات منعطف کاری

 • تدریس یا تولید فیلم‌های آموزشی و ارائه تکنیک های کاربردی برای فراگیران

 • ایده پردازی و همکاری با مجموعه های تخصصی برای اجرای یک خدمت و یا محصول خاص

 • انجام پروژه‌های دانشجویی در سایت های معتبر نظیر کارت پروژه، به عنوان یکی از بهترین و پرکاربردترین بسترهای درآمدزایی از برنامه نویسی

 • برنامه نویسی و فروش اپلیکیشن‌های موبایل در حوزه های مختلف

در چند روز گذشته یکی از بهترین شرکت های برنامه نویسی با متلب درآمد ماهانه خود را لو داد که مبلغ بسیار قابل توجهی است. این مبلغ حدود 300 ملیون تومان است که فقط برای نرم افزار متلب ارائه شده است. اگر درآمد سایر نرم افزار ها را هم اضافه کنیم مبلغ بسیار جذابی می شود. برای دیدن منبع این خبر روی لینک ” قیمت انجام پروژه های متلب ” کلیک کنید.

برنامه نویسی یا بلاگری اینستاگرام؟ کدام درآمد بیشتری دارد؟

بلاگری اینستاگرام چیست؟

بلگری چیست و بلاگر کیست؟ احتمالاً دو پرسش مهم شما با شنیدن کلمه بلاگر است. بلاگری ریشه در کلمه وبلاگ دارد که به معنای نوشتن و به اشتراک گذاری تجربیات و تخصص فرد در یک زمینه خاص می باشد. در سال های نه چندان دور این کار با وبلاگ نویسی یا همان درج متن در سایت انجام می شد. اما امروزه و با توجه به تغییر فضای تولید محتوا و جذب مخاطب، بلاگری اینستاگرام مفهوم دیگری پیدا کرده است.

بلاگری اینستاگرام یعنی به اشتراک گذاشتن تجربه، اطلاعات و تخصص یک حوزه از طریق صفحات اینستاگرامی. بلاگر نیز به کسی گفته می شود که از طریق پیج اینستاگرام اقدام به تولید محتوا و ارائه اطلاعات به مخاطبان می نماید. بلاگری اینستاگرام نیاز به حضور و فعالیت مستمر و چند ساعته در روز دارد. عدم فعالیت و حضور نوسانی و نامنظم مهمترین دشمن یک بلاگر اینستاگرامی موفق است.

فرصت های شغلی بلاگری اینستاگرام

امروزه بلاگرهای اینستاگرام از روش های مختلفی درآمدزایی می کنند. بدون شک مهمترین و اصلی ترین آن ها تبلیغات است. گذاشتن پست و استوری های تبلیغاتی مهمترین ابزارها برای انجام تبلغیات و کسب درآمد به شمار می رود. تعداد دنبال کنندگان و بازدید پیج و نرخ تعامل مخاطبان از مهمترین فاکتورهای مؤثر بر درآمد یک بلاگر است. همچنین محتوای نمایشی و همراه با موسیقی و ادیت ویژه معمولاً درآمد بیشتری دارد.

همکاری در فروش با معرفی و تشویق مخاطبان به خرید از یک برند یا مجموعه فروشگاهی خاص از دیگر روش های درآمدزایی بلاگرهای اینستاگرامی است. در این روش بلاگر محصول و یا خدمتی را به مخاطب معرفی می کند که درصدی از خریدهای انجام شده به بلاگر تعلق می گیرد.

با این توضیحات از مهمترین فرصت های شغلی بلاگری اینستاگرام می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کسب درآمد از طریق تبلیغ برندها و مجموعه های مختلف

 • جذب اسپانسر و کسب درآمد از طریق معرفی آن ها در تولید محتواهای پیج از جمله کلیپ ها

 • فروش مستقیم محصولات و یا پکیج های مختلف

 • فروش دوره های آموزشی و کاربردی

 • همکاری در فروش و کسب درآمد به صورت درصدی

برنامه نویسی یا بلاگری اینستاگرام، کدام بهتر است؟

اینکه از بین برنامه نویسی و یا بلاگری اینستاگرام کدام یک بهتر است به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اصلی ترین و مهمترین آن ها تیپ شخصیتی، روحیه و البته میزان دسترسی شما به امکانات است. برای پاسخ به این سوال خوب است به 6 نکته کلیدی که از مزایا و معایب برنامه نویسی و بلاگری اینستاگرام است توجه نمایید.

 1. میزان فعالیت و زمانی که می گذارید!

به خاطر داشته باشید برای تبدیل شدن به بلاگر موفق باید روزانه و به صورت مرتب فعالیت کنید. بلاگرها نمی توانند صفحه خود را به حال خود رها کنند. در حالی که برنامه نویسی نیازمند فعالیت مستمر و روزانه نیست.

 1. خصوصیات فردی و تیپ شخصیتی

شما برای بلاگری اینستاگرام باید جلوی دوربین بروید و با مخاطبان مستقیماً ارتباط برقرار کنید. دائماً گوشی در دستتان باشد و درحال گذاشتن استوری و تولید محتوا باشید. شاید این کار برای همه افراد ساده و راحت نباشد. افراد دارای تیپ های شخصیتی مختلفی هستند و ممکن است به سادگی با این مسئله کنار نیایند. اما برنامه نویسی مهارت آرام تری است و شما در گوشه اتاقتان نیز می توانید از آن کسب درآمد کنید.

 1. تنوع کاری و حوزه های فعالیت

بلاگری اینستاگرامی تنوع بسیار بالایی دارد. شما می توانید در هر حوزه که فکرش را می کنید، تولید محتوا و کسب درآمد کنید. بلاگر فود، بلاگر سفر، بلاگر بهداشتی آرایشی، سبک زندگی، ورزش، پوشاک، طنز و کمدی (واینر) از مهمترین زمینه های بلاگری است. از طرفی دیگر برنامه نویسی تقریباً روند یکنواخت تری دارد. هر چند زمیه کاری و ایده پردازی در آن متنوع است.

 1. مهارت و به روز بودن فرد

مخاطبان از یک بلاگر انتظار دارند که اطلاعات جدید و به روزی به آن ها ارائه نماید. رقابت با سایر بلاگرها و لزوم ارائه محتوای جدید و ایجاد یک مزیت رقابتی، اصل مهمی برای موفقیت در بلاگری است. در برنامه نویسی هم همین گونه است. اما امکان کسب مهارت و رقابت کردن قدری ساده تر است.

 1. جو و فضای بلاگری و برنامه نویسی

برنامه نویسی به دلیل یکجا نشینی و انجام امور تکراری مهارتی است که می تواند مشکلات جسمی و بعضاً تنش های متعددی به همراه داشته باشد. اما بلاگری اینستاگرام فضای جذاب و مفرح تری داشته و به دلیل تعامل با مخاطبان، دوست داشتنی و زیباست.

 1. امنیت شغلی و زمان رسیدن به موفقیت

صبر و حوصله از محورهای کلیدی برای رسیدن به موفقیت در بلاگری اینستاگرام است. شما ممکن است در چند ماه اول به درآمد نرسید و دلسرد شوید. از طرفی دیگر امنیت شغلی نه چندان زیاد به واسطه وجود فیلترینگ و یا مسدودشدن پیج به دلایل مختلف نیز موضوع مهم دیگر است. در حالی که برنامه نویسی چنین نیست و به عنوان یک مهارت کاربردی، امنیت شغلی بهتری دارد. زمان یادگیری و رسیدن به درآمد کمتر است و از امنیت شغلی بیشتری برخوردار است.

درآمد برنامه نویسی بیشتر است یا بلاگری اینستاگرام؟

میزان درآمد برنامه نویسی و بلاگری اینستاگرام به مهارت، روش کسب درآمد، میزان فعالیت و تجربه شما بستگی دارد. بنابراین نمی توان گفت درآمد برنامه نویسی از بلاگری بیشتر است یا بالعکس. اما چیزی که به وضوح مشخص است، پتانسیل کسب درآمد و نبود سقف مشخصی برای آن است.

یک بلاگر اینستاگرامی می‌تواند به ازای هر پست یا استوری تبلیغاتی از چند صد هزار تا چند ده میلیون تومان درآمد زایی کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید درآمد بلاگرهای با فالوئر میلیونی بعضاً به چند صد میلیون و حتی چند میلیارد در ماه نیز می رسد. هرچند رسیدن به آن کار ساده ای نیست و نیازمند مهارت بالا و فعالیت بسیار حرفه ای و هدفمند است.

درآمد برنامه نویسی نیز تابع عوامل متعددی است. به طور متوسط یک برنامه نویس کم تجربه می تواند از حدود 30 تا 60 میلیون تومان در ماه درآمد داشته باشد. از طرفی دیگر برنامه نویسان با تجربه و به ویژه ارائه دهندگان ایده های نو و خلاقانه، چند صد میلیون تومان در ماه درآمد دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

نظرات در مورد : برنامه نویسی یا بلاگری اینستاگرام؟ کدام درآمد بیشتری دارد؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *