بررسی 3 دروغ رایج درباره بیت کوین

بررسی 3 دروغ رایج درباره بیت کوین

بیت کوین یک طرح کلاهبرداری است؟ این یک شوخی نیست؛ ولی می تواند به همان اندازه خنده دار باشد. چرا که بیت کوین یک سیستم تماما غیر متمرکز است که در اختیار کاربران خود قرار دارد. چه کسی علاقه دارد که از خودش کلاهبرداری کند؟

 

همانطور که همه ما می دانیم، بیت کوین بزرگ ترین ارز دیجیتال بازار کریپتو است. از زمان مطرح شدن این رمز ارز، کسانی که مخالف استفاده از آن بودند، به دروغ ادعاهایی را درباره بیت کوین مطرح کردند. گاهی طرح برخی از این ادعاها عمدی و برای زمین زدن بیت کوین بوده و گاهی از روی عدم آگاهی افراد بوده است. به همین خاطر، امروز قصد داریم که برخی از ادعاهای دروغ درباره بیت کوین را بررسی کنیم و دلایل باطل بودن آن ها را بگوییم. در نهایت هم به برخی از دلایل قابل اعتماد بودن بیت کوین می پردازیم که می توانند شک بسیاری از افراد به بیت کوین و سیستم آن را از بین ببرند.

دروغ های رایج درباره بیت کوین

بیت کوین یک عنصر مطرح در دنیای تکنولوژی، اقتصاد و سیستم های مالی است و طرفداران و مخالفان خاص خود را دارد. گرچه طرفداران بیت کوین به مراتب از کسانی که سعی می کنند در مقابل آن مقاومت کنند بیشتر است؛ چرا که امروزه اکثر افراد به روز و پیگیر دنیای تکنولوژی، بیت کوین را به عنوان یکی از صاحبان آینده پذیرفته اند. با این حال، مخالفان بیت کوین سعی می کنند که با طرح ادعاهایی نادرست، از محبوبیت این ارز دیجیتال بکاهند. در فهرست زیر، 3 ادعای دروغ رایج درباره بیت کوین را مشاهده می کنید:

  1. بیت کوین یک طرح پانزی و کلاهبرداری است
  2. بیت کوین خطرناک است و نمی توانیم به آن اعتماد کنیم
  3. سرمایه گذاری روی بیت کوین دارایی شما را به خطر می اندازد

ادعاهای فوق، فقط برخی از مواردی هستند که درباره بیت کوین مطرح می شوند و سعی می کنند که وضعیت این ارز دیجیتال و طرفداران آن را تحت تاثیر قرار دهند. با این حال، بیت کوین یک سیستم به روز است که روی لبه های تکنولوژی و فناوری های مالی و اقتصادی حرکت می کند. دلایل زیادی برای رد ادعاهای فوق نیز وجود دارد که باید به تفکیک آن ها را بررسی کنیم. در بخش های بعدی مقاله، دلایلی را برای اعتماد به بیت کوین و رد ادعاهای دروغین درباره آن بیان می کنیم.

 

بررسی 3 دروغ رایج درباره بیت کوین

رد ادعاهای اشتباه درباره بیت کوین

بیت کوین یک طرح کلاهبرداری است؟ این یک شوخی نیست؛ ولی می تواند به همان اندازه خنده دار باشد. چرا که بیت کوین یک سیستم تماما غیر متمرکز است که در اختیار کاربران خود قرار دارد. چه کسی علاقه دارد که از خودش کلاهبرداری کند؟ فرض کنید شما سهامدار یک شرکت هستید و می دانید که هر ضرری می تواند ارزش سهام شما را هم کاهش دهد. بنابراین دلیلی برای آسیب رساندن به سیستم وجود ندارد. از طرفی، امکان آسیب رساندن به سیستم بیت کوین نیز وجود ندارد؛ چرا که این سیستم با طرح های امنیتی مختلف، جلوی حملات 51 درصدی و دابل اسپندینگ و نظایر آن ها را می گیرد.

از طرفی، تنها ذی نفعان سیستم بیت کوین، دارندگان این ارز دیجیتال هستند. هر کس به اندازه سهم خود سود یا ضرر می کند و هیچ قدرت متمرکزی نمی تواند در این بین دخالتی کند. گرچه شیطنت های برخی دولت ها و سلبریتی ها با تاثیر بر احساسات سرمایه گذاران، می توانند تاثیراتی کوتاه مدت و موقتی داشته باشند. با این حال، روند بلند مدت بیت کوین کاملا عادلانه و بر اساس روند عرضه و تقاضا شکل می گیرد. بنابراین، با شناخته تر شدن بیت کوین و افزایش تقاضا برای آن، کسب سود از آن راحت تر و بیشتر هم خواهد شد. پس عملا دلیلی برای اعتماد نکردن به این سیستم عادلانه وجود ندارد؛ چرا که امکان هرگونه تقلب و خطای انسانی را از بین می برد.

 

بررسی 3 دروغ رایج درباره بیت کوین

چرا بیت کوین قابل اعتماد است؟

حساب های بیت کوین توسط یک فرد خاص (به طور مثال حسابدار یک شرکت) بررسی نمی شوند و کاملا داینامیک و سیستماتیک هستند. از طرفی، وجود لایه های مختلف در شبکه آن، امکان بروز خطاهای سیستمی را هم کمرنگ می کند و باعث می شود که امنیت و سرعت انجام فرایندهای مختلف در بالاترین سطح ممکن باشند. غیر متمرکز بودن بیت کوین، یک دلیل دیگر قابل اعتماد بودن آن است که از ویژگی های مهم بیت کوین هم می باشد. شما می دانید که هیچکس سرمایه شما را کنترل نمی کند و قابلیت تصرف آن به دلایل مختلف را ندارد. علاوه بر این، با نگهداری بیت کوین های خود در یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن یا یک کیف پول غیر امانی، می توانید از امنیت آن مطمئن شوید.

سابقه فعالیت طولانی مدت فعالیت بیت کوین، عامل دیگری است که برای خرید بیت کوین به شما اطمینان خاطر لازم را می دهد. روند قیمتی بلند مدت آن هم که همواره صعودی بوده است و احتمالا رشد قریب الوقوع دیگری هم برای BTC در راه خواهد بود. بنابراین، با انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مطمئن، می توانید خرید بیت کوین را با خیال راحت انجام دهید و نسبت به وضعیت بلند مدت این ارز دیجیتال امیدوار باشید. در ایران هم صرافی های ارز دیجیتال زیادی هستند که امکان خرید بیت کوین و سایر رمز ارزها در شرایط ایده آل را به شما می دهند. با شناسایی این صرافی ها، می توانید سرمایه گذاری خود را به سادگی و در عرض چند دقیقه آغاز کنید.

 

کدام صرافی ها برای خرید بیت کوین قابل اعتماد اند؟

در صورتی که بخواهید بعد از خرید بیت کوین، سرمایه خود را از صرافی خارج کنید، بهتر است که اولویت اول خود را مواردی نظیر قیمت بیت کوین و میزان کارمزد خرید آن قرار دهید. اما اگر می خواهید BTC های خود را در صرافی نگهداری کنید، باید یک صرافی ارز دیجیتال امن را مدنظر قرار دهید. در بین صرافی های ایرانی، بیت ایمن از جمله مواردی است که از بالاترین سطح امنیت و قیمت و کارمزد مناسب برای خرید بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برخوردار است. صرافی های خارجی نظیر بایننس، کراکن و کوکوین نیز وضعیت ایده آلی دارند اما فعالیت در آن ها برای کاربران ایرانی خطرناک است و می تواند دارای تبعات منفی مختلفی باشد.

با توجه به توضیحات خود، بهتر است که ابتدا دانش خود درباره ارزهای دیجیتال و انواع صرافی رمز ارز را افزایش دهید تا بتوانید بهترین انتخاب ها را انجام دهید. پس از یافتن موارد مطلوب، به سادگی و با چند کلیک به جمع دارندگان ارز دیجیتال BTC بپیوندید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بررسی 3 دروغ رایج درباره بیت کوین

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *