آنتی ویروس پادویش

بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

فرض کنید یک اتصال اینترنت 1 گیگابیت در ثانیه دارید. آیا سرعت وای فای بر اساس هزینه که  برای آن پرداخت کرده اید دریافت می کنید؟ باید بدانید که چگونه سرعت وای فای خود را بررسی کنید. شاید تعجب کنید که بدانید سرعت شما در حد مطلوب نیست. چرا سرعت وایفای کم است؟ آیا به دلیل ISP است؟ اگر سرعت پایین وای فای به دلیل روتر شما باشد چه؟ نگران نباشید و برای دانستن تمام این جزئیات نیازی به آموزش خاصی ندارید. بسیار ساده است. در این مقاله همه چیز مربوط به سرعت وای فای توضیح داده می شود.

چه سرعت وای فای مناسب است؟

اگر می‌خواهید از پخش جریانی با کیفیت بالا HD لذت ببرید، به سرعت اینترنت ۵ مگابیت در ثانیه یا بیشتر نیاز دارند. این سرعت برای یک دستگاه قابل استفاده است. با این حال، در یک خانه 5 نفره، 5 مگابیت در ثانیه کافی نیست. اگر تلفن های همراه، تلویزیون هوشمند، لپ تاپ های خود را با یک اتصال 5 مگابیت بر ثانیه وصل کنیم، سرعت وای فای بین دستگاه ها توزیع می شود.

بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

یک بازی آنلاین به سرعت وای فای 10 تا 25 مگابیت در ثانیه برای یک تجربه فوق العاده نیاز دارد. شما همچنین می توانید یک بازی آنلاین با سرعت اینترنت 5-10 مگابیت در ثانیه انجام دهید. ویدئو کنفرانس به حداقل سرعت 4-5 مگابیت بر ثانیه نیاز دارد. چقدر سرعت برای رفع نیازهای همه اعضای خانه کافی است؟

بهترین راه برای بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

 1. سرعت Wi-Fi را در ویندوز بررسی کنید

مرحله 1: به منوی Start بروید

مرحله 2: کنترل پنل را در نوار جستجو تایپ کنید

مرحله 3: از نتایج جستجو بر روی Control Panel کلیک کنید

مرحله 4: به شبکه و اینترنت بروید

مرحله 5: روی Network and Sharing Center کلیک کنید

مرحله 6: روی Change Adapter Settings کلیک کنید

مرحله 7: روی اتصال Wi-Fi دوبار کلیک کنید

مرحله 8: فیلدی به نام Speed ​​پیدا خواهید کرد. این نشان دهنده سرعت وای فای شماست. ممکن است با گذشت زمان نوسان داشته باشد.

سرعت Wi-Fi را در سیستم عامل مک بررسی کنید

نماد WIFI را در نوار منو پیدا کنید.

تنها با کلیک بر روی نماد Wi-Fi اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار نمی گیرد. برای اطلاع از سرعت وای فای باید از ترکیب کلید option و نماد وای فای استفاده کنید.

بنابراین، کلید option  را فشار دهید و در حالی که روی نماد Wi-Fi کلیک می کنید، آن را فشار دهید.

جزئیات زیادی مانند نام Wi-Fi، آدرس IP لپ تاپ/روتر و غیره مربوط به اتصال Wi-Fi شما را در اختیار شما قرار می دهد. در میان این جزئیات، TX rate ( سرعت انتقال) را نیز خواهید یافت. این سرعت وای فای شبکه شماست.

با استفاده از ابزار شبکه

با کمک کادر جستجوی Spotlight می توانید به Network Utility برسید.

همچنین می توانید از طریق Applications > Utilities بروید تا به Network Utility برسید.

پس از رسیدن به آنجا، سرعت پیوند را در زیر تب اطلاعات پیدا خواهید کرد.

سرعت پیوند نشان دهنده سرعت وای فای شماست.

اگر به روتر نزدیک تر باشید، سرعت افزایش می یابد، در حالی که اگر از روتر دور شوید، ممکن است سرعت کاهش یابد.

با استفاده از سیستم اطلاعات Utility

می توانید از جستجوی Spotlight یا با کمک Applications > Utilities به برنامه System Information دسترسی پیدا کنید.

می توانید از تب شبکه به WIFI یا فرودگاه (بستگی به نسخه مک دارد) بروید.

در سمت راست، اطلاعات مورد نیاز سرعت Wi-Fi را تحت نرخ انتقال دریافت خواهید کرد.

سرعت وای فای را با گوگل بررسی کنید

 1. www.google.com را باز کنید و speed test را تایپ کنید.
 2. لینک سرویس گوگل https://projectstream.google.com/speedtest را پیدا خواهید کرد.
 3. روی آن کلیک کنید.
 4. پس از باز کردن صفحه، می توانید دکمه آبی Check Now را بزنید.
 5. سرعت وای فای را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین می توانید از برنامه Google Wi-Fi یا برنامه Google Home برای بررسی سرعت Wi-Fi استفاده کنید.

سرعت وای فای را با Fast.com بررسی کنید

Fast.com سرویسی است که توسط نتفلیکس راه اندازی شده است.

شما باید fast.com را در مرورگر وب تایپ کنید و دکمه enter را فشار دهید.

اطلاعات مورد نیاز مربوط به سرعت وای فای را دریافت خواهید کرد.

اگر جزئیات بیشتری مانند تأخیر، آپلود نتایج آزمون می‌خواهید، می‌توانید روی نتایج بیشتر کلیک کنید.

Fast همچنین اپلیکیشن اندروید و iOS را برای بررسی سرعت اینترنت ارائه می دهد.

سرعت Wi-Fi را با تست سرعت بررسی کنید

 1. به آدرس وب www.speedtest.net بروید.
 2. پس از باز شدن صفحه، روی GO کلیک کنید.
 3. آن را تجزیه و تحلیل و سرعت وای فای را در چند ثانیه به شما ارائه می دهد.

همچنین می توانید برنامه Speed ​​Test را برای اهداف بررسی سرعت Wi-Fi نصب کنید.

آپلود در مقابل سرعت دانلود دو ویژگی استانداردی هستند که هنگام بررسی سرعت Wi-Fi مشاهده خواهید کرد. هنگامی که دستگاه شما با سرعت خاصی از اینترنت به داده ها دسترسی پیدا می کند، به آن سرعت دانلود می گویند. هنگامی که داده ها را از دستگاه خود به اینترنت منتقل می کنید، آن را سرعت آپلود می نامیم.

چگونه می توانم سرعت وای فای خود را افزایش دهم؟

هنگامی که یک شبکه وای فای را در خانه خود راه اندازی می کنید، ممکن است با برخی از مشکلات مربوط به سرعت وای فای روبرو شوید. در اینجا، برخی از مشکلات رایجی که کاربران با آن مواجه هستند و چگونه می توانیم آنها را حل کنیم، مورد بحث قرار می دهیم.

اتصال آهسته

کندی اتصال یکی از مشکلات مهمی است که کاربران با آن مواجه هستند. اگر وای فای شما یک اتصال اینترنتی با سرعت پایین ارائه می دهد، ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد. با این حال، در زیر برخی از علل رایج و راه حل های آنها آورده شده است:

 وقتی از روتر دور هستیم، سرعت وای فای را پایین می آورد.

بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

راه حل: برای حل این مشکل باید برای سرعت اینترنت سریع به روتر نزدیک شویم. اگر روتر شما در اتاق دیگری است، به آن اتاق بروید و بررسی کنید که آیا مشکل حل شده است یا خیر. همچنین باید مطمئن شوید که سیگنال روتر با دستگاه های دیگر تداخل نداشته باشد. اگر برخی از دستگاه های الکترونیکی نزدیک روتر شما باشند، ممکن است سیگنال Wi-Fi را مختل کند. روتر خود را در قفسه بالایی، دور از دستگاه های دیگر نگه دارید. اگر مشکل ادامه داشت، یک روتر جدید برای گسترش سیگنال شبکه بخرید.

 سرعت وای فای ممکن است به دلیل پهنای باند محدود کند شود. زمانی اتفاق می افتد که دستگاه های بیشتری به روتر Wi-Fi متصل می شوند.

راه حل: باید دستگاه هایی را که در حال استفاده نیستند جدا کنید. می‌توانید با اتصال برخی دستگاه‌ها از طریق کابل اترنت، بار Wi-Fi را کاهش دهید. اگر مشکل را حل نکرد، نشان می دهد که اتصال اینترنت شما کند است. شما باید یا ارتقا دهید یا با ISP تماس بگیرید. در برخی موارد، همسایگان شما ممکن است از Wi-Fi شما استفاده کنند. برای جلوگیری از چنین سناریویی از رمز عبور Wi-Fi استفاده کنید.

سرعت وای فای

سه دلیل مهم برای داشتن سرعت وای فای خوب در خانه وجود دارد:

دورکاری

امروزه دورکاری روند جدیدی است که توسط همه سازمان ها پذیرفته شده است. در نتیجه، ما برای برقراری ارتباط با اعضای تیم و مشتریان خود به یک اتصال اینترنتی بهتر در خانه نیاز داریم.

برنامه های ویدئو کنفرانس مانند زوم، google meet بسیار رایج شده اند. این برنامه ها به سرعت اینترنت مناسب برای تماس تصویری/صوتی نیاز دارند. بنابراین، ما باید سرعت وای فای خوبی برای کارهای مربوط به دفتر خود داشته باشیم.

فرآیند آموزش- یادگیری آنلاین

اگر چند دانش آموز در خانه خود داشته باشید چه؟ اکثر موسسات آموزشی دوره های آنلاین را راه اندازی کرده اند. بنابراین، برای کلاس های آنلاین به سرعت اینترنت خوب نیاز دارید.

سرگرمی

در گذشته برای تماشای فیلم بیرون می رفتیم. اکنون افراد ترجیح میدهند در خانه به تماشای فیلم بنشینند. این به پلتفرم های مانند Netflix کمک کرد تا بیشتر رشد کنند. بیشتر آخرین نمایش ها/فیلم ها مستقیماً بر روی پلتفرم های OTT منتشر می شوند. برای تماشای آنلاین نمایش های مورد علاقه خود به یک اتصال پرسرعت نیاز دارید. برخی از اعضای خانواده شما ممکن است به بازی های آنلاین علاقه مند باشند که به اتصال پرسرعت نیز نیاز دارند.

این سناریو را تصور کنید که شما در حال تماس تصویری با همکاران خود هستید. فرزند شما در کلاس های آنلاین شرکت می کند. برادر شما در حال بازی آنلاین است و همسر شما آخرین فیلم را آنلاین تماشا می کند. همه نیاز به اتصال به اینترنت پرسرعت دارند.

سوالات متداول

وای فای با مشکل تداخل مواجه است.

راه حل: برای جلوگیری از مشکل تداخل، فرکانس های کمتر شلوغ را انتخاب کنید. آخرین روتر فرکانس ها را به طور خودکار به روز می کند.

سرعت اینترنت در ساعات شلوغی مانند وقت اداری، آخر هفته ها کاهش می یابد.

راه حل: می توانید برنامه خود را برای جلوگیری از ساعات اوج مصرف تنظیم کنید.

روتر Wi-Fi شما با فناوری قدیمی و استانداردهای بی سیم کند کار می کند.

راه حل: بهتر است فریمور روتر خود را آپدیت کنید. اگر هنوز سرعت پایینی دارد، روتر را عوض کنید. کارشناسان توصیه می کنند هر دو سال یک بار روتر را تعویض کنید.

گاهی اوقات، ارتباط روتر و مودم متوقف می شود و ما اتصال را از دست می دهیم.

برای غلبه بر چنین وضعیتی، کابل ها را از برق بکشید. دکمه پاور را خاموش کنید و 30 ثانیه صبر کنید. تمام تنظیمات را بازیابی کنید.

همه چیز به خوبی کار می کند، اما اتصال اینترنتی وجود ندارد.

در چنین شرایطی، جز شکایت از ISP کاری نمی توانید انجام دهید. شما تمام اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار می دهید و ISP مشکل را اصلاح می کند. یک ISP را بر اساس سابقه رضایت مشتری قدیمی آن انتخاب کنید.

سرعت اینترنت را ارتقا دادید و ISP همه مشکلات را حل کرد. شما هنوز با یک اتصال کند مواجه هستید.

راه حل: در چنین مواقعی باید روتر را ریست کنید. تمام تنظیمات شبکه، از جمله رمز عبور وای فای را حذف می کند. اکثر روترها دارای دکمه تنظیم مجدد هستند. به مدت 10 ثانیه آن دکمه را فشار دهید. تمام داده ها را پاک می کند. سپس، دوباره می توانید روتر را مانند بار اول پیکربندی کنید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : بررسی سرعت وای فای در لپ تاپ

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *