پادویش

برخی از آیپدها سیستم عامل iPadOS 17 را از دست می دهند

برخی از آیپدها سیستم عامل iPadOS 17 را از دست می دهند

iPadOS یک سیستم عامل اختصاصی است که توسط اپل به طور خاص برای دستگاه های iPad طراحی شد. این سیستم عامل بر اساس همان سیستم عامل iOS، سیستم عاملی که در آیفون ها به کار گرفته می شود، توسعه یافت.

اما برای سایز صفحه نمایش بزرگتر و سخت افزار قدرتمندتر iPad نیاز بود اپل یک سیستم عامل اختصاصی تر توسعه دهد. iPadOS دارای ویژگی‌های مختلفی است که انجام چند کار، پیمایش در رابط کاربری و استفاده از Apple Pencil برای طراحی و یادداشت‌برداری را آسان‌تر می‌کند. برخی از ویژگی‌های کلیدی iPadOS عبارتند از: چیدمان صفحه اصلی در دسترس، بهبود مالتی تسکینگ با نمای تقسیم‌شده و موارد دیگر. با این حال، کاربرانی که آیپدهای قدیمی‌تر دارند، ممکن است با خبر بدی رو به رو شوند، زیرا گزارش‌های جدید بیان کرده‌اند، احتمالاً بیشتر آیپدهای قدیمی امسال پشتیبانی از iPadOS جدید را از دست بدهند.

طبق گزارشی از iPhoneSoft، دارندگان اولین مدل‌های iPad Pro 9.7 و 12.9 اینچی نمی‌توانند از iPadOS 17 آینده استفاده کنند. از آنجایی که اپل اغلب مدل‌ دستگاه‌های قدیمی‌تر با سیستم‌عامل‌های جدید را پشتیبانی نمی‌کند، اما جدیدترین نسخه ممکن است با معایبی همراه شود. به گفته منبع ناشناس، مدل‌های نسل اول آی‌پد پرو، مجهز به تراشه A9X و آی‌پد نسل پنجم با تراشه A9، تنها از iPadOS 16 بهره خواهند گرفت. این بدان معناست که iPadOS اکنون با iOS هماهنگ خواهد شد، که در هنگام انتشار iOS 16، پشتیبانی از تراشه A9 را نیز قطع کرده و مدل‌های iPhone 6s را پشت سر می گذارد.

معمولاً اپل هنگام معرفی ویژگی‌های جدید، پشتیبانی از مدل‌ها را کنار می‌گذارد و آن‌ها را به نسخه‌های نسل قبلی منتقل می سازد. آنها تمایل دارند همچنان به‌روزرسانی‌ها را برای امنیت دریافت کنند، البته با سرعت کمتر. اگرچه گفته می‌شود iOS 17 به جای ویژگی‌ها بر ثبات تمرکز دارد، باید دید که آیا اپل نظر خود را تغییر خواهد داد و به پشتیبانی از مدل‌ها قبل از معرفی WWDC 2023 ادامه می‌دهد یا خیر.

شرکت اپل بزودی از iOS 17 و سایر سیستم عامل های جدید رونمایی می کند. بنابراین انتظار داریم نسخه های جدید ویژگی های بهتری ارائه دهند. این کمپانی کوپرتینویی هر سال آپدیت های بزرگی ارائه می دهد.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : برخی از آیپدها سیستم عامل iPadOS 17 را از دست می دهند

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *