با وجود تراشه A16 Bionic، آیفون 15 همان مودم آیفون 15 پرو را دارد

با وجود تراشه A16 Bionic، آیفون 15 همان مودم آیفون 15 پرو را دارد

اگرچه آیفون های پرو امسال تراشه جدیدی دریافت کردند، اما دستگاه های رده پایه تراشه A16 سال گذشته را به کار گرفتند. بسیاری از مردم ممکن است پیش بینی کنند اپل به سادگی مادربردهای آیفون 14 پرو و پرو مکس را بازیافت کرده تا مدل‌های استاندارد جدید را ایجاد کند. با این حال، به نظر نمی رسد این مورد باشد.

به گفته شهرام مختاری، تکنسین اصلی iFixit، آیفون 15 دارای مودم کوالکام Snapdragon X70 است. این همان مودم مورد استفاده در آیفون 15 پرو است و نسبت به مودم X65 مورد استفاده در آیفون 14 چند ارتقاء قابل توجه ارائه می دهد. گفته می شود این مودم در مصرف انرژی کارآمدتر بوده و سیگنال بهتری را در مسافت های طولانی دریافت می کند.

این بدان معناست که اپل به سادگی مادربرد آیفون 14 پرو را برای ساخت آیفون 15 بازیافت نکرده است. در مقابل آنها برخی از اجزای داخلی را دوباره طراحی و ارتقا داده اند. با این حال، قطعات داخلی آیفون 15 هنوز هم بسیار شبیه به آیفون 14 است. iFixit امتیاز تعمیر پذیری 4 از 10 را به دستگاه داد، زیرا اپل اغلب قطعات را با قطعات نرم افزاری جفت می کند و تعمیر آنها را دشوار می کند.

با ارتقاء داخلی، 15 و 15 پلاس از ویژگی های جدیدی مانند کمک کنار جاده از طریق ماهواره و تشخیص تصادف نیز پشتیبانی می کنند. آنها همچنین آخرین تراشه UWB اپل را با 15 پرو و پرو مکس به اشتراک می گذارند، اگرچه “فناوری شبکه Thread” برای ادغام بالقوه ارتقا یافته با دستگاه های خانه هوشمند منحصر به مدل های مجهز به A17 Pro باقی مانده است.

مودم آیفون 15 با مدل های پرو یکی است

در دیگر خبرها آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس از زمان عرضه خود با مشکل گرمای بیش از حد مواجه بوده اند. اما اکنون کاربران گزارش می دهند که گوشی های آنها با مشکل تورم باتری مواجه شده است. یک Redditor با نام کاربری u/Leather_Cheerio_402 تصویری از آیفون 15 پرو خود با باتری متورم شده منتشر کرد که باعث برآمدگی نمایشگر می شد. کاربر گفت که آنها فقط چند روز است که گوشی را در اختیار دارند و هنگام نصب کیس متوجه مشکل شده اند.

بیشتر بخوانید  نحوه بهبود قابلیت 3D Touch

شاید جالب ترین چیز این باشد که آنها گوشی را به یک فروشگاه اپل بردند اما به آنها گفته شد که باید آن را به Verizon، جایی که آن را خریداری کرده بودند، برگردانند. انجمن آیفون از اپل به خاطر این پاسخ انتقاد کرده و گفته است که Genius Bar باید بدون توجه به اینکه از کجا گوشی را خریده است به کاربر کمک کند. خوشبختانه، مالک بعداً در تاپیک ذکر کرد که Verizon با تعویض گوشی موافقت کرده است. این اولین مورد از آیفون 15 پرو با باتری متورم شده بوده و مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد باتری های متورم در گوشی می شود. توجه به این نکته ضروری است که این فقط یک حادثه جداگانه بوده و ما نمی دانیم چه چیزی باعث متورم شدن باتری شده است.

به هر حال، این موضوعی است که باید مراقب آن بود، به خصوص اگر با مشکل داغ شدن بیش از حد آیفون 15 پرو خود مواجه هستید. همچنین، اگر متوجه شدید که باتری آیفون 15 پرو شما متورم شده، باید فوراً استفاده از آن را متوقف کنید و با اپل یا ارائه دهنده خدمات مجاز تماس بگیرید. باتری های متورم می توانند خطرناک باشند و باعث آتش سوزی شوند.

آیفون 15 پرو در حال تبدیل شدن به یک دستگاه قدرتمند است، اما ممکن بوده هزینه ای داشته باشد: گرم شدن بیش از حد. گزارش های جدید حاکی از آن است که تراشه A17 Pro این گوشی که توسط TSMC ساخته شده، حتی با استفاده منظم، مستعد گرم شدن بیش از حد است.

A17 Pro اولین تراشه 3 نانومتری اپل و در واقع در جهان است. در حالی که این به افزایش عملکرد کمک می کند، به نظر می رسد که باعث گرم شدن بیش از حد تراشه نیز می شود. افشاگر Revegnus در ماه مارس توییت کرد که TSMC با فرآیند 3 نانومتری دست و پنجه نرم می‌کند و در نتیجه، اپل ممکن است استانداردهای خود را برای تراشه A17 Pro کاهش داده باشد. این بدان معناست که اپل ممکن بوده تراشه هایی را پذیرفته باشد که در غیر این صورت رد می شدند.

منبع

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با وجود تراشه A16 Bionic، آیفون 15 همان مودم آیفون 15 پرو را دارد

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *