آنتی ویروس پادویش

با فب‌لب(FLaboratoryabrication ) بیشتر آشنا شوید.

در ایران فب لب ها راه اندازی شدند

فب‌لب یک آزمایشگاه کوچک یا کارگاه ساخت دیجیتال است و تجهیزاتی دارد که توسط رایانه کنترل می‌شود. در این فضا فناوری ساخت دیجیتال به کمک ساخت نمونه‌های اولیه، تولیدات محدود و حتی تولید انبوه می‌آید.

فب‌لب به معنای کارگاه ساخت و تولید

در واقع یک کارگاه مناسب برای ساخت و تولید یک فب لب است وبعضی از افراد که طرح‌ها و ایده‌هایی دارند وبرای تولید انبوه آنها مکان مناسب لازم است که فب لب این نیاز را تامین می کند. فب‌لب به معنای کارگاه ساخت و تولید است به بیان دیگر جایی که هر ایده و طرحی را می‌توان ساخت.این فب لب یک آزمایشگاهی است که در واقع یک فضای اشتراکی است که دستگاههای صنعتی و پیشرفته مختلفی برای ساخت و تولید محصول وجود دارد و یا کارگاههای مختلفی که آنها با آن در اتباط هستند و خدمات ارائه میدهند افراد می‌توانند از آنها برای ساخت نمونه طرح خود استفاده کنند.
در این کارگاه ساخت دیجیتال چند مشاور هستند که سعی می‌کنند طرحهای ارائه شده را بهتر کنند تا قابلیت ساخت و تجاری‌سازی داشته باشد و با کمترین هزینه و بهترین کیفیت ساخته شود.
بعد از آن هم ابزارهای مختلفی وجود دارند که در همان فضا افراد بتوانند طرح خود را نمونه سازی کنند.
با استفاده از تکنولوژی‌هایی مانند چاپ سه‌بعدی، این کارگاه ساخت دیجیتال امکان تولید محصولات شخصی‌سازی شده را فراهم می‌آورد که می‌تواند به تغییر مدل‌های کسب و کار سنتی منجر شود.

فب لب در ایران

در کشور چند کارگاه ساخت و تولید مختلف است که مشغول به کار هستند. اما قرار است ۶ فب‌لب تخصصی و عمومی که رشته‌های مختلفی را در برمی‌گیرد افتتاح شود تا دانشجوها و تیم‌هایی که ایده دارند بتوانند آنجا ایده‌های خود را عملی کنند.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : با فب‌لب(FLaboratoryabrication ) بیشتر آشنا شوید.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *