پادویش

باز كردن دو برنامه همزمان گوشی های سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و …

استفاده از دو برنامه در یک گوشی

حالت چند صفحه ای چیست و چرا به آن نیاز است ؟ ویژگی Split Screen که Split Screen نام دارد، یک حالت چند پنجره ای در دستگاه اندرویدی است که به شما امکان می دهد همزمان با برنامه های مختلف کار کنید. توانایی تقسیم نمایشگر به قطعات، نیاز به جابجایی بین پنجره ها را از بین می برد و شامل انجام وظایف مرتبط و کارهایی است که هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند. دیگر لازم نیست اهداف را اولویت بندی کنید و یک یا آن برنامه را به نفع برنامه دیگر رها کنید، زیرا در همان صفحه می توانید. از انجام چند کار و برخی بازی‌ها پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید بدون فاصله گرفتن از یک فعالیت هیجان‌انگیز، کارها را انجام دهید.

فرادرس

دانلود اجرای دو برنامه همزمان در اندروید

نمایش یک دستگاه اندرویدی به معنای واقعی کلمه به دو قسمت تقسیم می شود و پنجره های برنامه های در حال اجرا به همان اندازه فعال هستند و روی هم قرار نمی گیرند که در نتیجه می توانید همزمان با آنها تعامل داشته باشید. ویژگی Split Screen عمدتاً چند وظیفه ای را ارائه می دهد و می تواند توسط کاربران برای اهداف مختلف از جمله انتقال داده از یک برنامه به برنامه دیگر استفاده شود. متاسفانه، هنوز همه نرم افزارها از این حالت پشتیبانی نمی کنند. به عنوان مثال، چرخاندن چنین ترفندی با یک دوربین استاندارد یا دفترچه تلفن کارساز نخواهد بود. اگر عملیات چند پنجره ای امکان پذیر نباشد، برنامه در این مورد به کاربر اطلاع می دهد.

نحوه اجرای همزمان دو برنامه در دستگاه های تلفن اندروید

با وجود همه امکانات فراوان، دستگاه های اندرویدی محدودیت های زیادی دارند. به عنوان مثال، شما می توانید از چندین حساب Google استفاده کنید، اما فقط از یک حساب فیس بوک یا اینستاگرام می توانید استفاده کنید. از یک طرف، این درست است، اما استثناهای زیادی وجود دارد. به عنوان مثال، زمانی که علاوه بر یک صفحه شخصی، چندین شرکت دیگر نیز وجود دارد، یا شما برای حیوان خانگی خود حساب کاربری ایجاد کرده اید و از طرف او می نویسید دور زدن محدودیت بسیار آسان است.

برنامه 2Face – Multi Accounts را از فروشگاه Play یا به عنوان جایگزینی برای AppClone – Multi Account نصب کنید. هر دو برنامه عملکرد تقریباً یکسانی دارند، با این حال، بسته به مدل ابزار و نسخه سیستم عامل آنها متفاوت عمل می کنند.

در منوی اصلی برنامه بر روی آیکون فیس بوک کلیک کنید تا یک کپی از برنامه ایجاد شود. میانبر آن به طور خودکار روی دسکتاپ ظاهر می شود. شبیه سازی پیام رسان فیس بوک به طور خودکار ایجاد می شود. روی علامت “+” در گوشه سمت راست پایین کلیک کنید تا کپی هایی از برنامه های دیگر ایجاد کنید. فقط یک کپی از برنامه را راه اندازی کنید، داده های ورود به سیستم را وارد کنید و از آن استفاده کنید.

هشدار: این روش کاملاً کار نمی کند. ممکن است برنامه مسدود شود و کلون های برنامه کار نکنند. به طور خاص،  می توان به نمونه ای از اندروید 7.0-7.1 توجه کرد. همچنین برخی از اپلیکیشن ها ممکن است از نبود اکانت گوگل در دستگاه شکایت کنند و ناپایدار شوند.

چگونه دو برنامه را همزمان در تلفن پیکسل باز کنیم؟

اگر از چندین برنامه پشتیبانی می کنند، می توانید همزمان از آن استفاده کنید. علاوه بر این، برخی از برنامه ها به شما امکان می دهند ویدیوها را در یک پنجره کوچک باز شده در بالای برنامه دیگر تماشا کنید. نکته مهم! برخی از این مراحل را فقط می‌توان در دستگاه‌های دارای اندروید ۹ و بالاتر انجام داد.

نحوه استفاده از ویژگی Split Screen

توجه! اگر از تلفن Pixel 2 یا Pixel (2016) استفاده می‌کنید، دکمه خانه را لمس کنید و انگشت خود را به بالا بکشید. برای انجام این کار، در برنامه Settings، System، سپس Gestures را انتخاب کنید، سپس روی دکمه خانه ضربه بزنید و انگشت خود را به سمت بالا بکشید.

  • انگشت خود را از پایین به بالای صفحه بکشید.
  • برنامه را باز کنید.
  • از لبه پایین صفحه به بالا بکشید، انگشت خود را نگه دارید و سپس رها کنید.
  • روی نماد برنامه مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید.
  • Split Screen را انتخاب کنید.
  • صفحه نمایش به دو بخش تقسیم خواهد شد. برنامه دیگری را در صفحه دوم باز کنید.
  • برای خروج از این حالت، تقسیم‌کننده برنامه را به لبه بالا یا پایین صفحه بکشید.

نحوه استفاده از قابلیت Picture in Picture

برنامه را در گوشی خود باز کنید و ویدیو را روشن کنید.

بسته به برنامه ای که استفاده می کنید، انگشت خود را به سمت بالا بکشید یا روی نماد تصویر در تصویر ضربه بزنید. اگر روی صفحه به بالا بکشید و برنامه بسته شود یا نماد Picture-in-Picture را نمی بینید، این ویژگی در برنامه انتخاب شده در دسترس نیست.

برنامه دیگری را که می خواهید همزمان استفاده کنید باز کنید.

برای بستن یک ویدیو، انگشت خود را از روی صفحه به پایین بکشید.

نکته. می توانید پنجره ویدیو را در هر نقطه از صفحه بکشید. برای باز کردن مجدد ویدیو، روی آن کلیک کنید و سپس روی نماد تمام صفحه تمام صفحه ضربه بزنید.

کدام گوشی های سامسونگ امکان استفاده دوبرنامه همزمان را دارد

نحوه غیرفعال کردن Picture-in-Picture برای یک برنامه خاص

برنامه تنظیمات را در گوشی خود باز کنید.

روی Apps & Notifications سپس Advanced Settings سپس Special Access سپسPicture in picture ضربه بزنید.

یک برنامه کاربردی را انتخاب کنید.

گزینه پشتیبانی تصویر در تصویر را خاموش کنید.

نحوه اجرای دو برنامه مشابه در اندروید

با وجود اینکه این تراشه بسیار مفید است و می تواند در موقعیت های مختلف مفید باشد، همه کاربران از امکان شبیه سازی برنامه ها در اندروید اطلاعی ندارند. به عنوان مثال، با آن می توانید از دو صفحه به طور همزمان وارد VK شوید یا بازی مور د علاقه خود را به این روش راه اندازی کنید تا عبور آن آسان شود. برخی از تولیدکنندگان از قبل به این موضوع توجه کرده اند و ابزارهای داخلی را ارائه کرده اند. با این حال، حتی اگر هیچ کدام در دستگاه شما وجود نداشته باشد، همیشه می توانید از نرم افزارهای شخص ثالث استفاده کنید.

چرا یک برنامه اندروید را کلون کنیم؟

در شرایطی که از چندین حساب برای یک سرویس استفاده می کنید، شبیه سازی برنامه می تواند مفید باشد. در این صورت می توانید نیاز به تغییر متناوب اکانت ها را از بین ببرید و از دو نسخه از یک اپلیکیشن برای اهداف مختلف استفاده کنید.

به عنوان مثال، اگر در VKontakte یا WhatsApp از دو حساب به طور همزمان ارتباط برقرار می کنید. بله ، در برخی از برنامه ها این عملکرد قبلاً در داخل برنامه پیاده سازی شده است ، اما به نظر من ایجاد یک کلون و قرار دادن آن در صفحه های مختلف بسیار راحت تر است تا گیج نشوید. دومین مورد پرطرفدار، بازی است. پروژه های آنلاین مدرن در Google Play دائماً به کمک رفقا نیاز دارند. با کمک کلونینگ می توانید یک اکانت دوم برای خود بگیرید و کمی سریعتر بازی را طی کنید.

چگونه یک برنامه را در سامسونگ کلون کنیم

برای کلون کردن یک برنامه در سامسونگ، حتی به نرم افزار شخص ثالث هم نیاز ندارید. پوسته اختصاصی One UI به شما امکان می دهد با استفاده از یک ابزار داخلی یک ویژگی را پیاده سازی کنید. ابتدا نماد کلون یک علامت اضافی خواهد داشت. ثانیا، برخی از توابع در برنامه ممکن است با عملکرد اصلی متفاوت باشد. ثالثاً راه اندازی بازی به این صورت کار نمی کند، کپی برداری فقط در پیام رسان های فوری کار می کند.

برای کپی کردن یک برنامه در سامسونگ، باید:

قفل گوشی هوشمند خود را باز کنید، به تنظیمات بروید.

سپس به قسمت Additional Features بروید.

سپس نمایه برنامه دوگانه را در اینجا پیدا کنید.

برنامه مد نظر خود را که می خواهید کپی کنید انتخاب کنید.

آماده است.

اجازه دهید یک بار دیگر به شما یادآوری کنم که نماد برنامه دوم با یک نشانگر اضافی مشخص می شود. بنابراین می توانید تمام پیام هایی که در حساب های مختلف برای شما ارسال می شود را جدا کنید. به هر حال، در همان بخش می توانید به راحتی یک کپی را حذف کنید. لطفا توجه داشته باشید که وقتی برنامه اصلی را حذف می کنید، دوبله نیز ذخیره نمی شود.

چگونه یک برنامه را در شیائومی کپی کنیم

در گوشی های هوشمند شیائومی، عملکرد کلون به روشی مشابه اجرا می شود. تنها با دو کلیک می توانید یک نسخه از برنامه را در MIUI ایجاد کنید. روال به شرح زیر خواهد بود:

قفل گوشی هوشمند خود را باز کنید، به تنظیمات بروید.

سپس به تب Applications بروید.

به App Cloning بروید.

سپس برنامه مورد نظر برای کلون شدن را انتخاب کنید.

با شبیه سازی سرویس های Google موافقت کنید.

آماده است.

چگونه یک برنامه مشابه را دو بار در اندروید اجرا کنیم

مکانیسم راه اندازی یک برنامه یکسان بیش از یک بار به راحتی با استفاده از نرم افزارهای شخص ثالث اجرا می شود. در حال حاضر، ابزارهای بسیار زیادی در Google Play در دسترس هستند که چنین فرصتی را فراهم می کنند. ما چندین مورد از محبوب ترین ها را امتحان کرده ایم و راحت ترین و منطقی ترین آنها را محاسبه کرده ایم.

برنامه Parallel Space را از Google Play نصب کنید.

*در صفحه اصلی، روی “افزودن برنامه” کلیک کنید، مواردی را که می خواهید کلون کنید را از لیست برنامه های نصب شده انتخاب کنید و با کلیک بر روی دکمه “افزودن به فضای موازی” عمل مورد نظر را تأیید کنید.

*پس از آن، انگشت خود را روی نماد برنامه انتخاب شده فشار داده و نگه دارید و آن را به قسمت “ایجاد میانبر” منتقل کنید.

*بعد از اینکه میانبر برنامه روی دسکتاپ ظاهر شد، آن را اجرا کنید و در صورت لزوم مجدداً مجوز دهید.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : باز كردن دو برنامه همزمان گوشی های سامسونگ ، شیائومی ، هواوی و …

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *