بازی درمانی!

بازی درمانی!

محققان در روز دوشنبه اعلام کردند که یک بازی ” پرورش مغز ” برای آیپد، در بریتانیا تولید شده است که گفته می شود می تواند به تقویت حافظه بیمارانی که به اسکیزوفرنی مبتلا هستند کمک کند تا بتوانند کار های روزانه ی خود را در خانه و در کار با دقت بیشتری انجام دهند.
دانشمندان در دانشگاه کلمبیا گفته اند که نتایج آزمایشات روی تعداد محدودی از بیماران که به مدت 4 هفته به انجام این بازی مشغول بوده اند نشان از تقویت حافظه و بهبود یادگیری آن ها دارد.
این بازی که ” جادوگر ” نام دارد، برای کمک به چیزی که نام آن را حافظه رویدادی گذاشته اند، طراحی شده است. حافظه رویدادی نوعی حافظه است که برای به یاد آوری این که چند ساعت پیش کلید هایتان را کجا گذاشته اید یا این که ماشینتان را کجا پارک کرده بودید، به آن نیاز دارید.

اسکیزوفرنی یک وضعیت طولانی مدت سلامت روانی ست که به تعداد زیادی از علائم روان شناختی منجر می شود، این گستره از تغییراتی در رفتار تا توهم و هذیان را شامل می شود.
با این که برخی از علائم روانی را می توان با دارو درمان کرد، بیماران همچنان با مشکلات حافظه ای و عملکرد ادراکی دست و پنجه نرم می کنند، این یعنی در بازگشت به کار یا ادامه تحصیل دچار مشکل می شوند.
روز به روز مدارک بیشتری یافت می شود که نشان می دهد پرورش مغز با استفاده از کامپیوتر می تواند به بهبود این وضعیت کمک کند تا مردم بر اسکیزوفرنی و برخی از علائم آن غالب شده و زندگی بهتری داشته باشند.
این مطالعه، که در مجله مذاکرات فلسفی جامعه سلطنتی بریتانیا منتشر شده است نشان میدهد که تعداد 22 بیمار که از این بازی استفاده کرده بودند اشتباهات کمتری داشته و نیاز به تکرار کمتری برای به خاطر سپردن یک مکان خاص داشتند.
آن ها همچنین نتایج بهتری در تست هایی که پزشکان برای تعیین درجه اجتماعی و میزان سلامت ذهنی بیماران استفاده میکنند، کسب کردند.

بیماران همچنین می گویند که از انجام این بازی لذت می بردند و ترغیب میکردند که حتی تا 8 ساعت به بازی ادامه دهند. محققان می گویند از آن جایی که انگیزه کم برای بهبود در میان بیماران اسکیزوفرنی رایج است، این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است.
این مطالعه نشان میدهد که در جایی که دارو ها کار کرد خود را از دست می دهند با استفاده از بازی می توان در وضعیت بهبو حاصل کرد و به خاطر جذاب بودن بازی نیز بیماران به ادامه بازی و بهبود وضعیت خود ترغیب می شوند.

به این پست امتیاز بدید

بیشتر بخوانید  بهترین گوشی ها برای بازی کدامند؟ (25تیرماه)

نظرات در مورد : بازی درمانی!

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *