آنتی ویروس پادویش

ایلان ماسک گفت: واتس‌اپ امن نیست

برخلاف تصورات مردم از ایمن بودن واتس‌اپ، ایلان ماسک در اظهاراتی جنجالی ادعا کرد ، واتس آپ، اطلاعات کاربران را هر شب استخراج می‌کند.

چرا واتس آپ امن نیست؟

یک کاربر شبکه «ایکس» در پستی نوشت: «واتس‌اپ، داده کاربران را هر شب برای تبلیغات هدفمند استخراج می‌کند که مورد تحلیل قرار گرفته و کاربران را به عنوان محصول و نه مشتری،در نظر می گیرد.» ایلان ماسک در پاسخ به این کاربر نوشت: « بعضی از مردم هنوز تصور می‌کنند واتس آپ، امن است ولی درواقع داده کاربران را هر شب استخراج می‌کند..»  شرکت «متا پلتفرم» که شرکت مادر واتس‌اپ است، هنوز درباره ادعای ایلان ماسک پاسخی نداده است. جان کارماک، برنامه‌نویس رایانه‌ای و سازنده بازی‌های ویدئویی، در پاسخ به ایلان ماسک، نوشت: «آیا شواهدی که محتوای پیام‌ها، اسکن یا منتقل شده‌اند را دارد؟»

ایلان ماسک و شرکت متا

ایلان ماسک مالک شبکه اجتماعی «ایکس»‌ شرکت خودروسازی برقی تسلا و شرکت هوا فضایی اسپیس‌ایکس است، قبلا هم  ایلان ماسک به شرکت متا حمله کرده بود. ماسک متا را متهم کرد که به شدت در گرفتن اعتبار برای تبلیغات‌کنندگانی که کمپین‌های تبلیغاتی در پلتفرمش اجرا می‌کنند، طمع کار است. رقابت میان ایلان ماسک و مارک زاکربرگ پس از موفقیت اولیه شبکه اجتماعی «تردز» در ژوئیه، شدت یافت. تردز که مشابه اپلیکیشن «ایکس» (توییتر سابق) داشته و متن‌محور است، یک هفته بعداز راه‌اندازی، چندین میلیون کاربر جذب کرد. ماسک و زاکربرگ حتی خود را برای مبارزه در قفس آماده کردند که «مبارزه قرن» نام گرفت، ولی مبارزه ای بین این دو مدیر فناوری، هرگز اتفاق نیفتاد.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ایلان ماسک گفت: واتس‌اپ امن نیست

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *