آنتی ویروس پادویش

ایردراپ جنجالی لیر زیرو: کاربران پول می‌دهند، توکن می‌گیرند!

ایردراپ جنجالی لیر زیرو: کاربران پول می‌دهند، توکن می‌گیرند!

توکن لیر زیرو پس از راه‌اندازی با افت شدید قیمت روبرو شد؛ ایردراپ جنجالی یا نوآوری جدید؟

قیمت توکن ZRO، مربوط به پروتکل تعامل‌پذیر لیر زیرو، در اولین روز راه‌اندازی خود با افت شدید مواجه شد. این توکن که روز گذشته عرضه شده بود، در عرض 20 دقیقه پس از راه‌اندازی، 15.15 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد و به 4.71 دلار رسید. با این حال، این افزایش دیری نپایید و در عرض 2 ساعت، شاهد سقوط 22 درصدی قیمت ZRO بودیم.

این افت قیمت ناگهانی، پدیده‌ای رایج در میان توکن‌های ایردراپ شده است. در این رویدادها، بسیاری از دریافت‌کنندگان توکن، اقدام به فروش سریع آنها می‌کنند که به نوبه خود منجر به افت قیمت می‌شود.

اما نکته قابل توجه در مورد ایردراپ لیر زیرو، مدل خاص آن است. برای دریافت توکن‌های ZRO، کاربران باید مبلغی معادل 0.1 دلار به ازای هر توکن، به صورت USDC، USDT یا ETH پرداخت کنند. تیم لیر زیرو این مبالغ را “کمک مالی کوچک” به انجمن پروتکل می‌نامد و پیش‌بینی می‌کند که در مجموع 18.5 میلیون دلار از این طریق جمع‌آوری خواهد شد.

این اقدام با واکنش‌های مختلفی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال روبرو شده است. برخی معتقدند که پرداخت این “مالیات” ماهیت ایردراپ را به چیزی شبیه به عرضه اولیه سکه (ICO) تبدیل می‌کند. در مقابل، برخی دیگر این مکانیسم را راه حلی برای حل مشکلاتی می‌دانند که ایردراپ‌های اخیر را تحت‌الشعاع قرار داده‌اند.

ایردراپ جنجالی لیر زیرو: کاربران پول می‌دهند، توکن می‌گیرند!

آدام کوکران، کارشناس بازار، در این باره می‌گوید: “این رویکرد می‌تواند راه خوبی برای افزایش هزینه حملات سیبل یا جعل هویت باشد، که در ایردراپ اخیر زی‌کی سینک شاهد آن بودیم.”

هنوز مشخص نیست که این مدل ایردراپ در بلندمدت چه تاثیری بر قیمت توکن ZRO خواهد داشت. با این حال، به نظر می‌رسد که این موضوع بحث‌های داغی را در میان فعالان حوزه ارزهای دیجیتال به راه انداخته است.

نکات کلیدی:

قیمت توکن ZRO در اولین روز راه‌اندازی با افت 17 درصدی روبرو شد.
این افت قیمت به دلیل فروش سریع توکن‌های ایردراپ شده توسط کاربران است.
ایردراپ لیر زیرو نیازمند پرداخت “مالیات” توسط کاربران برای دریافت توکن است.
این موضوع با واکنش‌های مختلفی از سوی جامعه ارزهای دیجیتال روبرو شده است.
تاثیر بلندمدت این مدل ایردراپ بر قیمت ZRO هنوز مشخص نیست.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : ایردراپ جنجالی لیر زیرو: کاربران پول می‌دهند، توکن می‌گیرند!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *