آنتی ویروس پادویش

اپل پا در دنیای جدیدی می‌گذارد: سیستم‌عامل سرور اختصاصی غول فناوری!

اپل پا در دنیای جدیدی می‌گذارد: سیستم‌عامل سرور اختصاصی غول فناوری!

هوش مصنوعی خصوصی اپل: حریم خصوصی در دنیای ابری

اپل از سیستم‌عامل جدیدی برای حفظ حریم خصوصی کاربران هنگام استفاده از هوش مصنوعی در فضای ابری رونمایی کرد.

Apple Intelligence مجموعه جدیدی از قابلیت‌های هوش مصنوعی است که اپل در WWDC 2024 معرفی کرد. این قابلیت‌ها با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی کاربران طراحی شده‌اند و به آنها اطمینان می‌دهند که داده‌هایشان در هنگام استفاده از هوش مصنوعی در فضای ابری امن خواهند بود.

برای این منظور، اپل از پلتفرم جدیدی به نام Private Cloud Compute (PCC) استفاده می‌کند. PCC یک سیستم‌عامل هوش مصنوعی ابری است که استانداردهای امنیتی و حریم خصوصی اپل را به پردازش ابری می‌آورد. این سیستم تضمین می‌کند که داده‌های شخصی کاربران که به این سیستم ارسال می‌شوند، برای هیچ‌کس، حتی خود اپل، قابل دسترسی نخواهند بود.

اپل در توضیحی در مورد PCC می‌گوید: “ما معتقدیم PCC با تکیه بر تراشه‌های اختصاصی اپل و سیستم‌عامل قدرتمندی که برای حفظ حریم خصوصی طراحی شده است، پیشرفته‌ترین معماری امنیتی را ارائه می‌دهد که تاکنون برای پردازش هوش مصنوعی ابری در مقیاس بزرگ به کار گرفته شده است.”

اپل پا در دنیای جدیدی می‌گذارد: سیستم‌عامل سرور اختصاصی غول فناوری!

سیستم‌عامل جدید اپل نسخه‌ای از macOS یا iOS نیست، بلکه پلتفرمی کاملاً متفاوت است. جزئیات زیادی در مورد این سیستم‌عامل از جمله نام آن، منتشر نشده است. با این حال، اپل توضیح می‌دهد که این سیستم از “گره‌های پردازشی اختصاصی” و “سخت‌افزار سرور سفارشی‌سازی‌شده” که قدرت و امنیت تراشه‌های اپل را به مراکز داده می‌آورد، استفاده می‌کند.

اپل همچنین اعلام کرده است که فایل‌های ایمیج هر نسخه از PCC را برای تحقیقات امنیتی در دسترس عموم قرار خواهد داد. این امر به محققان امنیتی کمک می‌کند تا سیستم را به طور کامل بررسی کرده و هرگونه آسیب‌پذیری احتمالی را شناسایی کنند.

با معرفی PCC، اپل گامی مهم در جهت حفظ حریم خصوصی کاربران در عصر هوش مصنوعی برمی‌دارد. این سیستم‌عامل جدید به کاربران این اطمینان را می‌دهد که می‌توانند از مزایای هوش مصنوعی بدون به خطر انداختن اطلاعات شخصی خود استفاده کنند.

نکات مهم:

اپل از سیستم‌عامل جدیدی به نام Private Cloud Compute (PCC) برای حفظ حریم خصوصی کاربران هنگام استفاده از هوش مصنوعی در فضای ابری رونمایی کرد.
PCC استانداردهای امنیتی و حریم خصوصی اپل را به پردازش ابری می‌آورد.
این سیستم تضمین می‌کند که داده‌های شخصی کاربران برای هیچ‌کس، حتی خود اپل، قابل دسترسی نخواهد بود.
PCC از “گره‌های پردازشی اختصاصی” و “سخت‌افزار سرور سفارشی‌سازی‌شده” استفاده می‌کند.
اپل فایل‌های ایمیج هر نسخه از PCC را برای تحقیقات امنیتی در دسترس عموم قرار خواهد داد.

این اقدام اپل نشان‌دهنده تعهد این شرکت به حفظ حریم خصوصی کاربران در دنیای دیجیتال است.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل پا در دنیای جدیدی می‌گذارد: سیستم‌عامل سرور اختصاصی غول فناوری!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *