آنتی ویروس پادویش

اپل و ایلان ماسک در جدالی تمام‌عیار: تحریم آیفون در برابر ادغام هوش مصنوعی!

اپل و ایلان ماسک در جدالی تمام‌عیار: تحریم آیفون در برابر ادغام هوش مصنوعی!

جنگ هوش مصنوعی میان ایلان ماسک و اپل: تحریم در برابر ادغام!

ایلان ماسک در اقدامی تلافی‌جویانه، اپل را به خاطر ادغام هوش مصنوعی OpenAI در سیستم عامل خود به تحریم تهدید کرد.

ماسک که به شدت از این اقدام اپل ناراضی است، در پستی در شبکه اجتماعی خود به نام X اعلام کرد که در صورت ادغام OpenAI در سطح سیستم عامل توسط اپل، استفاده از دستگاه‌های اپل را در شرکت‌های خود ممنوع خواهد کرد.

او این اقدام را “نقض امنیتی غیرقابل قبول” دانسته و گفته است که “بازدیدکنندگان باید دستگاه‌های اپل خود را در قفسه‌ای با پوشش فارادی در ورودی‌ها تحویل دهند.”

این در حالی است که اپل در رویداد WWDC 2024 از مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی در سراسر برنامه‌ها و پلتفرم‌های خود رونمایی کرد و اعلام کرد که برای ارتقای این قابلیت‌ها با OpenAI همکاری خواهد کرد.

اپل مدعی است که این قابلیت‌های هوش مصنوعی با تمرکز بر محافظت از حریم خصوصی کاربر ساخته شده‌اند و برای قدرت بخشیدن به آنها از ترکیبی از پردازش روی دستگاه و رایانش ابری استفاده خواهد شد.

اما ماسک این ادعا را قبول ندارد و در شبکه اجتماعی X خود نوشته است: “این موضوع بی‌معنی است که اپل به اندازه‌ی کافی برای ساخت هوش مصنوعی خود باهوش نیست، اما به نحوی می‌تواند اطمینان حاصل کند که OpenAI امنیت و حریم خصوصی شما را حفظ می‌کند!”

علاوه بر این، ماسک برای رقابت با OpenAI و جایگزینی چت‌بات پرطرفدار ChatGPT، استارت‌آپ خود به نام xAI را تأسیس کرده است.

در این میان، بن باجارین، مدیرعامل شرکت مشاوره‌ی Creative Strategies، معتقد است که اپل قصد دارد به کاربر اطمینان دهد که با ناشناس‌سازی داده‌ها و فایروال کردن اطلاعات، حریم خصوصی او در هنگام استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید حفظ خواهد شد.

به نظر می‌رسد که این جدال میان ایلان ماسک و اپل به زودی به اوج خود برسد و باید منتظر ماند و دید که در نهایت چه سرنوشتی در انتظار هوش مصنوعی OpenAI و جایگاه آن در دستگاه‌های اپل خواهد بود.

به این پست امتیاز بدید

نظرات در مورد : اپل و ایلان ماسک در جدالی تمام‌عیار: تحریم آیفون در برابر ادغام هوش مصنوعی!

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *